Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sie ze masz ten sam problem co ja, tylko roznie sie to objawia, u mnie tez kontrolka kierownicy mrugala, a auto jechalo, a to ze nie codzien cuduje to norma, ja juz jestem umowiony na wymiane modulu i od trzech dni autko pali od reki, ani razu nie bylo zadnego komunikatu, ot taka to zlosliwosc, u mnie koszt to 750zl, modul nowy, orginalny z serwisu tylko tyle ze usluge wykona osoba ktora zdiagnozowala problem, a nie serwis ktory najchetniej wymienil by mi kolumne, albo wyslal do salonu po nowe auto.

 

 

no tak ale ty miałeś jakieś problemy z odpalaniem czy cos ?? bo ja nie miałem żadnych pomimo migania tej kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale ty miałeś jakieś problemy z odpalaniem czy cos ?? bo ja nie miałem żadnych pomimo migania tej kontrolki.

 

czasem byly czasem nie, ale z obawy o zablokowanie kierownicy podczas jazdy zdejmowalem kleme, po ponownym podlaczeniu wszystko bylo ok, to byly poczatki, takze poczekaj jeszcze i kontroluj sytuacje.

 

Te objawy mialem jakies pol roku temu, pozniej bylo dobrze jakis czas a teraz sie rozkraczylo na dobre.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj problem z odpalaniem polega na tym ze wkladam kluczyk zapala sie zołta kontrolka kierownicy po czym gasnie ale jak wloze kluczyk dalej to nie pala sie zadne lampki ani nic ... kompletnie nic... przekrecalem kierownicy w rozne strony i probowalem wkladac i nic, dwa razy zdarzylo sie ze kontrolka zaczela migac i pikac a tak to nic... co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogą być różne czynniki. Podepnij pod kompa auto i będzie wiadomo jakie się zapisaly błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, moj problem z odpalaniem polega na tym ze wkladam kluczyk zapala sie zołta kontrolka kierownicy po czym gasnie ale jak wloze kluczyk dalej to nie pala sie zadne lampki ani nic ... kompletnie nic... przekrecalem kierownicy w rozne strony i probowalem wkladac i nic, dwa razy zdarzylo sie ze kontrolka zaczela migac i pikac a tak to nic... co to moze byc??

 

 

na 99% problem z blokada kierownicy

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wymienic styki czy cala ta czarna skrzynke?? a poleci ktos kogos w okolicy Lubin/ Legnica ?? ktos wie jak seriws VW w Lubinie to robi i za ile ?? bo autem spod bloku sie nie rusze jak nie odpala... tylko laweta

Edytowane przez dasol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wymienic styki czy cala ta czarna skrzynke?? a poleci ktos kogos w okolicy Lubin/ Legnica ?? ktos wie jak seriws VW w Lubinie to robi i za ile ?? bo autem spod bloku sie nie rusze jak nie odpala... tylko laweta

 

serwis ok 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie kogos w wawie kto to robi? bo pierwszy raz juz mi się pojawił zonk, wiec teraz kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zczytalem bledy i pojawil sie blad 2812 i 2828 wszystko dotyczylo napiecia nic na temat blokady kolumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i okazalo sie ze winowajca tego wszystkiego byl przekaznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontrolka zaczela migac i pikac a tak to nic... co to moze byc??
To mogą być różne czynniki. Podepnij pod kompa auto i będzie wiadomo jakie się zapisaly błędy
na 99% problem z blokada kierownicy

a było

okazalo sie ze winowajca tego wszystkiego byl przekaznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie napisal ze to przekaznik (460) 1KO 951 253 SCHOWANY POD SCHOWKIEM :/:

POZDROWIENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dokladnie ten ... nie wiedzialem ktory to i gdzie sie znajduje poniewaz nie robilem tego osobiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liczekmarcin

witam,

rozwiązałem dziś problem dotyczący blokady kierownicy.....auto notorycznie gasło przy odpalaniu, dopiero po 5-10 próbach odpalenia auto jakoś odpalało po uprzednim dodawaniu gazu. Problem ten miałem już od jakiegoś ale w ostatnim okresie bardzo mocno się nasilił, było to spowodowane niską temp. ..... Na stronie sislab.pl zamówiłem zestaw naprawczy tzn. 2 mikro przełączniki, rozkręciłem całą kolumnę i z czarnej puszki wylutowałem 2 stare mikro..... i wlutowałem nowe. Po tym zabiegu wszystko jak ręką odjął, problem zniknął :) (a jeszcze przed samą naprawą auto odpaliło dopiero po 8 próbach). Na komputerze zero błędów :) a passacik odpala jak należy :)

Muszę też podziękować Dszyszka / VALDI za świetną instrukcję naprawy problemu.

W razie problemów służe pomocą w woj. zach.-pom.

 

---------- Dodano o 17:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:52 ----------

 

czyli wymienic styki czy cala ta czarna skrzynke?? a poleci ktos kogos w okolicy Lubin/ Legnica ?? ktos wie jak seriws VW w Lubinie to robi i za ile ?? bo autem spod bloku sie nie rusze jak nie odpala... tylko laweta

wymiana czarnej skrzynki wiąże się z przeprogramowaniem immo a to już dodatkowe koszta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

rozwiązałem dziś problem dotyczący blokady kierownicy.....auto notorycznie gasło przy odpalaniu, dopiero po 5-10 próbach odpalenia auto jakoś odpalało po uprzednim dodawaniu gazu. Problem ten miałem już od jakiegoś ale w ostatnim okresie bardzo mocno się nasilił, było to spowodowane niską temp. ..... Na stronie sislab.pl zamówiłem zestaw naprawczy tzn. 2 mikro przełączniki, rozkręciłem całą kolumnę i z czarnej puszki wylutowałem 2 stare mikro..... i wlutowałem nowe. Po tym zabiegu wszystko jak ręką odjął, problem zniknął :) (a jeszcze przed samą naprawą auto odpaliło dopiero po 8 próbach). Na komputerze zero błędów :) a passacik odpala jak należy :)

Muszę też podziękować Dszyszka / VALDI za świetną instrukcję naprawy problemu.

W razie problemów służe pomocą w woj. zach.-pom.

 

---------- Dodano o 17:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:52 ----------

 

wymiana czarnej skrzynki wiąże się z przeprogramowaniem immo a to już dodatkowe koszta ...

 

Witam. Temperatury spadły i widzę że u mnie w Passacie B6 z 11.2005r zaczęło dziać się to samo, czasem jak poruszam kierownicą to coś tam się odblokowuje i auto zapala, ale generalnie zaczyna męczyć mnie wzrok osób obserwujących jak walczę z odpaleniem samochodu, który zaskakuje za 10 razem;) Czy mógłbyś wysłać link do tego zestawu naprawczego, bo przejrzałem stronę sislab.pl i nie mogę tego znaleźć. Kolejne pytanie- czy osoba która średnio ogarnia zagadnienia elektroniczne jest w stanie to samodzielnie zrobić, czy raczej wymagane są jakieś chociaż podstawowe umiejętności?;) Czy mógłbym prosić o jakieś praktyczne wskazówki jak dobrać się do tego przekaźnika i przede wszystkim jak wygląda:) Czy instrukcja kolegów Dszyszka/Valdi o której wspominałeś jest dostępna gdzieś na forum?

 

Z góry dzięki za informacje i pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, parę postów temu pisałem (dół strony 55) pisałem ze wyskakuje mi czerwona kontrolka kierownicy i sygnał dzwiękowy, ostatnio doszły też problemy z odpalaniem, pojechałem do mechanika i stwierdził że to jakiś rygiel blokady kierownic i chce 400 za sama część + robocizna co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslimy ,ze w tym temacie juz tyle powiedziano ,ze nie ma sensu sie powtarzac,poczytaj odrobinke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt. 4 regulaminu forum

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem tego typu, wszystko jest tu niby napisane ale....

pewnego dnia po wlozeniu kluczyka do stacyjki "steering column lock defective" czytajac posty zabralem sie za rygiel blokade kierownicy

zamowielm 2 oryginalne switche i dwa przekazniki. po wymianie wykasowanie bledow, auto odpalilo, pelnia szczescia i radosci ale...

3 dni pozniej to samo. pozyczylem male ustrojstwo ktore zczytuje bledy, byly 46modul komfortu 00003, i to samo 25immo 00003 oraz

05488 p1570 ktory pojawial sie po probie odpalenia auta. po wykasowaniu bledow, pojezdzilem po miescie z 1h wszystko ok

zjechalem do garazu podlaczylem ustrojstwo i widze 25immo kod 02823 locking requirements for stesring column lock not met zbyt duza wartosc rezystancji

oraz 19magistarla danych gateway kod 01314 jednostka sterujaca silnikiem otwarty obwod, dodam ze przy tych usterkach

auto pali nie ma zadnych objawow, w pewnym momencie przy diagnostyce auta, przy wylaczonym silniku "steering...."

nie wiem gdzie szukac przyczyny ale wydaje mi sie ze po pewnym czasie w/w kody powoduja ta nieszczesna "steering... "

czy ma ktos pomysl czym mozna by sie zajac, gdzie szukac? dodam ze aku tez nowy kupilem przy okazji tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam problem tego typu, wszystko jest tu niby napisane ale....

pewnego dnia po wlozeniu kluczyka do stacyjki "steering column lock defective" czytajac posty zabralem sie za rygiel blokade kierownicy

zamowielm 2 oryginalne switche i dwa przekazniki. po wymianie wykasowanie bledow, auto odpalilo, pelnia szczescia i radosci ale...

3 dni pozniej to samo. pozyczylem male ustrojstwo ktore zczytuje bledy, byly 46modul komfortu 00003, i to samo 25immo 00003 oraz

05488 p1570 ktory pojawial sie po probie odpalenia auta. po wykasowaniu bledow, pojezdzilem po miescie z 1h wszystko ok

zjechalem do garazu podlaczylem ustrojstwo i widze 25immo kod 02823 locking requirements for stesring column lock not met zbyt duza wartosc rezystancji

oraz 19magistarla danych gateway kod 01314 jednostka sterujaca silnikiem otwarty obwod, dodam ze przy tych usterkach

auto pali nie ma zadnych objawow, w pewnym momencie przy diagnostyce auta, przy wylaczonym silniku "steering...."

nie wiem gdzie szukac przyczyny ale wydaje mi sie ze po pewnym czasie w/w kody powoduja ta nieszczesna "steering... "

czy ma ktos pomysl czym mozna by sie zajac, gdzie szukac? dodam ze aku tez nowy kupilem przy okazji tego wszystkiego.

 

padl ci modul komfortu tylko wizyta w VW cie ratuje

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności