Skocz do zawartości
peter2906

Głośnik zewnętrzny do Unidena

Rekomendowane odpowiedzi

Wymontowalem z Golfa glosnik od zestawu glosnomowiacego i chce go zamontowac jako zewnetrzny glosnik do CB.Niestety glosnik ten nie posiada zadnej wtyczki.Z tego co widze z tylu radyjka to wyjscie na glosnik jest na wtyczke typu jack.Jakiego jack'a mam zamontowac na kablu zeby bylo ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zewnętrzny głośnik ale kupiony :) Masz tam dwa bieguny, ( + ) i ( - ) i mini jack prawdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mini jacka "mono"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel bialo-czarny to podejrzewam ze + a czarny -.Bedzie jakas roznica kiedy te bieguny zostana pomylone w jack'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka jack działa zarówno mono jak i stereo, wystarczy w przypadku tej drugiej podpiąć + pod kanał lewy czyli sam koniec wtyczki, minus do masy wiadomo gdzie. Jak zamienisz bieguny to głośnik może grać cicho i niewyraźnie, z radiem nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podlaczeniu bedzie slychac tylko zewnetrzny czy ten w radyjku tez??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po podlaczeniu bedzie slychac tylko zewnetrzny czy ten w radyjku tez??

 

Tylko zewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podepniesz pod PA to będzie słychać tylko jak dasz przełącznik PA na on :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

wg mnie czarny to plus bo najciemniejszymi kolorami oznacza sie plus...co do kabli...jak podlaczysz to ten oryginalny glosnik automatycznie sie odlaczy tak jak juz pisal kuczlaw

a jack takiej wielkosci jak sluchawki od MP3 albo w radiach czy wiezach...maly standardowy:)

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalutowalem juz jack'a i jako plus potraktowalem ten bialo-czarny i slychac dobrze w glosniku chociaz juz teraz sam nie wiem,ktory to + a ktory -...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako plus potraktowalem ten bialo-czarny i slychac dobrze w glosniku chociaz juz teraz sam nie wiem,ktory to + a ktory -...

 

Ten z białym paskiem to "-" czyli masa, a ten cały czarny (w jednolitym kolorze) to "+" czyli przewód gorący, sygnałowy czy jak kto woli, tak od zawsze się oznaczało przewody w technice audio :-D W głośniku będzie słychać dobrze, masz tylko dźwięk odwrócony względem oryginału o 180 st. ale to nie przeszkadza ponieważ jest to mono i tylko jeden głośnik. Jeżeli byłoby stereo lub miałbyś więcej niż jeden głośnik trzeba już zwracać uwagę na przesunięcie fazowe. Tyle ode mnie wywodu teoretycznego :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie głośnika zewnętrznego ale chodzi mi o tubę. Którędy w B3 przeprowadzić kable pod maskę od tuby i prądowy z aku? W grodzi są jakieś przelotki, co by przetkać z kabiny na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz ciagnac prad az z aku??Ja tez tak mialem robic ale sciagnalem oslone pod kierownica i sa tam grube kable pradowe przykrecane srubkami.Podlaczylem tam plus i mase i nie mam zadnych zaklocen.

A co do tuby to tez musisz sie polozyc i troche pogimnastykowac zeby znalezc jakis przelot do kom.silnika.Najlepiej przez ktoras gume,przez ktora juz przechodza jakies wiazki.

....teraz zauwazylem ze masz B3 ale pewnie pod kierownica tez masz takie kable,o jakich pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint, jak wygodniej Ci z lewej strony to jeden wolny korek jest w ścianie grodziowej nieco poniżej zbiorniczka wyrównawczego - najlepiej odkręcić go na chwilę i odchylić na bok. Czarna guma wielkości 5ciozłotówki. Robisz w nim dziurkę i przekładasz kabel. Przetkany w tym miejscu kabel wychodzi w skrzynce bezpieczników. Jak wolisz z prawej to masz wolny korek po prawej stronie auta mniej więcej patrząc za gumową rurą od dolotu, trochę niżej. Jak tam przetkasz to kabelek wyskakuje w okolicach schowka pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak tylko odbiorę auto to zaraz sprawdzę która strona będzie wygodniejsza. Na innym forum wyczytałem że jedynym miejscem jest przelotka od linki otwierania maski, co mnie zaniepokoiło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podszybiu też są korki ale IMO absolutnie nie nadają się bo jak wiadomo często w tym korycie pojawia się woda, a ściana od strony silnika jest w zasadzie zawsze sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie dzisiaj i specjalnie zerknełem-wolnych przelotek u mnie brak, jest możliwe że gdzieś się kryją pod wygłuszeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno? ten biały kabel jest od świateł dziennych, oryginalnie go tam nie było (wolny korek)

IM000066.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten z białym paskiem to "-" czyli masa, a ten cały czarny (w jednolitym kolorze) to "+" czyli przewód gorący, sygnałowy czy jak kto woli, tak od zawsze się oznaczało przewody w technice audio

Nie chce się kolego kłucić, ale mnie uczyli właśnie tak że przewód z paskiem, czy też czerwony to są +, a jednolite traktuje się jako masę i tak jest wszędzie a nie że jest jakiś podział na technike audio czy też może elektryke czy jeszcze nie wiadomo co:]

 

Owszem dużo ludzi montując sprzęt robi na odwrót, ale nie oznacza to że jest to błąd, należy tylko pamiętać o tym który kabelek został potraktowany jako plus przy źródle sygnału, to i taki sam musi być przy odbiorniku tegoż sygnału:d

 

Dlatego jakby kolega sam obrabiał mini jacka to niech pamięta jaki kolor kabelka potraktował jako plus i to samo robi przy głośniczku:] i problem jest z głowy:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności