Skocz do zawartości
PrZeMoL

sprawa z cwaniakiem golebiem

35km od domu - wroci?  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. 35km od domu - wroci?

    • tak
      34
    • nie
      2
    • ciezko przewidziec
      4


Rekomendowane odpowiedzi

zadomowil sie u mnie na balkonie golab :P mieszka sobie juz pare dni tutaj. dostal zarcie wode i chyba mu sie spodobalo bo wraca non-stop nawet jak ktos stoi na balkonie:) ludzi sie nie boi.

 

matka sie juz denerwuje bo wiadomo brudzi, wiec stary chcialbyc sprytniejszy - golab do kartona i na ogrodek :) jakies 3km od mieszkania. wypuscil go, golab wystartowal obrot 180stopni i przed starymi byl jeszcze w domu skubany.

 

mieszkam w radzionkowie - pomiedzy bytomiem a tarnowskimi gorami :) jutro jade do roboty do mikolowa jakies 35km ode mnie. przechodzac do sedna sprawy - :eek:WROCI:eek:albo :634:NIE WROCI:634: :D:D:D

 

nie bedzie mnie w domu 12 godzin - to by byla niespodzianka jakby do tego czasu przylecial hehe :) nie znam sie na golebiach czym one sie kieruja ale w czwartek lub piatek jade nad moze..... 600km :krzeslem: wiec lepiej jakby z mikolowa nie wracal do tego czasu :P

 

 

sonda: wroci albo i nie :) oddajcie glos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróci. Gołębie znajdują drogę do domu za pomocą odczytywania fal elektromagnetycznych. Nawet niedawno był o tym program na NGC. Wiec nawet jak go 100 km od domu wywieziesz, to powinien wrócić na swoje ulubione i obrane (czyt: upatrzone) miejsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kolejnosc ma byc taka mowisz

 

ogrodek, mikolow, morze, :505::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już raz próbowałeś i wrócił, to zapewne z takiej odległości też wróci. Choć opierajac się na tym, co oglądałem, to można liczyć też na to, że za krótko był u ciebie i ma słabe rozpoznanie terenu. A co za tym idzie - może nie trafic.

 

ps: Kuuuurde! Czuję się jak gołębiarz z 40-o letnim stażem :D Jaki z tego wniosek? Oglądajcie programy przyrodnicze w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry patent na strajkujących listonoszy - wychodowałeś sobie gołębia pocztowego, to teraz może niech się przyda? Przyślij teściowej pozdrowienia z wyjazdu, widokówkę czy coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub dynamit z odpowiedni długim lontem :hyhy:

 

No czasem ogladam, ale dosc pozno sa tak... po 23 czesto :-D

No fakt. Po 23.00 dopiero puszczają ciekawe progsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

PrZeMoL, golebie przelatuja po kilkaset kilometrow i wracaja na swoje miejsce (mam na mysli golebnik). Slyszales kiedys o zawodach hodowcow golebii :?::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PrZeMoL, golebie przelatuja po kilkaset kilometrow i wracaja na swoje miejsce (mam na mysli golebnik). Slyszales kiedys o zawodach hodowcow golebii :?::hyhy:

To rośnie nam hodowca gołębi. Kto nie słyszał o zawalonej hali wystawowej na śląsku ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ze szwagrem doświadczenie. Wybraliśmy dwa gołębie (pierwsze lepsze z jego stada, nie są to szkolone ptaki). Zabrałem je w kartonie, w bagażniku do siebie jakieś 60 km i wypuściłem na drugi dzień. Po dwóch dniach wróciły do niego. Czyli obstawiam że wróci na dobre jedzonko.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się naprawdę pozbyć, to udaj się do spożywczego i kup paczkę makaronu na rosół..

jest też drugie wyjście, w którym gołąb przeżyje. Oddaj go jakiemuś gołębiarzowi. On go zamknie w klatce na jakiś czas. Gołąb się przeprogramuje i już do Ciebie nie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega kaziogołębie są wywożone na loty nawet 1000km od domu i wracają a wiem to bo mam kolegę który tym sie zajmuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich lotach gołąb wrócił do domu szybciej niż sąsiad. To było jakieś 150 km w linii prostej;) W sumie nie wiem jak Ty, ale ja zawsze chciałem mieć jakieś zwierzątko:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź strzykawkę, zalej do dzioba tak pod 30tkę wódki i wtedy wywieź :-DD obudzi się następnego dnia na kacu to odechce mu się lotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skubanego nie bylo rano - chyba wyczul podstep..... poczekamy do jutra :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weź strzykawkę, zalej do dzioba tak pod 30tkę wódki i wtedy wywieź obudzi się następnego dnia na kacu to odechce mu się lotów

 

O lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skubanego nie bylo rano - chyba wyczul podstep..... poczekamy do jutra :634:

Chyba też czyta forum

weź strzykawkę, zalej do dzioba tak pod 30tkę wódki i wtedy wywieź obudzi się następnego dnia na kacu to odechce mu się lotów

Się chłopina przestraszył że trafił na alkoholików i zrezygnował z dalszej współpracy. Kolego jak by trafił na zlot ogólnopolski nigdy byś go nie zapoznał. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% nie wróci,zależy czy pocztowy czy zwykły dachowiec,ale jak się przypałentał niedawno to nie wróci z 35 km,po za tym raczej to nie pocztowy,bo pocztowy na balkonie raczej nie śpi ale bywa że czasem jak był puszczany do lotów nie znalazł domu i zamieszkał tymczasowo na balkonie,na 99% nie wróci,jak coś to poleci szukać starej miejscówy.Słuchaj rad specjalisty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morde jeża znowu go rano nie bylo :659: nie ma bata musial zajarzyc

 

jutro ostatni dzien robie w mikolowie a pozniej bedzie miec wieksze sznse bo bede tylko 15 km od domu ale jak tylko sie rano pokaze to kartonik i :607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tylko sie rano pokaze to kartonik i :607:

I..cegła i............. do wody :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności