Skocz do zawartości
Gość Rynkov

Wymiana żarówki w popielniczce tylniej i przedniej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rynkov

Witam

Jak w temacie.Przepalila mi sie zaroweczka w jednej w drugiej popielniczce.Jak je wymienic?

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz tylną popielniczkę w podłokietniku to tam jest dioda a nie żarówka

należy wymontować popielniczkę (po wcześniejszym demontażu tylnej ścianki podłokietnika) i wtedy do niej się dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz wymienić żarówkę w przedniej popielniczce musisz rozebrać środkowy tunel. Ten plastik wokół lewarka. Z boku masz 2 śrubki, odkręcasz je 10. Znajdują się one pod zaślepkami. Następnie możesz odkręcić plastik który znajduję się pod nogami kierowcy/pasażera z obu stron. Jest umocowany chyba na wkrętach. Wyciągasz te plastiki i potem zdejmujesz mieszek i ciągniesz cały tunel do przodu, czyli w kierunku komory silnika. Powinien wyjśc łatwo. Uważaj na kabel od podświetlenia, bo może być dosyć krótki.

Jak wrócę do domu mogę podrzucić fotki, bo mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od którego roku było podświetlenie tylnej popielniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od którego roku było podświetlenie tylnej popielniczki?

 

wg opisu w avatarze kolega Rynkov ma paska po lifcie więc jeśli ma popielniczkę podświetlaną w podłokietniku to napewno była podświetlana diodą

u mnie w pasku z 2001 roku też jest podświetlana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio żarówkę w przedniej popielniczce i nie ściągałem całego tunelu tylko mieszek aby ręką od spodu popielniczkę dostać i potem najpierw ją w dół i do góry tylko ostrożnie . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rynkov

Dziekuje za info.Co do przedniej popielniczki to jaka ma byc tam zarowka?Wolabym ja najpier kupic a pozniej rozbierac tunel srodkowy.Co do tylniej to mam ta diode.Jest na takiej malej plytce.Skad zdobyc ten element?Podlaczyc inna diode?Ja mam passata z grudnia 2000 r .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykła płaska żarówka, tzw. szklanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W popielniczce z przodu żarówka 1.2 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tylniej to mam ta diode.Jest na takiej malej plytce.Skad zdobyc ten element?Podlaczyc inna diode?

 

wylutuj z płytki tą diodę i wlutuj nową

oryginalnie jest 3mm ale ja na dzień dobry zmieniłem na 5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rynkov

Dziekuje za info.Jutro zabieram sie do roboty.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rynkov

A jaki kolor diody ?Czerowny?Niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki kolor diody ?Czerowny?Niebieski?

 

fabrycznie była montowana koloru czerwonego ale jaką zamontujesz zależy od Twojego uznania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg opisu w avatarze kolega Rynkov ma paska po lifcie więc jeśli ma popielniczkę podświetlaną w podłokietniku to napewno była podświetlana diodą

u mnie w pasku z 2001 roku też jest podświetlana

 

Ja kolego mam po lifcie mam przednią zapalniczkę podświetlaną a tylną chyba nie - podkreślam CHYBA hmmm po jej wyjęciu mam jakieś kabelki widoczne na środku na rancie ale nie widzęnic z podświetlaniem co by miało wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kolego mam po lifcie mam przednią zapalniczkę podświetlaną a tylną chyba nie - podkreślam CHYBA hmmm po jej wyjęciu mam jakieś kabelki widoczne na środku na rancie ale nie widzęnic z podświetlaniem co by miało wspólnego

 

może ktoś wymieniał popielniczkę lub dociągnęli instalację lecz zamontowali popielniczkę bez podświetlenia

sprawdź miernikiem czy po włączeniu pozycyjnych pojawi się napięcie ~12V na końcu tej instalacji a jeśli tak to możesz zrobić w szybki sposób podświetlenie tylnej popielniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem passata i musze wymienic popielniczke z przodu bo jest uszkodzona, czy możesz podeslac mi jakies fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niby jest to podświetlenie tylnej popielniczki? Ma też numer 6K0919243 czy jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności