Skocz do zawartości
glasz

Elektrycznie składane lusterka w 3B - schemat podłączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

wiem, że temat lusterek był poruszany, ale nigdzie nie znalazłem informacji n/t samego podłączenia elektrycznie składanych lusterek. Zakupiłem takowe via allegro, wyposażyłem się również w odpowiedni przełącznik. Czy któryś z forumowiczów posiada schemat instalacji elektrycznej umożliwiającej ich podłączenie? Jak rozebrałem drzwi, to widzę, że w kostce brakuje mi przewodów do podłączenia... zatem mam pytania:

 

- macie może schemat elektryczny jak tego cudu dokonać?:)

 

- skoro nie mam wiązek wyprowadzonych, podejrzewam, że mój moduł komfortu tego nie obsługuje, dlatego w co (i jak) najlepiej się wpiąć, tak żeby:

 

* po pierwsze działało zarówno pod przyciskiem na regulatorze (tzn składały/rozkładały się do skrajnych pozycji, po czym silniczki wyłączały się),

 

* po drugie pod centralnym zamkiem, ale tak, że jak zamykam centralny od środka jak jadę, to żeby mi się lusterka nagle nie postanowiły złożyć i ułatwić prowadzenie auta (wiecie, większa aerodynamika :crazy: )

 

* po trzecie pod stacyjkę tak, że jak ustawiam na zapłon to się rozkładają o ile nie są rozłożone (po czym silniczki wyłączają się)

 

średnio wiem jak się za to zabrać :633: ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :D

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wogóle mechanizm składanych lusterek? Wiekszosc passatów ma tylko przelaczniki a same mechanizmy sa zadko spotykane. Ja podłaczyl bym pod sterowanie wyjscie z modułu komfortu na zamki tzn jest opcja jak wyjmujesz kluczyk to drzwi sie otwieraja wysterowac tylko jakas czasówke i juz a otwieranie tez z modułu wyj ale czasowka i sygnał otwierania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wogóle mechanizm składanych lusterek? Wiekszosc passatów ma tylko przelaczniki a same mechanizmy sa zadko spotykane.

 

Zakupiłem takowe via allegro, wyposażyłem się również w odpowiedni przełącznik.
...:)

 

Ja podłaczyl bym pod sterowanie wyjscie z modułu komfortu na zamki tzn jest opcja jak wyjmujesz kluczyk to drzwi sie otwieraja wysterowac tylko jakas czasówke i juz a otwieranie tez z modułu wyj ale czasowka i sygnał otwierania

 

owszem, jest taka opcja, nawet mam ją aktywną ALE zobacz, że ponieważ nie mam kabli wyprowadzonych z modułu komfortu to zgodnie z Twoim pomysłem podpinałbym się pod centrala i co w momencie kiedy mi się drzwi zamykają jak przekraczam 15km/h? lustereczka się składają a przecież nie o to chodzi :dobani:

ale dzięki za pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ostatnio zlokalizowałem "ślepe kable z wtyczką" w drzwiach pasażera. W przyszłym tygodniu będę reperował drugą elektryczną szybę (kierowcy) i się przyglądnę czy i kiedy występuje na niej napięcie. Coś mi mówi że może to być napięcie złożenia lusterek, bo do czego innego mogła by być potrzebna?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to czekamy na wieści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod ten watek z pytaniem, czy majac orginalnie skladane lusterka i orginalny alarm, mozna ustawic ze przy zamykaniu auta z pilota lusterka sie beda skladać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłes same mechanizmy do skladania luserek powiedz to jakis zestaw kiT czy po prostu z jakiegos rozbitka ile kosztuje takie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłes same mechanizmy do skladania luserek powiedz to jakis zestaw kiT czy po prostu z jakiegos rozbitka ile kosztuje takie cos?

 

Na alledrogo bądź na szrotach (w ASO czasem też) można trafić na lusterka do B5 sprzed liftu które są wyposażone w odpowiednie wiązki i silniczki do składania.

Czy ktoś wie jak to podłączyć?

(Dodaję, że chodzi o przypadek w którym nie ma wiązek wychodzących z modułu komfortu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie pytanie , bo też mam niby ten przełącznik do składania lusterek i również się nie składają . Ale co jest najśmieszniejsze to ręcznie ich również nie da się złożyć są sztywne , a boje się ich złamać . Może ktoś mi powie o co tu chodzi ??? Pozdrawiam :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co jest najśmieszniejsze to ręcznie ich również nie da się złożyć są sztywne , a boje się ich złamać .

 

Ja również mam taki przełącznik do składania,ale ręcznie można je złożyc.Fakt,że stawiają one pewien opór-no ale tak musi byc.Także śmiało możesz je ręcznie złożyc i nie złamiesz ich.No chyba,że będziesz je próbował składac w dół.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może delikatnie podnieś do góry i wtedy próbuj składać. Ja u siebie prawe złożyłem bez problemu, ale z lewym nie dałem rady, a nie chciałem na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak znacie jzu schemat wiazki do skladanych lusterek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zdobyć lusterka do b5 3b ale z kierunkami i składane elektrycznie? występuje coś takiego czy trzeba zakładać od 3bg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można zdobyć lusterka do b5 3b ale z kierunkami i składane elektrycznie? występuje coś takiego czy trzeba zakładać od 3bg?

W B5 3B nie było lusterek z kierunkami. Trzeba zakładać od 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej szukam tego schematu, w każdej opcji lusterka,

o znalazłem w hutrowni takie lustra za 315zł bez pamięci a z pamięcią za 380zł, z 2latnią gwarncją do malowania:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię sobie składane elektrycznie luestrka oraz przełącznik to...założe i będzie działać bez problemu czy trzeba robić jakieś mody w komputerze??? Nie muszą się skladać przy zamykaniu i rozkładać przy otwieraniu....potrafię obrócić pokrętło...no i ile pinów musza mieć 9 czy 13???Czy intalacja pod takie lusterka jest w aucie czy trzba coś przerabiać/dorabiać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na temat składanych lusterek jest temat poświęcony temu. I najlepiej zrobić to tak jak jest to opisane w temacie a dokładnie wpinasz się w wiązkę od modułu silniczka szyby. stosujesz przekaźnik z Audi do składania lusterek i masz gotowe składanie lusterek z kluczyka jak zamykasz auto. Plus tego rozwiązania jest taki że jak zaparkujesz na parkingu to szybko znajdziesz auto bo widzisz że się otwierają lusterka a dodatkowy pllus tego rozwiązania jest taki że jak nie wiesz czy auto jest zamknięte patrzysz tylko na lusterka. Jak złożone to zamknięte.

 

lusterka składane kupisz na allegro najszybciej od anglików i w dodatku nawet i za 60 zł np. seat toledo, leon, golf iv. Przy anglikach zmieniasz tylko trójkąty od lusterek te czarne które są przykręcone do twoich drzwi (europejskich) i masz gotowe lusterko składane europejskie.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/126346-B5-Lusterka-sk%C5%82adane-z-pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności