Skocz do zawartości
Krzycho_gd

Filtr cząstek stałych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio znajomy mechanik nastraszył mnie że gdzieś na wydechu taki jest założony, wymienia sie go co 30tys km i słono kosztuje. dodam że mój Pasek 2.0 140km spełnia normę euro 4. Czy ktos z was miał doczynienia z tym elementem (nieda się tygo wyp..)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr sam się oczyszcza "wypala"podczas szybkiej jazdy ok20min.Nie trzeba wymieniać.Nie wszystkie silniki 2.0 TDI go mają.Są modele bez filtra.Ale jak od czasu do czasu przegonisz auto w trasie to kłopot z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Witam, ostatnio znajomy mechanik nastraszył mnie że gdzieś na wydechu taki jest założony, wymienia sie go co 30tys km i słono kosztuje. dodam że mój Pasek 2.0 140km spełnia normę euro 4. Czy ktos z was miał doczynienia z tym elementem (nieda się tygo wyp..)?

buhahaha nie wiemco to za oszołom bajkopisarz "ekspert" ci takie cuda opowiadał ale ewidętnie koles nie ma ZIELONEGO pojecia co plecie

 

jak pisal wyzej kolega to co zbiera DPF czyli filtr czastek trwalych, spala sie w nim, a filtr eliminuje "czarne chmury" w dieslach, moim zdaniem bardzo słuszne urządzenie! bo eleganckie autka zostawiajace za sobą chmurki czarne rodem z Robura to dla mnie deczko przykry widok :P

 

ja na moim filtrze czastek trwalych zrobilem juz 90tys prawie i jakos nie musialem go wymieniac ani nic nie wskazuje na to zebym musial go wymieniac w najblizszej przyszlosci.

 

Po prostu tego "eksperta" juz nie sluchaj i sie nie przejmuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te z prostym tlumikiem maja dpf a te z zakrzywionym na dol go nei maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

 

ja na moim filtrze czastek trwalych zrobilem

 

 

To sie chyba nazywa "filtr czastek stalych" a nie trwalych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
To sie chyba nazywa "filtr czastek stalych" a nie trwalych ;)

 

 

hehe tak tak, moj mozg chyba sie troche przycial ;-D za duzo do okola sie dzieje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Generalnie te z prostym tlumikiem maja dpf a te z zakrzywionym na dol go nei maja.

Ja mam 'zakrzywiony' i mam DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Ja mam 'zakrzywiony' i mam DPF.

 

 

dokladnie, niby co koncowka miala by miec do DPF-u? :D nie ma nic wspolnego ;)

 

wiekszosc chyba C6 ma proste koncowki a tylko niektore maja DPF, jedno do drugiego ma sie nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Zakrzywiona jest po to zeby nie okopcic zderzaka,wiec jak nie kopci to moze byc prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzilo mu o wynalazek w passatach z dodatkowym zbiorniczkiem dodatku do paliwa.wychodzil taki silniki i to rozwiazanie drozej kosztuje.jesli dokladnie cie interesuje kod to BGW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mokrym dpfie nalezy uzupelniac plyn adblue. nie wymienia sie samego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mokrym dpfie nalezy uzupelniac plyn adblue. nie wymienia sie samego filtra

 

Wymienia sie co 120 000 km.(ELSA)Niedowiarków zapraszam do serwisu Temat instrukcje Przeglądów zakladka Prace dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienia sie co 120 000 km.(ELSA)Niedowiarków zapraszam do serwisu Temat instrukcje Przeglądów zakladka Prace dodatkowe

 

dobrze wiedziec ;) no ale nie po 30 tys jak radzono koledze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wiekszosc chyba C6 ma proste koncowki a tylko niektore maja DPF, jedno do drugiego ma sie nijak.

 

 

Nie to forum - C6 to citroen :P

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, czy wszystkie TDI PD maja filtr czastek stalych?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na marginesie, czy wszystkie TDI PD maja filtr czastek stalych?:confused:

Nie. W standardzie ma tylko 2.0 170KM, 140 ma w opcji, 1.9 chyba w ogole nie ma nawet w opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na rynek polski nie ma w ofercie 1,9 z DPF. Taka opcja istnieje np w Niemczech i można mieć 77 kW z DPF'em (silnik BLS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtra cząstek stałych niestety nieda się wyeliminować z układu wydechowego. Znam człowieka który jest w stanie wyczyścić ten filtr systemem serwisowym. Podam telefon 0601338468 trzeba zadzwonić i umówić się wcześniej. Ma On warsztat w Jankach.Ma dotego odpowiednie narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... wyczyścić ten filtr systemem serwisowym.

 

To znaczy niby jak ? Filtr albo "da się" dopalić albo nie i jest do wymiany. "Odpowiednie narzędzia" to VAG-COM i trochę wiedzy... A może Polak potrafi :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregi999

koledzy a jak mam sprawdzić czy u mnie jest ten filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności