Skocz do zawartości
Gość jakub77

proszę o poradę-kupno przepływomierza (marka, opinie)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podczepiam sie do tematu bo nowego nie potrafie otworzyc.

Powiedzcie mi co sie stanie jak wszuce do swojego pasiora przeplywke z V5?? ja mam V20 1.8.

Numer mojej przeplywki 0280218018 a ta z V5: 0280218058.

 

Bedzie chodzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie chodzic??

Mi sie wydaje ze nie nie bo przepływomierz mierzy masę i podaje dane do danego zapotrzebowania silnika. V5 a V20 zapewne ma inne zapotrzebowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, wymienilem przeplywke bez waszej opinii...i wsadzilem do swojego pasiora oryginalna z bosha!! z 2.0 benzynka non turbo 20V z 2003r ktora sie rozni trzema ost cyferkami... no i zdziwi was fakt iz wszystko chodzi idealnie. dzisiaj rono odpalilem silniczek i wszystko jest perfekt, obr super, nic nie faluje...jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Trochę odświeżę temat. Niestety też muszę wymienić przepływomierz. Jak się sprawują wasze co wymienialiście? kupić wkład pierburg czy jednak boscha?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się sprawują wasze co wymienialiście? kupić wkład pierburg czy jednak boscha?

Hej

Ja u siebie wymieniłem sam wkład na Pierburga, zrobiłem już na nim 40 000 km i jest ok.

 

Pisałem już kiedy o tym w tym poście

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70231

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Markowski.mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie!

Trochę odświeżę temat. Niestety też muszę wymienić przepływomierz. Jak się sprawują wasze co wymienialiście? kupić wkład pierburg czy jednak boscha?

 

Pozdrawiam

To zależy od funduszy jakie masz.W każdym bądź razie obydwie przepływki są :ok i działaja poprawnie więc możesz sobie sam wybrac którą chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 1.8T zamontowałem dokładnie taki przepływomierz Boscha i jestem bardzo zadowolony. myślę, że nie masz co kombinować i też kupić bosha, choć pierburg też nie będzie złym wyborem. wybierz ten, który będzie łatwiej dostępny i po prostu tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w 1.8T zamontowałem dokładnie taki przepływomierz Boscha i jestem bardzo zadowolony.
W tej cenie to chyba jest przeplywka regenerowana. Bodajze na forum BMW wyczytalem, ze te regenerowane srednio wytrzymuja 3 miasiace.

 

Witam,

a może wie ktoś jaka jest różnica między przepływomierzem o nr 071 906 461 A, a przepływomierzem o nr 071 906 461 AX ?

X oznacza przeplywke regenerowana.

 

Czy montowal ktos wklad Pierburga do 1.8T. Dziwni mnie to, ze ta przeplywka zastepuja kilka rodzaji przeplywomierzy Boscha oddzielnie dedykownaych do benzyny i diesla, a tu jedna uniwersalna.

 

 

Wyzej padlo pytanie o zastosowanie przeplywki z innego silnika.

Wczoraj do 1.8T AWT wsadzilem ori nowa przeplywke Boscha do TDi 90/110PS. Logi dynamiczne wyszly lepiej niz na dedykowanej do mojego silnika. W gornym zakresie obrotow wartosc byla nawet o 10g/s wieksza. Minus taki, ze na nie zagrzanym silniku, silnik odpala tak jakby na dwa razy. Logi z pomiarow nowej i starej przeplywki znajdziecie tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/124042-Bledy-16486-18265-x2?p=1742483&viewfull=1#post1742483

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest to bosch regenerowany to nie ma problemu, poniewaz wklad jest nowy zakladany a stara tuba. U mnie regenerowana jezdzi juz drugi rok bezproblemowo. Wiec polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. U mnie regenerowana jezdzi juz drugi rok bezproblemowo
Z koncowka L czy N?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z koncowka L czy N?

 

fabrycznie miałem numer OE 06A 906 461 L Bosch 0 280 218 063 a zakupiłem w inter cars Bosch z programu Bosch Exchange o numerze 0 986 280 217 zdając stary co jest odpowiednikiem numeru OE 06A 906 461 LX (453,38zł) minus 70 zł. zdając stary a do twojego jest tańszy o 100 zł. http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O

Edytowane przez kserkses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiales sie nad zamiennikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zastanawiales sie nad zamiennikami?

 

było już raz powiedziane na forum że do AWT żaden zamiennik nie zdaje egzaminu, chyba że będzie pod niego pisany soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było już raz powiedziane na forum
Przewaliłem troche tematow, ale tego info nie znalazlem.

Mozesz pokazac gdzie to jest i czym poparte?

 

NIe znalazlem takze info czy 06A 906 461 N mozna zamienic z 06A 906 461 L, ktory siedzial w zdecydowanej wiekszosci silnikow 1.8T oraz w wiekszym okresie czasu, niz przeplywka N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam, czy ktoś za dużo "spożywa"? :fajny Ostatni post był prawie sprzed roku a wy tu bijecie niepotrzebnie pianę :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak by kto potrzebował to mam przepływomierz do 110 KM AFN .Oryginał 100% OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się pytam, czy ktoś za dużo "spożywa"? Ostatni post był prawie sprzed roku a wy tu bijecie niepotrzebnie pianę
No i?

 

Jak cie temat nie interesuje to sie nie udzielaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak cie temat nie interesuje to sie nie udzielaj.

 

Nie o to chodzi, czy mnie interesuje czy nie :fajny Dałeś po prostu dupy, ale temat się rozwinął, wiec jakoś z tego wybrnąłeś. I tyle.

Miłej dyskusji ... :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności