Skocz do zawartości
Los22

Turbosprężarka - jaka ???

Rekomendowane odpowiedzi

Być może temat podobny gdzie się już pojawił, ale nie mogłem znaleźć.

Wielu jest jeżdżących paskami z silnikami AJM 115 KM w tym i ja. Pomału pada turbo i wiem że niedługo stane przed koniecznością jego wymiany.

Troszkę się już za tym porozglądałem i wiem, że dotanie takiej turbinki jest droższe od turbo z silników 130KM, których poprostu jeżdzi najwięcej teraz.

Czy ktoś wie, czy turbinka z 130 konnego pasiora będzie pasowała bez przeróbek do silnika AJM 115KM??

Proszę o pomoc, jaką kupić?? Ewentualnie gdzie i za ile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Pomału pada turbo i wiem że niedługo stane przed koniecznością jego wymiany.

 

Proszę o pomoc, jaką kupić?? Ewentualnie gdzie i za ile??

 

a jakie masz oznaki padania turbiny???

 

jesli korpus ok, to zawsze mozna ja poddac regeneracji, niektore firmy daja calkiem dluga gwarancje po takiej naprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o symptomy to: zaczynają się wieszać kierownice no i coraz więcej oleju przepuszcza (odma). Myślę że pomału umiera a jeśli mam dać 800zł za dobrą regenerację z gwarancją to wolę kupic za 1200 nową od 130 konnego bo takie aukcje widziałem na allegeo-tylko czy ona będzie pasowała. Takiej jak mam za mniej niż 2000zł chyba nie dostanę.:531:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę że nie wiesz też co za używkę kupisz - też może być już w stanie agonalnym. Chyba że mając na myśli nową masz faktycznie na myśli fabrycznie zapakowana ;)

 

Czyściłeś już turbinę? Niech ja oglądnie jakiś spec bo jeżeli do jedyne objawy to być może będziesz w stanie spokojnie pojeździć na tej turbinie aż sprzedaży i konieczność wymiany czy regeneracji dopadnie już kolejnego właściciela.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AJMa pasuje turbinka od AWX,AVF(130KM PD),mocowanie do kolektora wydechowego pasuje,mocowanie do flanszy wydechu pasuje.Potrzebna jest tylko przejściówka na rurę gumową, do strony zimnej turbiny.Ori turbo posiada gniazdo na szybki montaż rury gumowej.Takie przejsciówki można dokupic na allego, lub dorobić u tokarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział takową przejściówkę na allegro? Szukam i znaleźć nie mogę. A może posiada ktoś numer oryginalnego węża z awx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może posiada ktoś numer oryginalnego węża z awx?

3B0145828G - wąż łączący AVF, AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź-sam właśnie tez juz znalazłem, bo wreszcie postanowiłem sobie etke zainstalować. Jednak na allegro i ebay nic po tym numerze nie znajduje. Pozostaje serwis póki co. Widziałem wiele podobnych węży od audi np, tylko czy to będzie pasować oto jest pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem wiele podobnych węży od audi np, tylko czy to będzie pasować oto jest pytanie.

Sprawdź po numerze tych części w ETKA, wiele numerów zostało wycofanych i zastąpionych nowymi, co nie znaczy że nie pasują. ETKA pokazuje tylko aktualne numery, ale można sprawdzić też i te starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć powiedzcie mi czy po założeniu turbo AWX 130PS nie będę musiał jechać do jakiegoś speca aby pracowała jak należy? Czy po prostu wyjmij starą włóż nową i jazda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć powiedzcie mi czy po założeniu turbo AWX 130PS nie będę musiał jechać do jakiegoś speca aby pracowała jak należy? Czy po prostu wyjmij starą włóż nową i jazda?
będzie muł albo tryb awaryjny musisz zmienić program w ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć powiedzcie mi czy po założeniu turbo AWX 130PS nie będę musiał jechać do jakiegoś speca aby pracowała jak należy? Czy po prostu wyjmij starą włóż nową i jazda?
będzie muł albo tryb awaryjny musisz zmienić program w ECU

Muł - Tryb Awaryjny??!!

Chłopie co ty wypisujesz weź się zastanów troszkę!

 

Adam, spokojnie możesz zmieniać turbo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jarucki, turbo będzie śmigać jak stare oczywiście ze sporymi nadwyżkami które do momentu korekt w ECU nie będą wykorzystywane. :mlask

Los22, ja osobiście zastanawiał bym się nad zmianą turbo od BRD/BVA.

Jest do wyrwania w podobnej cenie jak od AWX/AVF.

O korzyściach w przypadku wirusowania nie wspomnę.

Po za tym nie wymaga użycia przejściówki po zimnej stronie. :dobrze

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie muł albo tryb awaryjny musisz zmienić program w ECU

Mielke bez obrazy !!!!!!!! obserwuję już od pewnego czasu twoje wypowiedzi

opanowałeś dosłownie już całe to forum.Z jednej strony to super

ktoś myśli ma chłopak talent i wiedzę. Ale z drugiej strony jeżeli nie wiesz czegoś

to lepiej siedź cicho i nie pisz głupot.Według mnie jesteś chyba na tym forum po to

aby zebrać jak największą ilość punktów.

Kolego tu nie chodzi o ilość punktów!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu - jaka turbinke moge wsadzic zamiennie lub z malymi przerobkami do AFN'a? Czy taka od Audi 2.0tdi 140KM by podpasowala? Ktos mi kiedys mowil ze wsadzil do siebie taka z audi ktore wychodzily od 2008 roku wiec jesli taka uzywke bym znalazl to duze prawdopodobienstwo ze nie jest ona zajechana tylko prosze mi wyjasnic co i jak no i jesli taka turbinka od audi z 2008 roku by pasowala to jakie oznaczenie ma taka turbina albo chociaz silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"vipereeek" powiedz jaka jest różnica między tymi BRD BVA a AWX AVJ ?

czy pasują do ajm-a czy muszę coś jeszcze dokupić? np kolektor wydechowy???

Planuje mu zapodać nowego softa w przyszłości więc może lepiej od razu coś lepszego wsadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"vipereeek" powiedz jaka jest różnica między tymi BRD BVA a AWX AVJ ?

czy pasują do ajm-a czy muszę coś jeszcze dokupić? np kolektor wydechowy???

Wszystko zależy od tego ile chcesz wycisnąć z silnika. :)

BRD/BVA mają ,,większy potencjał,, :) i podobno są żywotniejsze. Pasują do twojego silnika plug&play.

Do AWX/AVF po stronie zimnej potrzebujesz przejściówki.

Kolektor zostaje twój. Aczkolwiek ,,różne szkoły,, zalecają montaż turbo z ori kolektorem (są zoptymalizowane pod konkretne modele turbin).

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/przejsciowka-reduk...509737013.html tu macie przejściówkę pasuje idealnie

 

 

wczoraj wlasnie kupilem z tej aukcji :P czy pasuje idealnie to sie przekonamy ale po firmie properfekt ktora je sprzedaje spodziewam sie ze nie bedzie problemow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to ja mam ostatnie pytanie zdecydowałem się na brd bo mam nadzieję zrobić chipa. Ale powiedzcie mi jaki numer katalogowy powinna mieć kupiona przeze mnie turbinka aby pasowała do silnika AJM 115PS

Dzięki za odpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności