Skocz do zawartości
zibimk

Podłączenie do RNS 510 dodatkowego monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem już taki temat na B6 ale cisza, więc może tu ktoś mi coś podpowie !

Czy ktoś się może orientuje czy do navigacji RNS 510 dvd można dodatkowo podłączyć monitor taki np. zakładany na zagłówek lub dokupić zagłówki z monitorami?

Czy podczas jazdy będzie się na nich wyświetlał obraz, czy zniknie tak jak na głównym?

 

ZiBi

:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to do tej navi nie podłączysz oddzielnego monitora, ale nie jestem pewien , a co do wyłańczającego obrazu musisz sobie kupić can adapter który oszuka navi że nie przekroczyłeś 5km/h i będziesz miał obraz podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

can adapter do auta ktore ma cana ? chyba lepiej te blokade wylaczy. Zapytaj Tory z Diagtronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
can adapter do auta ktore ma cana ?

 

 

No dobra niech Ci będzie Adapter Can, Bus czy jak go tam inaczej nazywają. W każdym razie sprzętowo tego nie wyłączysz podpinając vag-a i wklepując kod. Potrzebujesz urządzenia, które oszuka navi z prędkością auta sygnał "gala". Tak jak w naszych navi MFD sygnał idzie analogowo to w RNS już cyfrowo, czyli przez magistrale Can. Jeżeli odłączysz ten sygnał to będzie oglądał DVD, ale nie będzie mógł korzystać z navi. Uprzedzę twoje pytanie: po co komu oglądać DVD i korzystać z navi. Otóż podpinając pod navi zewnętrzne źródło audio i video i dodatkowo dwa monitorki w zagłówki możesz pasażerom puścić film a sam korzystać z navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie oglądanie podczas jazdy jest zbędne, ale podłaczyłbym coś dla dzieciaka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Panowie, zbimik'owi chodziło o wyprowadzenie sygnału DVD z RNS510. Can, gala i blokada powyżej 5km/h dotyczy wyświetlania na ekranie jednostki a to juz inna bajka i pytanie tego nie dotyczyło.

Na czas obecny, pomimo że sygnały RGB+Sync sa ładnie opisane na naklejce, oprócz stałego napięcia 2V nic nie uzyskałem.

Podobno znajomy montował w październiku klientowi monitory ale do wersji firmware 0470.

Na razie ciszę na wyjsciach zwalam na oprogramowanie, które takiej opcji może nie przewidywać. Może nowsze niz 102x ta funkcje udostępni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zbimik'owi chodziło o wyprowadzenie sygnału DVD z RNS510. Can, gala i blokada powyżej 5km/h dotyczy wyświetlania na ekranie jednostki a to juz inna bajka i pytanie tego nie dotyczyło.

 

A no jednak pytanie tego dotyczyło.

 

Czy podczas jazdy będzie się na nich wyświetlał obraz, czy zniknie tak jak na głównym?

 

ZiBi

:confused:

 

Zakładam, że jeżeli nawet jest taki sposób żeby pod RNS510 podpiąć dodatkowe monitory to jeżeli na jednostce centralnej będzie blokada obrazu podczas jazdy, to na dodatkowych też będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....pomimo że sygnały RGB+Sync sa ładnie opisane na naklejce, oprócz stałego napięcia 2V nic nie uzyskałem.

 

czy jestes pewien ze jest to wyjscie a nie wejscie sygnalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Jestem pewien że to wyjście. Na wejście opisane jako IN podałem juz zewnętrzny sygnał (niby jako tuner TV) i zostają jeszcze pięknie opisane sygnały RGB Sync OUT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując nic tam nie podłącze?

A co jeśli w wersjii indiwidual są takie monitory i takie samo radio (przynajmniej z wyglądu takie samo) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

zibimk przeglądałem sieć i nic o monitorach w wersji individual nie znalazłem. Podaj jakies linki albo zdjęcia.

Z tego co rozpoznałem RNS510 info że są dodatkowe monitory otrzymuje od CAN Gateway, tak samo jak info o tym ze jest tuner TV. Dziwne, bo nawet vwnavi.com o wyjściu z RNS510 na monitory nic konkretnego nie podaje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zibimk przeglądałem sieć i nic o monitorach w wersji individual nie znalazłem. Podaj jakies linki albo zdjęcia.

Z tego co rozpoznałem RNS510 info że są dodatkowe monitory otrzymuje od CAN Gateway, tak samo jak info o tym ze jest tuner TV. Dziwne, bo nawet vwnavi.com o wyjściu z RNS510 na monitory nic konkretnego nie podaje....

 

Słuchaj ja odbierając swój pojazd w salonie widziałem taką wersję przygotowaną do odbioru. Miała ona właśnie dwa monitory w zagłówkach i tuner TV. Radio z wyglądu było takie jak moje, ale gdzieś czytałem o systemie Dynaudio Soundsystem i może to tylko w takim systemie można coś dołożyć. Wiem, że ten system zagłówków z monitorami to pakiet VW pod nazwą Rear Seat Entertaiment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj ja odbierając swój pojazd w salonie widziałem taką wersję przygotowaną do odbioru.

Może trzeba było wtedy ich się dopytać o szczegóły.

Miała ona właśnie dwa monitory w zagłówkach i tuner TV.
Prawdopodobnie to jest w ten sposób zrobione:

z navi idzie surowy sygnał do tunera TV nieprzetworzony na zwykły OUT AV

tuner TV przetwarza sygnał i ma wyjście AV, pod które są podłączone monitory

innego rozwiązania nie widzę

Radio z wyglądu było takie jak moje, ale gdzieś czytałem o systemie Dynaudio Soundsystem i może to tylko w takim systemie można coś dołożyć.

Na 99, 9% Dynaudio Soundsystem to nic innego jak nagłośnienie - wzmacniacz cyfrowy 10-cio kanałowy

(w passatach do 2005 roku było montowane DSP)

Wiem, że ten system zagłówków z monitorami to pakiet VW pod nazwą Rear Seat Entertaiment.

Znalazłem taką informację http://www.invisionindustries.com/ może znajdziesz jakieś cenne wskazówki dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Jak widać na załączonych linkach (i zdjęciach) jak i wg info w sieci, tylne monitory korzystają z dodatkowego odtwarzacza DVD. Również tuner TV do RNS510 nie posiada żadnej opcji odbierania sygnału od RNS510 i wysyłania go dalej jako composite video. Hybryda ma standardowe wyjście RGB na navi, dwa wejścia AV i dwa wyjścia RGB na dodatkowe monitory, ALE nigdy nie pojawia się na nich sygnał z navi tylko ten co tuner sam odbierze z eteru. Także potrzymuję tezę że trzeba czekać na nowe oprogramowanie uwalniające wyjścia RGB z RNS510...:rozpacz:

 

Najnowsze wiadomości :

W wersji RNS510 B z najnowszym softem 0900 działa wyjście na monitory !!!

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najnowsze wiadomości :

W wersji RNS510 B z najnowszym softem 0900 działa wyjście na monitory !!!

 

 

Co to jest to RNS510 B, jakaś jeszcze nowsza NAVI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Wystarczy spojrzeć na naklejkę na pokrywie górnej. Moja ma 1T0 035 680 (to najstarsza wersja), potem była 1T0 035 680 A ,a potem 1T0 035 680 B. Ostani soft do wersji A miał numer 1020. Wersje te nie różnią sie niczym z zewnątrz, fabryka w środku stosowała różne rozwiązania układowe.

Pod żadnym pozorem nie ładujcie software 900 do wersji A !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy spojrzeć na naklejkę na pokrywie górnej. Moja ma 1T0 035 680 (to najstarsza wersja), potem była 1T0 035 680 A ,a potem 1T0 035 680 B. Ostani soft do wersji A miał numer 1020. Wersje te nie różnią sie niczym z zewnątrz, fabryka w środku stosowała różne rozwiązania układowe.

Pod żadnym pozorem nie ładujcie software 900 do wersji A !!!

 

A jak wyjąć radio aby sprawdzić jaka jest wersja?

We wtorek jadę do serwisu na naprawę spryskiwacza lampy, czy oni będą wiedzieli jaka jest wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyjąć radio aby sprawdzić jaka jest wersja?

We wtorek jadę do serwisu na naprawę spryskiwacza lampy, czy oni będą wiedzieli jaka jest wersja?

 

Podepnij hex-a i sam sobie sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności