Skocz do zawartości
Gość milus32

B4 - co to za wersja?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milus32

Witam.

 

Niestety moje b3 1.6 td zostało skasowane. Koleś myślał że ma pierwszeństwo!!! To tyle żalów. Rodzina przeżyła. Twarde auto!

Zakupiłem właśnie b4 1.9 tdi 55 kw rocznik 96. I tu zaczyna się zabawa.

I tak:

- auto jest z końcówki produkcji - czyli pażdziernik 96. Zakupione i zarejestrowane w styczniu 97 w Belgi skąd zostało ściągnięte w zeszłym tygodniu.

- jego wyposażenie to wsp. kierownicy, 2 x el. szyby, klimatyzacja. To, wszystko. Nie ma poduszek ani ABS-u!?

No i ten silnik - myślałem że to stary 1.9 td,75 km. (55 kw) ale wszędzie - w papierach występuje jako 1.9 tdi.

Co to za wynalazek? Gdzieś kiedyś czytałem że passki od 95' miały w standardzie 2 x poducha i abs. U mnie ten standard nie występuje. A i w tłumaczeniu dowodu jest napisane że auto jest podwójnego użytku - co to znaczy?

To tylko początek zagadek. Jak się uda wyjaśnić powyższe to już mam w zanadrzu następny problem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu obok wnęki do kola zapasowego jest wlepa, zrob fotke i bedzie wszystko jasne(albo i nie :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie 2 poduchy. Auta sprowadzane z holandii i belgii czesto nie mają poduszek:), tam widocznie nie dbali o bezpieczeństwo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kilka razy z b4 96 rok z belgii, bez poduch i absu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie rolety tez nie masz .....jesli to kombi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość greg1990

koledzy mają racje auto z belgii i holandii nie mają poduch pomimo rocznika 95, 96 nie wiem czym to jest spowodowane a silnik 1.9 tdi 1z 90km, afn 81kw 110km, aaz 55kw 75 km pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milus32

Ciekawe czy wejdzie fota naklejki?

 

A roleta jest i wygląda na oryginalną.

Też słyszałem że auta sprowadzone z Belgi to golasy. Pytanie jak wygląda auto kupione od Szkota. Wracając do wyposażenia to dorwałem książkę wyd. WKŁ i rzeczywiście pisze że poduchy i abs to w tych rocznikach to standard. A tu niespodzianka.

No a silnik jest TD czy TDI?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość twain_55

W okolicy lewego nadkola w TDi (Turbo Diesel Interkuler) jest interkuler czyli chłodnica powietrza dolotowego do kolektora ssącego, sprawdź to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,9 Td 75km Aaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milus32

No więc fota nie weszła. Spróbuję jeszcze raz.

 

twain_55 - właśnie straciłem auto z takim silnikiem. 1.6 TDi. Gdzie oznaczenie " i " oznaczało interkuler. To akurat rozszyfrowałem. Małe " i " to interkuler a duże " I " to wtrysk bezpośredni. I tu mam jasność. U mnie jest duże " I ", i to budzi mój niepokój gdyż zadobyłem info że ostatnie 1.9 diesel (55KW/75KM) były z wtryskiem bezpośrednim, chociaż nie różniły się mocą ( być może mają więcej NM. ). I oznaczone były TDI, anie TDi.

 

tw182 - TD czy TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ten silnik - myślałem że to stary 1.9 td,75 km. (55 kw) ale wszędzie - w papierach występuje jako 1.9 tdi.

 

Przeczytaj kod silnika z wlepki i stanie się jasność a nie klepanie postów tdi czy TDI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B4 z 95r. ma 2 poduchy 4x el. szyby a ABSu nie ma hehe :)(zaznaczę że jest z holandii)

Ciekawe czy wejdzie fota naklejki?

 

A roleta jest i wygląda na oryginalną.

Też słyszałem że auta sprowadzone z Belgi to golasy. Pytanie jak wygląda auto kupione od Szkota. Wracając do wyposażenia to dorwałem książkę wyd. WKŁ i rzeczywiście pisze że poduchy i abs to w tych rocznikach to standard. A tu niespodzianka.

No a silnik jest TD czy TDI?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAZ nie miał przepływomierza, 1Z tak, a prościej będzie jak zrobisz tak jak radzi Kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć też fotki tego co masz pod maską to też wiele wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyna

brat ma paska z Belgi też kolas jedynie ma klimatyzacje centralny i szyby elektryczne i przełozony silnik bo w papierach ma 90 koni a na hamowni wyszło 110 koni. belgowie robią podobno takie myki ponieważ płacą ubezpieczenie nie od pojemności silnika ale od jego mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milus32

Już mam jasność. Koniec tematu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności