Skocz do zawartości
adams

Alergia - POMOCY!!! :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie ;)

 

pewnie wielu z was ma tak jak ja alergię, jedni na to inni na tamto... Jak sobie z tym radzicie? Ja biorę jakieś tabletki ale czasami i to nie daje rady (nawet podwojona dawka) :/ udałem się dzisiaj do apteki by zakupić jakieś krople do nosa, pani powiedziała mi że są super rewelacyjne, ale jednak chyba jej jutro reklamację złożę bo jak ciekło mi z nosa tak dalej cieknie... :/

 

jakie konkretnie leki bierzecie? bo ja alertec i ten cud miód do nosa czyli otrivin

 

jak sobie z tym dziadostwem radzicie?

 

mi pomaga coś zimnego, typu jakiś lodzik (taki ze sklepu z zamrażarki - wy zbereźnicy :): ) lub zimne napoje a w szczególności piwo, jednak ich magiczna moc działania jest dość krótka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams-ja też mam ten sam problem.Mój alergolog zapisał mi leki:

Telfast (jedna tabletka dziennie)

Singulair-(jedna tabletka)

Inne leki na mnie nie działały.Te są super,nie czuje,że mam alergię.Leki są refundowane powinny wyjść Cię gdzieś koło stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams do rodzinnego i ZYRTEC - sprawdzone działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telfast (jedna tabletka dziennie)

 

Ja tesh biorę telfast 120 i narazie jest w miarę... Także polecam, tylko telfast jest na receptę - więc adams, koniecznie do alergologa... A do nosa mam chyba Buderhin czy jakoś tak ;-) Chociaż czasem, mimo ze biorę te leki też mam taki dzień że ledwo żyję... :/

 

Adams do rodzinnego i ZYRTEC - sprawdzone działa

 

A zyrtec też brałem kilka lat do tyłu i tesh było :ok: Tyle, ze ja sie jeszcze odczulałem, bo miałem astmę i jakieś tam pierdoły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adams do rodzinnego i ZYRTEC - sprawdzone działa :D

 

brałem zyrtec parę lat temu - kupa, nie działa na mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wkońcu tego kota z domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams jeśli piwo ci pomaga na krótko to musisz je stosować dłużej :D

A tak serio na co jesteś uczulony ?

Kiedyś widziałem u znajomego takie zastrzyki (zestaw w pudełku 3 szt.) które odczulały na pyłki traw. Ale trzeba było je brać przed sezonem pylenia. ! zastrzyk w styczniu 2 w marcu a trzeci w lutym. Prawdopodobnie odczulały na całe 2 lata, a potem powtórka z rozrywki. Zastrzyki robiła jakaś Szwajcarska firma. Nie wiem czy po kilku seriach nie odczulała na stałe. Zastrzyki kosztowały sporo forsy. Znajomy miał spokój przez 2 lata, co potem? nie wiem straciliśmy kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastrzyk w styczniu 2 w marcu a trzeci w lutym.

Czy to według kalendarza forumowego? :hyhy:

 

adams - idź do lekarza, bo jak Cię zaczniemy leczyć na forum, to nie będziesz miał ani kota, ani butów, później ktoś powie, że to przez dźwięk VR'a, i zostaniesz skazany na browca (nikt przecież nie powie, że browar może zaszkodzić - mi nie szkodzi) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastrzyki (zestaw w pudełku 3 szt.) które odczulały na pyłki traw

Brałem to przez 3 lata i nie pomogło. Może to wina lekarza prowadzącego, ale Pani stwierdziła, że "takiego przypadku to jeszcze nie miała". Wracając do tematu:

do nosa mam chyba Buderhin

zdecydowanie polecam. A jako tabletki Claritine. Są też na receptę i wtedy warto poprosić o przypisanie dużego opakowania (30 szt.). Mi to wystarcza, chociaż najgorszy dla mnie okres to przełom maja i czerwca. Wtedy zupełnie nic mi nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claritine muli straszliwie.Czuje się jak na ''haju'' jakimś.Nie myślę racjonalnie po tym leku:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywal wkońcu tego kota z domu

 

Całkowicie podpisuje się podtym, latem koty wydzielają intensywniej hormony, to nawet czuć bez zbędnego wdychania i zaciagania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI pomaga claritine ale tylko na kilka godzin, nie ma niesttey skutecznej tabletki na alergie. Dla mnie teraz jest najgorszy okres az do końca lipca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

adams, a miales w ogole robione testy alergiczne :?: Idz do alergologa i niech on zadecysuje po testach, co Ci dac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś, teraz trochę zaniedbałem sprawę...

 

prawdę mówiąc to jestem uczulony na wszystko co może pylić :):

 

wczoraj cały dzień mi sie z nosa lało i psikałem, dzisiaj zero objawów alergii - pogada bardzo podobna, leki te same - co jest :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams, a miales w ogole robione testy alergiczne :?: Idz do alergologa i niech on zadecysuje po testach, co Ci dac...

Krawcol ma rację. Branie jakichkolwiek środków na własną rękę równa się z możliwością pogorszenia twojej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej się nie da :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kot naszczy w buty to alergia... :rotfl:

 

Udaj się do alergologa, najlepiej do jakiegoś większego ośrodka np. w Lublinie.

Ponaklejają Ci kupę plasterków i powiedzą na co jesteś uczulony i czym to leczyć. Zwykły lekarz to da Ci te proszki, o których pisali poprzednicy i pewnie nie zadziałają...

A jak nie to weź na przetrzymanie - kilka lat temu dostałem alergii niby kataru siennego - z nosa sie leje, oczy szczypią i chciałbyś je wydrapać. Nigdy wcześniej nie miałem tego. I jakoś od 2 czy 3 lat mi przeszło. I nie wiadomo czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazio - bo alergia przemija z wiekiem - temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może leku o nazwie Avamys. To nowy lek, jest na receptę, psika się do nosa. Moja córka ma alergię i tak naprawdę żaden z wymienionych wczesniej przez kolegów leków nie pomagał. Załamka! Ten Avamys pomaga. Szok, bo od paru lat bezskutecznie walczyliśmy z alergią na praktycznie wszystko co pyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Mam alergię na wiele czynników roślinnych. Kiedy w tamtym roku zaczęło mnie po prostu dusić to:

1/ poszedłem do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni alergologicznej,

2/ zrobiłem kilka poszerzonych badań potrzebnych do wykluczenia innych niż alergiczne czynników mających wpływ na mój stan zdrowia,

3/ po trzech! miesiącach od momentu wyznaczenia terminu zostały mi zrobione tzw. testy skórne i postawiona diagnoza,

4/ od stycznia przez 10 tygodni brałem co tydzień szczepionki uodparniające (leczenie trwa trzy cykle co rok po 10 szczepionek poczynając od stycznia każdego roku, kiedy jest najmniej alergenów roślinnych w powietrzu).

Obecnie (odpukać!!!!) jest więcej niż OK :))))

I taki algorytm postępowania polecam, z alergią nie ma żartów-może prowadzić np. do astmy oskrzelowej itp., itd.,

Acha, czekając na przyjęcie w poradni alergologicznej ratowałem się jedną tabletką telofastu dziennie-zaleconą przez lekarza rodzinnego i potwierdzoną przez lekarza alergologa.

Powodzenia i zdrowia dla wszystkich alergików :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności