Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

o wlasnie u mnie to samo ? ale plak na dłuższy czas jest ok czy coś innego trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smaru użyj. nałóż a potem szyba w dół i w górę kilka razy... jeśli wkładasz elektryczne szyby to musisz zluzować te dwie śrubki przy prowadnicy, którymi mocowana jest szyba, zobaczyć jak ona cgce się ułożyć i wtedy dokręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarów jest dużo rodzajów :) a to z tymi prowadnicami to tak luzowałem ale nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te prowadnice to mógłbyś nawet olejem słonecznikowym polać :P kup zwykły smar do mechanizmów, cokolwiek co smaruje. W sumie to ważne jest też samo ustawienie szyby gdy jeździ po prowadnicach. Są jakieś takie silikony do uszczelek, myślę że jakby to regularnie stosować to i uszczelki by mniej blokowały szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam wleje zobaczymy co to da ;]

Wczoraj prawie zakończyłem montaż elektryki i wpadłem na pomysł a żeby było tak:

Przy wciśnięciu zamknięcia na pilocie - szybki się zamykały

Przy wciśnięciu otwarcia na pilocie - można byłoby sterować szybami bez przekręcania stacyjki.

 

Mam centralkę dokładaną z której wychodzą (z tego co pamiętam) kabelki i jest + i - albo odwrotnie - i +.

Na przekaźnikach tego nie zrobię bo z centralki wychodzi tylko impuls na czas otwarcia/zamknięcia - zresztą wiecie dobrze jak to działa.

Jak taki sterownik zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W Passacie b4, gdzie wszystkie 4 szyby sterowane są elektrycznie, nie świecą się ikonki na obu przełącznikach w tylnych drzwiach. Oba przełączniki w przednich drzwiach oraz ten na konsoli centralnej są podświetlone. Gdzie szukać usterki? Czy przewód do podświetlenia obu tylnych przełączników jest na jakimś odcinku wspólny dla obu drzwi? Jeśli tak to usterka na tym wspólnym odcinku jest bardziej prawdopodobna niż osobno dwie równorzędne usterki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

W Passacie b4, gdzie wszystkie 4 szyby sterowane są elektrycznie, nie świecą się ikonki na obu przełącznikach w tylnych drzwiach. Oba przełączniki w przednich drzwiach oraz ten na konsoli centralnej są podświetlone. Gdzie szukać usterki? Czy przewód do podświetlenia obu tylnych przełączników jest na jakimś odcinku wspólny dla obu drzwi? Jeśli tak to usterka na tym wspólnym odcinku jest bardziej prawdopodobna niż osobno dwie równorzędne usterki.

Pozdrawiam

czy przyciski działają, tzn. odsuwają/zasuwają szybę, czy tylko podświetlenia brak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie który kabelek odpowiada za to że po otwarciu samochodu kluczykiem mogę sterować elektrycznymi szybkami bez przekręcania stacyjki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś wie który kabelek odpowiada za to że po otwarciu samochodu kluczykiem mogę sterować elektrycznymi szybkami bez przekręcania stacyjki?

nie ma takiego przewodu który jest podpięty pod zamek drzwi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musi coś być bo jak otwieram kluczykiem to mogę sterować szybami a jak otwieram z pilota(nie oryginał) to nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierz że nie ma. jedyne co tym steruje to krańcówki drzwi. skoro masz dokładany pilot to widocznie coś jest tak podłączone że nie możesz. z ciekawości sprawdzę jak to jest u mnie i później dopiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilocik sam dokładałem i mogę zrobić jakąś przeróbkę :) Oki to czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa tak jak pisałem wyżej. otwieram drzwi pilotem/kluczykiem (wszystko jedno czym) i otwieram drzwi a szyby działają. wsiadam, zamknę drzwi i nie działają, dopóki nie przekręcę kluczyka w stacyjce.. to do rzeczy.. jakiej firmy masz te piloty założone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

W Passacie b4, gdzie wszystkie 4 szyby sterowane są elektrycznie, nie świecą się ikonki na obu przełącznikach w tylnych drzwiach. Oba przełączniki w przednich drzwiach oraz ten na konsoli centralnej są podświetlone. Gdzie szukać usterki? Czy przewód do podświetlenia obu tylnych przełączników jest na jakimś odcinku wspólny dla obu drzwi? Jeśli tak to usterka na tym wspólnym odcinku jest bardziej prawdopodobna niż osobno dwie równorzędne usterki.

Pozdrawiam

Szczerze powiem, że w nocy przy wyłączonych swiatłach palą mi się tylko przełączniki z tyłu a z przodu nie ale biedy nie ma bo wszystko działa tak jak należy a czemu tak jest nie wiem. Dodam że jak włączę światła to i przednie włączniki się podświetlają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego do tego: http://allegro.pl/uniwersalny-sterownik-centralnego-zamka-steeli-men-i2562003178.html

na pewno ta firma i te same funkcje tak że będzie to samo.

 

U mnie jest tak że nie ważne czy mam otwarte drzwi czy zamknięte, mogę sterować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak że nie ważne czy mam otwarte drzwi czy zamknięte, mogę sterować.

szyby ori czy dokładane?? jeśli ori to krańcówki drzwi do sprawdzenia na początek, jeśli dokładane to krańcówki nie podpięte do modułu...

Szczerze powiem, że w nocy przy wyłączonych swiatłach palą mi się tylko przełączniki z tyłu a z przodu nie ale biedy nie ma bo wszystko działa tak jak należy a czemu tak jest nie wiem. Dodam że jak włączę światła to i przednie włączniki się podświetlają.

tak ma być.. a sprawdź czy jak włączysz blokadę rodzicielską szyb to podświetlenie tylnych szyb nie zgaśnie.. dodam iż nic nie wnosisz do tematu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Trochę mi sie rozjaśniło z tymi szybami. Mam wszystko przód i tył oryginalne. Przednie przełączniki podświetlają się po włączeniu świateł pozycyjnych, a co za tym idzie podświetlenia kokpitu -niezależnie od stacyjki. Tylne przełączniki natomiast podświetlają się po przekręceniu kluczyka w stacyjce na drugą pozycję oraz wyłączeniu blokady rodzcielskiej szyb przełącznikiem na kokpicie - niezależnie od świateł pozycyjnych. Jeżeli chodzi o podnoszenie/opuszczanie to zarówno przód jak i tył działa po przekręceniu kluczyka w stacyjce na pierwszą pozycję - tył oczywiście po wyłączeniu blokady rodzicielskiej. U Was też tak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyby ori czy dokładane?? jeśli ori to krańcówki drzwi do sprawdzenia na początek, jeśli dokładane to krańcówki nie podpięte do modułu...

Dokładałem ale wiązka i moduł oryginał. krańcówki działają bo gasi się światełko na podsufitce. To mi się tak podoba, że tak działa ale jeszcze muszę poszukać jak to zrobić na pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U Was też tak to działa?
Dokładnie tak samo. Chociaż ja całą elektrykę dokładałem i myślałem że coś spartoliłem podczas montażu albo że kupiłem walniętą instalację ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładałem ale wiązka i moduł oryginał. krańcówki działają bo gasi się światełko na podsufitce. To mi się tak podoba, że tak działa ale jeszcze muszę poszukać jak to zrobić na pilota.

skoro piszesz że zawsze możesz otwierać szyby a po pilocie nie to już nic z tego nie rozumie... czy podpiąłeś biało brązowy przewód wychodzący z modułu komfortu do takiego samego przewodu idącego od krańcówek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności