Skocz do zawartości
cniedzi

Czujniki dozoru wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę odgrzeję temat. Postanowiłem sprawdzic czy mam alarm - zamknąłem sie w środku, pilot na dwa razy, o dziwo drzwi otworzyły sie od środka klamką i zaczęły migać kierunki, zero dźwięków. Czy to normalny objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam alarm z tą opcią zmiany poziomu i dozoru wnętrza lecz moim zdaniem siła dźwięku alarmu jest żałosna, Czy jest możliwość zmiany syreny aby zwiększyć moc, siłe dźwieku. Swoją drogą to jak by chcieli łupnąć auto to taki alarm na nic sie nie zda. Jedynie co to do AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poda ktos nr. tego czujnika bo mam zepsuty i chce kupic nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak myślałem... a jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny?

 

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

 

Tak myślałem... a jakies sugestie gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Niestety nie działa dozór wnętrza. Syrena, otwieranie grotem wszystko gra i wydaje dźwięki. Ale we wnętrzu nie udaje się wywołać alarmu. Metoda sprawdzona, bo w drugim passacie wyje aż miło. Ma ktoś może numery czujników dozoru wnętrza, lub ew sugestię co powodowało brak reakcji alarmu wywołanego ruchem wewnątrz pojazdu?

 

Ok, numer czujnika mam: 3C0951171C

 

Ktoś może wie co mogło się przyczynić do uszkodzenia? Czy tylko wymiana?

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz się pod vcds i zobacz czy da się aktywować czujniki bo może je masz tylko nie są aktywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki na 99% są, tak wynika z przycisku w słupku, z dekodowania Vin. Niestety nie mam VCDS`a ale może uda się zorganizować dostęp. Można o jakąś krótką instrukcję jak je ew aktywować? Bo instrukcja

 

vagu wchodzimy w sterownik komfortu wybieramy długie kodowanie byte15 i zaznaczamy 7 i już dziala

 

Niestety niewiele mi mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał VCDS to załapiesz o co chodzi. Jest to dokładna instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie sprawy:

 

Czujniki były zakodowane poprawnie, ale była jakąś włączona opcja dezaktywacji. Na początku wydawało się że tak ma być, bo z tłumaczenia wynikało że opcja pozwala na dezaktywację przyciskiem w słupku. Nic bardziej mylnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązanie sprawy:

 

Czujniki były zakodowane poprawnie, ale była jakąś włączona opcja dezaktywacji. Na początku wydawało się że tak ma być, bo z tłumaczenia wynikało że opcja pozwala na dezaktywację przyciskiem w słupku. Nic bardziej mylnego.

 

Witam,

 

mam ten sam problem powiedź mi co z tą funkcją dezaktywacji, co z nią zrobić i jak (włączyć, wyłączyć), który byte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

mam ten sam problem powiedź mi co z tą funkcją dezaktywacji, co z nią zrobić i jak (włączyć, wyłączyć), który byte?

Tak zaawansowany nie jestem. Kodowanie było w VCDS z asystentem kodowania. I jak się weszło w konfigurację alarmu to było coś o aktywacji i dezaktywacji. Po ODZNACZENIU czujniki zadziałały poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o prawidłowe kodowanie sterownika komfortu, byte 15 dla alarmu z czujnikami dozoru wnętrza i przechyłu? Które bity mają być zaznaczone. Problem dopadł mnie ponownie, a tym razem kodowanie wydaje się być ok. Z góry dziękuję za pomoc.

 

(chodzi mi o zrzut ekranu zaznaczonych opcji bitu 15 z modułu komfortu)

 

ROZWIĄZANIE: Wypięcie i wpięcie czujek. Trzeba odkręcić podświetlenie z przodu ( podsufitka i wypiąć taśme od modułu czujek. Ten moduł się zawiesza. Zastanawiam się co go wywołuje.

 

Ma ktoś informacje czym się różni wersja 3C0951171 A od C ??

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten moduł się zawiesza.

U mnie mam nadzieję, że się zawiesił, a nie popsuł. Gdyż działał normalnie i nagle wywaliło błąd brak komunikacji z tym modułem. Jutro odepnę wtyczkę i zobaczę czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności