Skocz do zawartości
Gość Dzyrooo

Woda w pasku :(

Rekomendowane odpowiedzi

miałem jeszcze wodę w bagażniku w prawym schowku. Skąd dokładnie leciało nie wiem, ale uszczelniłem silikonem: boczna i tylną szybę, relingi i antenę. Na koniec zobaczyłem ze mam troszkę zardzewiały uchwyt trzymający rurę od wlewu paliwa, zrobiła się dziurka przez którą też mogła dostawać się woda podczas jazy, to też uszczelniłem

Też ostatnio znalazłem tam sporo wody, a zawsze było sucho. Tyle że u mnie było to chyba skutkiem mycia podwozia na myjni automatycznej. W kombi w tych schowkach są wyloty wywietrzników i tędy chyba dostała się woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś dorzucę. Miałem podobną sytuację, że stała mi woda w pasku. Wykładzina pod nogami była taka mokra, że jak ją ściągnąłem to tydzień się suszyła. Nie wiedziałem, co to jest na początku, ale doszedłem w końcu. Z prawej strony pod maską za komputerem zatkany był odpływ (za i pod komputerem). Właśnie na deszczu, podczas mycia zbierała się tam woda i zamiast zlatywać odpływem to ciurkiem ciekła przez jakąś uszczelkę przy pedałach i drążku kierowniczym. W ten sposób potrafi uzbierać się naprawde masa wody. Zależy jeszcze jaki duży przeciek..

 

a co do wykładziny to jest gruba, warstwowa, nie wiem jaki to materiał ale bardzo ciągnie wodę. Jak gąbka dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego majkel21freak zbieranie wody w B5 i w B4-B3 to zupełnie oddzielny temat!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego majkel21freak zbieranie wody w B5 i w B4-B3 to zupełnie oddzielny temat!!!
przepraszam, rozpędziłem się i nie spojrzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ładnie pięknie wszyscy piszą o wyklejeniu drzwi folią ale ma ktoś może jakieś foto jak to ma być wyklejone fachowo i co to za folia??? Jakaś specjalna czy może być jakaś folia z worka foliowego!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kolwiek folia żeby tylko była szczelna (bez dziurek ;) ) i dobrze szczelnie przyklej do drzwi zeby woda splywala po niej na dol drzwi i przez dziurki spod drzwi co odprowadzaja wode, najlepiej na taka maź co sie zawsze klei ;) w tubce jak silikon nie powiem Ci jak sie to fachowo nazywa masa klejaca czy jakos tak bo to od szwagra mialem ;) pozdrawiam

 

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

 

może być taka folia najlepiej z worka takiego na grubsze odpady taka troszke sztywniejsza i grubsza (dużo bardziej wytrzymalsza na jakies uszkodzenia mechaniczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, pod maską niektórych passatów widać taką plastikową osłonę przed przegrodą silnika (zaraz pod szybą przednią). Mam ją po stronie pasażera a po stronie kierowcy nie ma. I właśnie po stronie kierowcy leci mi woda na dywaniki, może to być spowodowane brakiem tego plastiku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to być spowodowane brakiem tego plastiku ?

watpie kolego :) ten plastik jest po to zeby tylko zamskowac i schowac ta dziure ;) zauważ że w tym plastiku i tak masz dziurki (chyba ze myslimy o innych plastikach) :D

woda bedzie Ci wciekac albo przez zle wklejona szybe jesli byla kiedys wymieniania lub podklejana. a w ktorym dokladnie miejscy Ci leje sie woda ? nie rozbierales jeszcze nigdy nic w aucie żeby widzieć gdzie cieknie ? masz mokre pod nogami pod wycieraczka kierowcy ? czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam to tak przykleić jak zaznaczyłem na czerwono tzn obkleić dobrze jednym kawałkiem folii wycinając otwór na głośnik??? Czy może inaczej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to temat w dziale b3-b4:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
watpie kolego ten plastik jest po to zeby tylko zamskowac i schowac ta dziure zauważ że w tym plastiku i tak masz dziurki (chyba ze myslimy o innych plastikach)

woda bedzie Ci wciekac albo przez zle wklejona szybe jesli byla kiedys wymieniania lub podklejana. a w ktorym dokladnie miejscy Ci leje sie woda ? nie rozbierales jeszcze nigdy nic w aucie żeby widzieć gdzie cieknie ? masz mokre pod nogami pod wycieraczka kierowcy ? czy jak ?

 

po każdym myciu auta i po każdej ulewie jest mokro pod nogami kierowcy, prawa strona sucha. nie rozbierałem jeszcze nic z okolic szyby przedniej. obawiam się żeby to sprawdzić muszę sciągać podłoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływy pod szybą masz drożne? Szyberdach masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szyberdachu, a jak sprawdzić te odpływy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę i wlej wodę w to koryto pod szybą, tam gdzie mechanizm wycieraczek. powinna chyżo odpłynąć :) jeśłi nie to czymś sztywnym przetkaj otwory (po jednym w prawym i lewym rogu koryta - podszybia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie. zarowno po lewej jak i po prawej stronie masz zakonczenie tego korytka tam mniej wiecej na srodku maja byc dziurki u mnie sa kwadratowe. maja byc odetkane zeby woda sobie tam splywala i potem pod blotnikiem na asfalt ;) jak masz tam kupe marasu to woda tam bedzie stala w korytku i moze gdzies sobie znalezc wejscie do autka ;) sprawdz to ! :) i podziel sie z nami odpowiedzia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje sie na asfalt, będe chyba musiał zdejmować podłoge żeby to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leje sie na asfalt, będe chyba musiał zdejmować podłoge żeby to sprawdzić

czyli odpływy działają jak należy. Pozostaje sprawdzenie szczelności uszczelki szyby czołowej. Ściągnij plastiki dookoła szyby i powinieneś widzieć ew. przeciek, jeśli leci na dole to paluchem wyczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w którym miejscu są wyloty odpływów z szyberdachu?

U brata jest w B4 taka powódź, że masakra....

Jak lejemy wodę na dach to cieknie od strony pasażera mniej więcej w okolicach półki, przy drzwiach.

Próbowaliśmy przepychać drutem ale za miękki i się krzywi.

Będziemy jeszcze próbować kablem antenowym. Może się uda.

Tylko jak by mi ktoś napisał gdzie te wyloty są to byłoby łatwiej...

 

Czy to idą cały czas gumowe węże czy też jakiś specjalny kanał w slupku?

 

Wesołych , suchych Świąt życzę :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym rogu szyberka jest odpływ - wąż gumowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności