Skocz do zawartości
Gość adi_ad

chiptuning nie udany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adi_ad

Witam Dostałem chiptuning więc dałem go komuś i mi go przylutował co okazało się że po podpięciu do auta wszystko niby ok ale świece wogóle nie palą się i nie idzie autka odpalić wogóle i co dziwne jesli wlutował mi orginal to samo wogóle nie idzie czy jest możliwe ze ten facet np : przegrzał kości jak je lutował ponoć na 340 stopni hotem . lub czy możliwe ze ImmO padło . prosze o pomoc jestem z katowic może ktoś zna się na tym z góry dziękuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem chipa więc dałem go komuś i mi go przylutował
Skąd, kto ? Dobry fachowiec ;-)

 

Lutując powinien w warunkach garazowych, czyt. partyzanckich, bo jak rozumiem w takich ten ktoś to robił, rozłożyć folie aluminiową lub tego typu uziemiony ekran i na nim położyć rozebrany sterownik.

 

Powinien robić to najlepiej 12V lutownicą, a nie kolbą do rynien.

Ostrą małej mocy lutownicą odlutowuje nogi kostki odginając ją igłą. Każdą po kolei. I tak dookoła kości bez pośpiechu, nie grzejąc mocno. To są dosłownie dotknięcia. Następnie wlutować podstawkę i włożyć w nią kość.

 

Teraz co mi przychodzi do głowy:

 

Po 1 VAG i tylko VAG, jakie błędy on notuje. Dlaczego "spec" tego nie sprawdził ?

Po 2 Miernik i sprawdzenie przewodności każdej nogi podstawki.

 

A co mogło się stać ?

Podstawka nie styka.

Uszkodzone kości obie ( sprawa wątpliwa, ale skoro to jakiś kowal, to kto wie )

Zaadaptowany sterownik jakimś kretyńskim, złym softem

Zniszczony sterownik

 

Jeśli powiesz, że ten człowiek wlutowywał Ci kość, a nie stosował podstawki, później wylutowywał, aby włożyć inną, to jestem w makabrycznym szoku. O takim cyrku nie słyszałem.

 

Po wylutowaniu ORI kości podgina się dokładnie, spokojnie, ładnie i delikatnie jej nogi, przeciera spirytusem, poprawia rozstaw igłą. Tak przygotowana, wylutowana kość będzie służyć do ewentualnego ponownego zamontowania w podstawce.

 

 

 

Koniecznie VAG na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

dziękuje za odpowiedz w tej sprawie jutro sprawdze go vag co wyświetli robił to hot airem na 340 stopni niewiem czy nie przesadził i orginalne jak i po tuningu nie przegrzał tych kości.. a jest możliwość ze rozkodowało się immo ??? z jakiś przyczyn ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robił to hot airem na 340 stopni

nie ma znaczenia czy to hot air czy lutownica z grotem. I tą i tą można uszkodzić kość jeśli nie ma się pojęcia jak to robić.

 

Temperatura topnienia cyny to 320-350 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komu dales to do lutowania ?? ten ktos ma pojęcie jak sie obsługiwać stacją lutownicza ?? robi to zawodowo czy tak tylko wypala wzorki w drewnie za pomocą HOT AIR ?? wlutował Ci podstawkę po wylutowaniu oryginalnej kości, czy za każdym razem grzał Ci tą płytę komputera ?? nie rozumiem jak mozna sobie wlutować cos co jest niewadomego pochodzenia, bez wcześniejszego sprawdzenia na programatorze czy napewno jest do tego silnika. Watpie że to wina IMO, szybciej coś się zwaliło na płycie komputera. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad dosteles ten "chiptuning" ??

Mocny jestes ze porwales sie na cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

tech chip tuning był robiony specialnie pod ten komputer jeszcze komus podawałem numery komputera i rocznik i wogóle.

oto link do tego chipa .

http://www.allegro.pl/item389705682_chiptuning_vw_golf_passat_bora_90_110_ps_1_9l_tdi.html

 

 

ale ten chip napewno był ok moim zdaniem same pozytywy ma ten gościu.

 

Pytanie jesli faktycznie to komp poszedł na grzyby czy jesli kupie taki komputer wpinam i chodzi jak to wygląda bo jestem zielony w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kość faktycznie by podpasowała (chociaż nie wierze w takie rozwiązania i bałbym się wsadzić do kompa kość z Allegro) gościu nie dołączał podstawki do zakupionej pamięci? nie dowiesz sie kto zawinił ... chyba że byś sprawdził kości na programatorze ... jak kości OK tzn że gościu który lutował powinien zająć się lutowaniem rynien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe kolejny zadowolony klient allegro, ale to ma tez swoje pozytywy - w przyszlosci pojedziesz do tunera. chlopaki juz wytlumaczyli co i jak. teraz podlacz vaga na oryginalnej kosci i zobacz czy komunikuje sie z kompem, bo moglo go upalic. najwyzej kupisz nowego kompa. jesli juz odpalisz to wysuplaj te kilkaset zl i podjedz do Alego, zrobi ci porzadnie chipsa i pamietaj - tanie mieso psy jedza. adres do Aligatora znajdziesz na stronie dynosoft.pl, oddzial katowice. znany i szanowany czlowiek w srodowisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ten chip napewno był ok moim zdaniem same pozytywy ma ten gościu.

Słyszałem, że jego wcześniejsze konto na allegro to:

https://ssl.allegro.pl/show_user.php?uid=4873121&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

 

Forum BMW, cytat:

Były już posty na temat tego kolesia z Allegro, przynajmniej tak mi się wydaje. Gdzies czytałem, że to wielki pic na wodę. Nie pamiętam gdzie, ale wyczytałem, że firma "Fasttuning-gmbh" może tylko pomóc w dobiciu twojego silnika.
Zdjęcia i wykresy w tej aukcji wklejone są stąd.

http://www.hs-elektronik.com

z tą różnicą, że tam strojenie Twojego auta kosztuje 650 Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

ok to może tak jaki komp teraz kupić wogóle mam albo może ktoś zna magika z katowic lub okolic żebym podjechał i zrobili mi autko. bo najleprze jest to ze ten kto mi to robił zgubił orginalne chipy . pozostały mi tylko te tuning niby :) już moge dać nawet te 700zł zeby tylko autko wruciło do normy czyli chodziło mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ul. Styczniowa 2

lub

W V-techu moga przyjechać również do Ciebie ( Katowice )

http://www.vtech.pl/v-tech/informacje/kontakt-259-95.html tu masz namiary.

 

Najpierw jednak sugerowałbym Ci, abyś podpiął VAGa, wkleił nam błedy, oddal sterownik do obejrzenia elektronikowi wraz z oryginalną kością.

 

Czasami jest taka sytuacja, że po włożeniu kości z kiepskim softem, sterownik adaptuje się jakby względem tejże kości. Następnie widząc, że kostka tuningowa kiepsko działa chcesz włożyć ORI. Wkładasz, a ta z kolei zachowuje się dziwnie. Miałem przypadek u siebie, że silnik nie trzymał prawidłowo wolnych obrotów, a sterownik notował wciąż błąd potencjometra przepustnicy mimo, że była ona dobra.

 

Efekt był taki. Wkładałem strojony czip, auto chodziło ok, wkładałem ORI czip, auto miało 500 obr/min na jałowym i ciężko odpalało.

Pomogła adaptacja przepustnicy na ORI kości i kilkukrotne odłączanie napięcia.

 

Dlatego powiadam, abyś na sprawdzonym sterowniku ( sprawdzony pod katem poprawnie wlutowanej kości, styków, umiejscowienia itd ) z oryginalną kością, sprawdził jakie błędy rejestruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

znalazłem swój komputer na allegro

http://www.moto.allegro.pl/item393570385_sterownik_silnika_vw_audi_028_906_021_dt.html

 

tylko pytanie wydam 650zł i czy on zadziała ??? czy będzie to samo i będzie trzeba go jakoś programować?? jak wygląda zakup nowego kompa .

przepraszam ze tak pytam ale biore wszystko pod uwage . i mysle o kupnie nowego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...kolejny tjuning.....czyżby auto osłabło i miało iść na giełdę ;)

 

ostatnio miałem przyjemność "robić " czyt. reanimować TDI 2.5 ......jacy Oni są wspaniali z tymi swoimi gotowcami

Aż płakać się chce.

Obecnie kolego zapewne czeka Cie dobry serwis, i wybierz dobry cobyś nie oszczędzał kolejnych złotówek na reanimacje abyś nie wydał u kowalskiego 500 a reszte miał zrobić u Iksinskiego bo stracisz podwójnie.

 

 

Pozdrawiam.

 

....apropo ....rocznik , nr.ECU i co jeszcze mu podałeś nr.VIN.?........to pozory....podałbyś sąsiadanumerki i dostałbys to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

nie autko nie na giełde . dopiero co je kupiłem hii :) mysle o kupnie kompa niewiem co robić może tak najleprze to ze ten frajer co montował mi te chip tuning cały zgubił mi orginalne chipy . i niedoś że jestem w k.... to płakać mi się chce i ręce opadają mi co mam robić wogóle :(:(

 

Przyłóż się trochę do pisania tych postów. Ja rozumiem, że można się wkur*ić, bo ktoś spaprał robotę, ale to od myślenia nie zwalnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, nigdy bym się nie odważył na to co ty zrobiłeś, ale człowiek uczy się na błędach i niech to będzie przestroga dla innych.

Co masz zrobić, pisane już było wcześniej skontaktuj z ludkami którzy znają się na rzeczy i wiedzą co robią, tu masz namiary :

1.dynosoft.pl http://www.dynosoft.pl/

2.V-techu http://www.vtech.pl/v-tech/informacj...kt-259-95.html

3.Compsport http://www.yellowpages.pl/_rel1/?url=www.compsport.pl&r=1

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najleprze to ze ten frajer co montował mi te chip tuning cały zgubił mi orginalne chipy

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Takie historie nie bywają często.

Skoro to taki specjalista, to może wlutował Ci tą kostkę odwrotnie. Chyba już mnie nic nie zaskoczy. Zgubił Oryginalną, bo może chciał zgubić gdy zauważył co narobił ?

 

Troszkę zmienię jednak swoje wskazówki dotyczące tej naprawy, jak kolega wyżej...

W przypadku tego cyrku - a przyznasz, że cyrk to niezły, choć domyślam się, że wesoło Ci nie jest - i tak małej Twojej wiedzy nie kupuj już SAMEMU lepiej nic.

Oddaj, zaholuj auto tunerowi/elektronikowi tu nie mam na myśli Bogdana 2 ulice dalej, który ma szyld ELEKTRYK, tylko kogoś od softu i sterowników - adresy masz w psotach wyżej . ( tylko na litość, nie szukaj znowu jakiegoś idioty z lutownicą )

 

Nie kupuj sterownika, niech tuner Ci go zakupi, a przynajmniej wskaże na aukcji, o ile będzie to konieczne, bo wcale nie jest to jeszcze przesądzone. Niech On Ci go zaprogramuje i zamontuje. Sugeruję, abyś skoncentrował się tylko nad znalezieniem odpowiedniego warsztatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIBOP

Cześć jak będziesz chciał to mogę ci sprzedać komputer z passata 1997 roku TDI z chiptuning 2 mielące temu robiłem w firmie V-Tech i mam pomiar wciągnęli z 90 na 110 kw bo teraz mam nowy silnik 130 k jak będzie chciał to daj znać pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko na litość, nie szukaj znowu jakiegoś idioty z lutownicą

 

OT

Panowie nie zrozumcie mnie źle, nie cieszę się z tego, że kolega ma jazdę z samochodem, którą sobie sam niestety zaserwował przy pomocy "świetnego" tunera, ale od kąd założyłem konto na forum dużo czytam i tak mi się jedno pytanie nasuwa, który to już przypadek...? Może przydałoby się utworzyć dział w sekcji Tuning o nazwie np: Ku przestrodze...do którego trafiałyby tego typu wątki? Może skończyły/ograniczyłyby się pytania o super wynalazki z Allegro, wołania o pomoc po super tjuningu u Kazia złotej rączki z Ogrodowej 5... Sorry za OT

 

OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Oj adi adi... jak nie wiedziales co robisz to mogles mnie zapytac.

Jak widze chipy z allegro to leze i wyje. Normalnie bym nie wpadl ze kupisz cos takiego. Auto to nie zabawka.

Chcesz cos zrobic to trzeba za to zaplacic.

Ja bym auta nawet do firmy tuningowej nie oddal jesli nie byla by sprawdzona a ty tu z tuning allegro wyrwales:eek:

No nic mam nadzieje ze reanimacja sie uda.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności