Skocz do zawartości
Gość enanthate

Passat B3 1.9 TD (AAZ) a zima

Rekomendowane odpowiedzi

Gość enanthate

Witam wszystkich ponownie.

Mam takie pytanie - jak zachowują się wasze Passaty podczas zimy? Prawde powiedziawszy Passat B3 jest moim pierwszym dieslem (wcześniej jeździłem samochodami dużo nowszymi, benzynowymi), którego kupiłem głównie ze względu na stosunko małą awaryjność, sporymi rozmiarami (lubię wozić dużo gratów ze sobą, oraz mam także dwa psy :D) oraz miłością do starszych samochodów, dlatego też temat problemów zimowych jest mi zupełnie obcy, jednak myślę, że powinienem powoli zbierać wiedzę... Jak to jest z tym odpalaniem podczas mrozów? Macie jakieś problemy? Dodam, że mój silnik jest w naprawde dobrym stanie jak na swój wiek i z bardzo małym (jak na te samochody) przebiegu, nic nie kopci, żadnych metalicznych dźwięków. Do tego świece mam wymienione. Akumulator nie ma nawet miesiąca (75Ah, 680A). Stan techniczny można powiedzieć polepsza się z dnia na dzień (w samochód zainwestowałem już przeszło jego wartość i ciągle inwestuję - mam w planach kompletnie go odrestaurować). Czy mogę obawiać się niemilej niespodzianki podczas mroźnych poranków zimowych? Mile widziane opinie, porady, historie z własnego doświadczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsiadasz, grzejesz swiece, palisz. dopoki ropa w filtrze nie zlapie na mrozie to pali na dotyk. to vw kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, co vw to vw. Mój golfik I 1.6D 82r. przy -20 (jakieś 2 lata temu,chyba) odpalał bez problemu, dopiero jak przejechalem ze 2 km to mi paliwo przewody zaczeło zapychać (pewnie wytrąconą parafiną )tak że samochodzik nie mógł wejść na obroty. Podjechałem na cpn dolałem 5 l "ciepłej" 98 z dystrybutora i po 0.5 km jak ręką odjoł.

 

ps: nie raz widzialem jak ford-a przy -5 musieli odpalać na "kopciucha ". Co innego vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pamietnej zimy 05/06, mój passat 1,6TD intercooler palil odrazu, ale by tak palil musialbyc spelnione warunki:

- nowy filtr paliwa,

- sprawny akumulator,

- nieprzepalone swieczki zarowe,

- dobra ropka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate
Witam, pamietnej zimy 05/06, mój passat 1,6TD intercooler palil odrazu, ale by tak palil musialbyc spelnione warunki:

- nowy filtr paliwa,

- sprawny akumulator,

- nieprzepalone swieczki zarowe,

- dobra ropka :)

 

Akumulator mam kupiony w połowie lipca, świece żarowe w czerwcu, rope... czasem nawet tankuję BP Ultimate Diesel (pfu... jakby to nawet miało znaczenie dla Passata... :D). Najstarszy jest filtr paliwa... Kupiony jesienią 2007. Czyli raczej samochód nie powinien mi odmawiać podczas zimy.

 

A co do parafiny... Bawił się ktoś w instalację podgrzewacza paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień przed zima filtr paliwa i będzie ok. Moj zawiódł mnie tylko raz w zimie, ale wina była ropa która zamarzła, od tamtej pory zawsze w zimie dolewam jakiś uszlachetniacz zęby nie zamarzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate
Wymień przed zima filtr paliwa i będzie ok

Czyżby filtr paliwa trzeba było wymieniać co rok?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam co 20k km i zawsze przed zimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta ale inny problem :)

 

Otóż przy odpalaniu mojego Paska B3 1.9TD 92r jest pewien problem... jeśli silnik jest zimny muszę go kręcić na tercje to raz trzymać z 15 sekund to kolejny i tak aż się rozładuje i podłaczę prostownik.. problem leży w tym że tak jakby musiał od początku zaciągać paliwo... jak jest ciepły pali można powiedziec z pierwszego a jak jest zimny albo po przejechaniu 15km mam 3/4 godziny i mogę jeszcze odpalić i to z problemem bo znów musi zaciągać paliwo.. im dłużej czekam tym mniejsze szanse że go odpale...

 

A rpzy odpalaniu to czuć zę powoli dostaje paliwo silnik zaczyna parskać aż w końcu odpali a z rury wydechowej dym jakby wybrali papierza :) tylko że czarny :P cóż to może być.. od razu mówię że to mój pierwszy samochód i mogę mało się orientować w fachowych określaniach podzespołów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż przy odpalaniu mojego Paska B3 1.9TD 92r jest pewien problem... jeśli silnik jest zimny muszę go kręcić na tercje to raz trzymać z 15 sekund to kolejny i tak aż się rozładuje i podłaczę prostownik..

sprawdz czy masz prąd na świecach,

czy same świece grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna była sprawna :) wymieniłem wszystkie 4 koszt 90zł za wszystkie i pali z pierwszego :) dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak.. jeszcze jest jakiś problem.. wtedy zapalił z pierwszego zaraz po wymianie a dzisiaj to musiałem go ładować bo jakiś miał problem i dalej tak machał.. co prawda nie trzeba tyle co wcześniej.. nie mniej jednak jest problem z odpaleniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik 50A w komorze silnika. U mnie świeczki 88 PLN/kpl miesiąc po wymianie wylądowały w śmietniku. Przepaliły w/w bezpiecznik. Po sprawdzeniu czy listwa nie zwiera do masy i podłączeniu prądu bezpośrednio z aku okazało się, że jedna żarzy się niewłaściwym końcem, na zewnątrz :ocochodzi :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie cofa ci się paliwo do baku zaworek zwrotny w pompie wtryskowej nie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dolewać do paliwa niskiej jakości (ruska ropa) jakiegoś dodatku w celu ułatwienia odpalania zimą? Jeśli tak to jaki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności