Skocz do zawartości
harry

Wtryski z ASV do AHH

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mało osob ma AHH ;) ale pakuje 216 jak chcesz na lajcie jezdzic, a jak ostro to 230 , wieksze turbo i dobry program :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

chciałem trochę odświeżyć temat i zapytać czy ktoś z forumowiczów ma zrobiony program i założone wtryski 216 lub 230 do swojego AHH? Noszę się z takim zamiarem, bo czasem trochę niestety brakuje mocy i Nm pod nogą, a samochód jest fajny i szkoda mi go zmieniać.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

 

Wieczorem wrzucę wykres kolegi z forum który kupił u mnie 216tki do ahh i pojechał na lajtowy program :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj .Ja ma 216-ki już od ponad dwóch lat.Pierw radzę wymienić same wtryskiwacze i zobaczysz jaka jest różnica a jak tego będzie mało to zrób sobie program.Ja kupiłem oryginał nówki wtryski ale słyszałem że wymieniają same końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gratach z AHH (pompa 11) i wtryski 216tki, było 137hp 310nm, bez programu.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Ja na wtryskach od AFN-a bez korekty programu miałem 130KM i 308Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, a jak z notlaufami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pełnym bucie na 3 lub 4 ciągnął bez bólu do odcięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego by nie mial?

 

zmieniasz wtryski, program zostaje seryjny, komputer pluje tyle samo paliwa (wg niego) bo "mechanicznie" jest wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale chwalisz się 216-tkami, FIMC oraz turbo + program, co dało Ci ponad 170 KM, my tutaj rozmawiamy o 205-tkach od ASV bez programu lub po ewentualnym chipsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę Panowie, że na samych wtryskach już jest ładny przyrost mocy i momentu. Rozumiem, ze po zmianie wtrysków i zostawieniu ori softu nie występuje jakieś nadmierne kopcenie? A powiedźcie mi jak wygląda spalanie? Czy jest jakaś znacząca różnica? Pytam z czystej ciekawości bo i tak nie wpłynie to na moją decyzję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz,ze to nie moje auto, a dwa, ze pomimo jasno stwierdzonego tematu rozmwiamy tez o 216 w ahh, stad przytoczylem wykres auta z 216. fmic i seryjnie dmuchane turbo nie dalo przyrostu mocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To widzę Panowie, że na samych wtryskach już jest ładny przyrost mocy i momentu.

Bez hamowni to wyczujesz. Mówię o 205-tkach z ASV.

Rozumiem, ze po zmianie wtrysków i zostawieniu ori softu nie występuje jakieś nadmierne kopcenie?

Nie, nie ma problemu, chyba, że zimą coś delikatnie poddymi, ale jeśli nawet to jest to drobiazg.

A powiedźcie mi jak wygląda spalanie?

Paradoksalnie w dół! :D FIS mówi o 4.3 w trasie, ale ja mu do końca nie wierzę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak pozytywnych opiniach to nic tylko wymieniać i cieszyć się jazdą :). Orientuje się ktoś gdzie w wawie lub okolicach można wymienić same końcówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś gdzie w wawie lub okolicach można wymienić same końcówki?

Też tak chciałem, ale przy wymianie, trzeba ustawić ciśnienia, itd. Lepiej kupić ASV i wymienić komplet. Najlepiej samemu, będzie najtaniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół tej ceny kupisz w dobrym stanie ASV. Te to są prawdopodbnie 216-tki, więc bez programu będą poddymiać. Pytaj tego sprzedawcę o ASVki, ostatnio miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paradoksalnie w dół! FIS mówi o 4.3 w trasie, ale ja mu do końca nie wierzę...

 

mi fis zaniża równiutko 1 liter na 100 kilometerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 litr przy odczuwalnej różnicy w jeździe to żadna różnica :), przynajmniej jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności