Skocz do zawartości
martin

Lustrzanka cyfrowa - co wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

do 2000 zł , nie więcej

zapewne są znawcy tematu którzy mogą coś polecić

 

dla przykładu co sądzicie o tym:

http://www.allegro.pl/item390129184_super_oferta_aparat_olympus_e510_2_obiektywy_cf.html

 

nie musi to być sprzęt hiper mega najzaje@#@$y

 

dzięki z góry za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj cyberfoto.pl - co i rusz pojawiają się takie pytania.

 

Najważniejszą kwestią jest to co chcesz fotografować - od tego niejako zaczyna się wybór szkieł, a co za tym idzie całego systemu. Drugą sprawą jest to ile chcesz w najbliższym czasie przeznaczyć na rozbudowę systemu ;-). Niestety, ale samo body z obiektywem dodawanym w zestawie przegrywa z kompaktowymi hiperzoomami :] pod względem użyteczności.

 

Jeśli przez dłuższy czas zamierzasz pozostać przy obiektywie 'kitowym' to zastanów się nad czymś z systemu Pentaxa - jego 'kit' jest całkiem OK. Przy startowej kwocie 2000 nie wiem czy kupisz K200D ale K100D Super z pewnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, wiesz to ma ma być uniwersalny, nie żadne zawodowe foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dla przykładu co sądzicie o tym:

http://www.allegro.pl/item390129184_super_oferta_aparat_olympus_e510_2_obiektywy_cf.html

dzięki z góry za rady

 

identyczny dostał na urodziny moj chlopak i musze powiedziec ze fotki robi bardzo ladne jak dla mnie troche skomplikowany <ale jak to lustrzanka> :rolleyes:

ten aparacik ma wbudowana stabilizacje w korpusie a nie w obiektywie i to jest fajne, ale obiektywy z wiekszym zoomem nie sa najtansze i jest ich mniej niz np do nikona ktory tez robi fajne zdjecia :D

 

ale sie ropisałam jak jakas znawczyni tematu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ma ma być uniwersalny, nie żadne zawodowe foty

 

Szczerze ? Ja bym kupił jakiś kompakt ;-) i jakąś dobrą książkę o podstawach fotografii. Jeśli fotografia nie jest Twoim hobby ( chociażby w najbardziej amatorskim wydaniu ) to po początkowym okresie zachwytu nad możliwościami technicznymi będziesz klął na wagę i rozmiary lustrzanki. Przestaniesz robić zdjęcia bo nie będzie Ci się chciało takiej kobyły nosić. Później zaczniesz widzieć ograniczenia obiektywów które posiadasz ... będziesz chciał kupić nowe ... każdy kolejny droższy od początkowego zakupu ... później przyjdze kolej na zewnętrzną lampę ... itd, itd ...

 

Zarazem szybko dojdziesz do wniosku, że ta lustrzanka w sumie to robi gorsze zdjęcia niż kompakt ( i paradoksalnie będziesz miał rację ) - przy używaniu lustrzanki trzeba mieć choć trochę pojęcia o tym co to jest ekspozycja i co na nią wpływa ( a raczej jak na nią wpłynąć ), nie wspominając o innych technicznych aspektach fotografii. Oczywiście można lustrzanki używać w trybie 'auto' ale to niejako mija się z celem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - lustrzanka jak najbardziej, ale uniwersalna to już nie ta metoda...

uniwersalny może być kompakt z serii ultra zoom

a lustrzanka będzie uniwersalna jak ją doposażysz

do 2 tys brałbym nikona d40x w paczce z 2 obiektywami 14-55 + 70-300 (chyba takie były)

lub sony alpha 200-300 z kitowym obiektywem 15-80 (czy jakiś taki ;) )

ewentualnie dokładając parę groszy więcej - alpha 350

wszystko zależy od tego do czego ma ten aparat służyć

jeśli to mają być pamiątkowe zdjęcia plenerowe to kup sobie dobry kompakt może być, tak jak pisałem, ultra zoom

a jak planujesz coś więcej do poszukaj d40x - naprawdę dobry i szybki aparat nawet z obiektywami kitowymi

jeśli chcesz coś więcej + optymalna rozbudowa to tak naprawdę tylko alpha (tańsze obiektywy niż w nikonie; obiektywy pasujące i od sony i od minolty, po tym jak sony kupiło minolte...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od dawna już jestem zakochany w D40 i za nic bym go nie zamienił. No, może za D80 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa ... D40x ... największy kastrat wśród kastratów - żeby działał AF to trzeba poruszać się wśród obiektywów AF-S/AF-I - a te swoje kosztują. Poza tym - ze słynnego Nikonowskiego AF pozostały tylko trzy pola ;-).

 

Sony - koszmar jeśli chodzi o wypluwane z aparatu pliki .jpg - glaca jak się patrzy. Poza tym dobre obiektywy do Sony'ego kosztują zdecydowanie więcej niż w porównywalne w innych systemach. Marketing za to mają świetny ;-)

 

Optymalnym wyborem staje się Canon - 400D kosztuje coraz mniej a jest w sumie niezłym aparatem. No i ten wybór szkieł ... dla każdego coś miłego i w odpowiadającej cenie. Matryca CMOS też robi swoje.

 

Olympus - niezły wynalazek z tym 4/3. W sumie jakby potraktować go jako kompakt z wymienną optyką to jest prawie ideałem. Tylko te "elektyczne" obiektywy.

 

Pentax - system chyba najmniej popularny w Polsce i niedoceniany. Ale dla fotopstryków może stać się 'koszmarem poprzedniego lata' - aby w całości wydobyć potencjał tkwiący w tych aparatach trzeba jednak trochę o fotografii wiedzieć. Poza tym wejście w ten system prowadzi nieuchronnie do choroby zwanej 'nieuleczalnym asahizmem', oraz do przypadłości opisanej tak : Za trzy miesiące będziesz chciał kupić ME Super albo MXa, za pół roku zaczniesz rozglądać się za koreksem, za rok będziesz mógł przejść na wcześniejszą emeryturę. - by Jarek Dąbrowski. Co do jasnej strony : ma najlepsze na świecie forum użytkowników - pentax.org.pl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedl albo w nikona albo w canona mozesz kupic 400d z kitem najlepiej z tym z IS bo jest lepszy ponizej 2 tys zl

pozniej za jakis czas za 900 zl mozesz dokupic tele sigmy 70-300 apo a kita wymienic np na tamrona 17-50 jesli bedziesz potrzebowal swiatla albo na np canona 17-85 pomimo swoich wad dobry spacerowy obiektyw na zewnatrz ;) mozesz tez kupic stalke 50 ze swiatlem 1.8 do portretow za niecale 300 zl ;) a pozniej stalke 80 za niecale 1100 zl :) i bedziesz mogl sie uczyc fotografi i cieszyc sie nia ;) zaden kompakt nie da Ci takiej wygody jak lustro ;)

 

ja kupilem hybryde s9600 a miesiac pozniej kolega mi odsprzedal swoja lustrzanke i strasznie zaluje ze kupilem kompakta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wam za podpowiedzi , ale teraz...to już nie wiem co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Pentaksa Sony A200 i zostaje jeszcze na akku i karte. Szklo podstawowe posiada. Reszte dokupisz. Warto tez dokupic dodatkowa gwarancje na 5 lat. Mysle, ze w 2000 sie zmiescisz. Karty do niego to Sandisk EX III 4GB 30x tutaj oryginalne sprzedaje.

Podsumowanie.

A200 - 1399.00

Karta - 113.90

Gwar. - ok. 300

Razem - 1812.90

Gdybys chcial dodatkowe akku to ok. 250 oryginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast Pentaksa Sony A200 i zostaje jeszcze na akku i karte. Szklo podstawowe posiada. Reszte dokupisz. Warto tez dokupic dodatkowa gwarancje na 5 lat. Mysle, ze w 2000 sie zmiescisz. Karty do niego to Sandisk EX III 4GB 30x tutaj oryginalne sprzedaje.

Podsumowanie.

A200 - 1399.00

Karta - 113.90

Gwar. - ok. 300

Razem - 1812.90

Gdybys chcial dodatkowe akku to ok. 250 oryginal.

 

 

 

i jest to rozsądna oferta :):ok:

 

 

 

 

Taaa ... D40x ... największy kastrat wśród kastratów - żeby działał AFto trzeba poruszać się wśród obiektywów AF-S/AF-I - a te swojekosztują. Poza tym - ze słynnego Nikonowskiego AF pozostały tylko trzypola 004.gif.

 

 

 

powiem tak... D40 to jest kastrat - D40x to trochę inna maszynka

miałem okazję robić zdjęcia jednym i drugim - wniosek? popatrzcie co jest na wyprzedażach w MM itp. (podpowiem, że nie jest to D40x bo ten się w magazynach skończył zanim się zaczął)

obiektywy do nikonów - taak, to temat rzeka, a i kasy trzeba mieć tyle ile tej wody w rzece ;) dlatego pisałem o pakietach 2 obiektywowych - w GB takie zestawy były w promocji (a i u nas chyba też swego czasu)

a to że 3 pola... no cóż... coś za coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten czytnik. Posiadam takowy i zrzut fotek do lapka jest naprawde szybki. Gdybys chcial tani teleobiektyw Tamron 55-200. Firma sprawdzona. Na haslo "KKM" rabacik i pytac o Czesia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesiu już nie pracuje w Fotorimexie ...

 

A ten Tamron to rzeczywiście jest tani ... zarazem ciemny i mydlany ;-). W fotografii niestety ale sprawdza się powiedzenie, że albo tanio albo dobrze :]

 

D40x to taki sam kastrat jak D40 - większa ( w mpix'ach ) matryca nic nie pomoże na brak silnika AF w korpusie i okrojone pola AF. A obiektywy w zestawie ( zapewne mówisz o Nikkorach AF-S 18-55 i AF-S 55-200 ) to są raczej takie bardzo sobie ... na start może i wystarczą - ale po tygodniu już się chce czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( zapewne mówisz o zestawie "dual-kit" ) to są raczej takie bardzo sobie ... na start może i wystarczą - ale po tygodniu już się chce czegoś innego.

 

 

 

tak, o takim zestawie mówię :)

 

a aparat ma być, jak zrozumiałem, dla amatora/początkującego do zwykłego pstrykania z możliwością rozwoju więc z tym tygodniem nie przesadzaj ;):D

 

 

...

 

d40x jest szybszy od d40 przy strojeniu i przy serii... przynajmniej takie było moje subiektywne odczucie ;)

a może to kwestia softu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a aparat ma być, jak zrozumiałem, dla amatora/początkującego do zwykłego pstrykania

 

Dlatego polecam kompakt ;-). Lustrzanka do takich celów to armata na muchy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesiu już nie pracuje w Fotorimexie ...

Przed chwila jeszcze pracowal...... szkoda.

 

Kitowe szkla 18-70 i 55-200 na poczatek startu z lustrem wystarczaja. Mozna osiagnac calkiem ciekawe efekty. Wiadomo "apetyt rosnie w miare jedzenia".

Kompakt na start? Hmmmm....... Raczej hybryda bedzie lepszym rozwiazaniem. Taka namiastka lustra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pranie mózgu, mi potrzbne bo nic nie rozumię o czym tu piszecie.sorry ale jestem lamerem fotograficznym.

mam ślub 2.08 i chciałbym poza fotografem mieć kilka przyzwoitych fotek

 

BTW znacie jakiegoś fotografa z polecenia w Toruniu?krótka sesja w kościele i domu weselnym.nic ponadto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwila jeszcze pracowal...... szkoda.

 

Jakieś trzy? miesiące już go tam nie ma :\ - teraz tutaj jest : http://www.jabbafoto.pl/

 

Kompakt na start? Hmmmm....... Raczej hybryda bedzie lepszym rozwiazaniem. Taka namiastka lustra.

 

Hybryda ? A co to ;-) ? Mówisz o kompakcie który wygląda jak lustrzanka ? W dalszym ciągu to kompakt - tylko że dużo mniej poręczny.

 

mam ślub 2.08 i chciałbym poza fotografem mieć kilka przyzwoitych fotek

 

To absolutnie nie kupuj z tego powodu lustrzanki z 'kitowym' obietywem. W kościele jest z reguły ciemno i obiektywy o światle 3,5-4,5 nie dadzą sobie rady ( a takie są te 'kity' ). Tutaj potrzebujesz czegoś o stałym światle 2,8 ( minimum ) albo zewnętrznej lampy i człowieka, który na prawdę wie jak się tą lampą posługiwać. W jednym i drugim przypadku musisz podwyższyć budżet o 1000-1500 PLN.

 

BTW znacie jakiegoś fotografa z polecenia w Toruniu?

 

Który ma wolny termin na 2.08 ? Dobry fotograf ślubny ma już zajęte terminy w przyszłym roku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) hybryda to takie archaiczne określenie

pewnie chodzi tu o ultrazoomy "wszystkomające" ;)

 

martin: jak chcesz mieć porządne na ślubie to tylko lusterko

 

ta alpha 200 będzie spoko

d40x w dualkicie też by był ok

na ogół kitowy szeroki kąt wystarcza - raczej tele na ślubie to sie używa jak sie robi z drugiego końca np. kościoła ;)

 

hybryda czy ultrazoom też będzie spoko ale:

- pewnie utracisz coś z zaskoczenia bo żaden kompakt nie dostroi AF tak szybko jak lustro

- opóźnienie od wciśnięcia do zrzutu jednak będzie większe

- seria to jest coś co jest tylko pseudoserią w kompakcie

 

ostatnio robiłem u znajomych ślub przy uzyciu 2 aparatów:

d40x z kitem 15-55

oraz fuji 6500fd

 

jakość zdjęć rewelacyjna w obydwu przypadkach (kwestia ustawień ;) )

szybkość bez porównania większa w nikonie

no i przy dość ciemnych pomieszczeniach kompakt'owy (hybrydowy, ultrazoomowy) AF przegrywał w przedbiegach

 

gdyby nie lustro to bym się tam chyba zapłakał tyle ujęć by mi uciekło :)

..

 

ale o lampę zewnętrzną to aż się prosi... wbudowana poprostu przepala w najmniej oczekiwanym momencie :(

ewentualnie jakiś dyfuzor na tego oślepiacza... ale to już inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności