Skocz do zawartości
Gość Tomson

zanikający fis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomson

Witam mam autko z99r posiada ono 1\2 FIS od pewnego czasu zauważyłem że ciemnieje wyświetlacz podczas jazdy jak się nagrzeje lub jak postoi na słońcu :cool: Szukałem na forum coś na temat naprawy tego ustrojstwa ale jedyna rada jaką znalazłem to licznik do wymiany.Morze ma ktoś z was pomysł na naprawę lub jakiś sprawdzony adresik kogoś kto naprawia to ustrojstwo najlepiej koło Łodzi. Dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny lut puszcza naprawia to jeden koles oglasza sie an allegro koszt naprawy 300 zl + ewentualne koszty dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadnej zimy lut, tylko wada głębsza FISów.

Standardowy objaw w VW, Audi z lat 90,00.

 

Albo niektóre "nitki" nie świecą, albo przyciemnia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomson

Dzięki za odpowiedz znalazłem gościa co naprawia ale woła 300 stówki może wie ktoś gdzie można taniej to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba narazie nie da sie taniej bo od niedawna dopiero szpece naprawiaja fisy nawet serwis tego nie robi tylko odrazu kaza wymieniac liczniki daj do naprawy i powiedz nam jakie efekty byly tej uslugi oraz namiary na kolesi tutaj jest duzo ludzi z takim problemem bo to jest czesta usterka FISÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a nie lepiej kupic uzywke np.pelnego fis`a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic to nie wszystko. Trzeba dopasowac immo nie wiem czy gra jest warta swieczki dla zwyklego zjadacza chleba :P Dla kogos co sie zajmuje tym zawodowo to nie problem ale dla urzytkownika to rosna koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomson

Dzwoniłem dzisiaj gość jest na urlopie do 13 w między czasie poszukam może znajdę coś tańszego,nie wiem po ile chodzą używki całego licznika i jeszcze jedno może fis pasować od Golfa 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam duży FIS.

Czasami gdy jest upał znikają mi jedna lub dwie nitki.

Robi się też ciemniejszy jak dłużej jadę.

 

Czyli standardzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomson

wygląda na to że roczniki do 2000-2001 mają tą przypadłość.A jak u innych? może ktoś napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pelnym FISie jest podbnie jak u kolegi Doc. Czasem znika jedna nitka pionowa i jedna pozioma. Widac, ze to taka bolaczka tych fisow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od czasu zakupu auta brakuje jednej pionowej linii (co ciekawsze na wyświetlaczu navi też jej brakuje) i jak jest gorąco to od góry wyświetlacz ciemnieje (dopiero jak się ochłodzi to widać co w radiu leci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi zanika jak silnik sie rozgrzeje :( wie ktos gdzie i za ile da sie to naprawic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi zanika kupiłem drugie auto we wtorek i w nim mam to samo jak wracałem 170 km do domu to w połowie drogi juz polowy nie było widać wie ktoś może czy da się przełożyć może sam fis od anglika ? chodzi mi o rozebranie licznika i przełożenie tamtego wyświetlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mi zanika kupiłem drugie auto we wtorek i w nim mam to samo jak wracałem 170 km do domu to w połowie drogi juz polowy nie było widać wie ktoś może czy da się przełożyć może sam fis od anglika ? chodzi mi o rozebranie licznika i przełożenie tamtego wyświetlacza

Oczywiście, że tak można tylko musisz znaleźć fachowca, który Ci przelutuje FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że tak można tylko musisz znaleźć fachowca, który Ci przelutuje FIS.

A niestety trochę zabawy z lutowaniem jest ;) Ja jak narazie się powstrzymuję przed tym bo nie działają jak narazie 3 linijki :D

Jak bym lutował to zrobię manual,ale nie wiem kiedy to nastąpi...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, odgrzebie kotleta

mam podobny problem wczesniej mialem passata b5 (3B) bez fis teraz kupiłem b5FL (3BG) z 1/2 FiS i zauważylem ze "mruga" mi fis po zgaszeniu auta i wyciagnieciu kluczyka jak włożę kluczyk i przekręce Fis ładnie pokazuje, jak zamkne nawet auto pilotem Fis świeci sie na czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności