Skocz do zawartości
matviey

centralny zamek - tylna klapa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam B6, jestem tu nowy ale doczytalem ze trzeba przytrzymac przycisk na pilocie dluzej sprawdzilem dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest diagnoza. Niestety uszkodzony moduł komfortu - zalany korozja zrobiła swoje. Może się uda się go naprawić

Zapomniałem mi się wpisać efekt końcowy.

Po naprawie, a właściwie zrobieniu z dwóch modułów jednego ( do kupionego kolega przełożył ze starego procesor) tylna klapa zaczęła się otwierać jak należy czyli bez użycia kluczyka :jupi

Dodatkowo zaczął działać pilot w kluczykach, do tej pory auto było otwierane i zamykane pilotem alarmu. Pozostało przyuczyć pilot kluczyka do otwierania samej klapy bo to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artuss320

mam kombi 2004 i wczoraj na początek poszedł mi bezpiecznik nr 14 od szyb i sterowania co wymieniłem i śmiga ale po godzinie nie mogłem w żaden sposób zamknąć klapy bagażnika ani kluczykiem ani z pilota nic. Świeci się ze jest bagażnik otwarty i jak wciskam zapadkę w zamku to gaśnie ale nie zatrzaskuje (nie przytrzymuje) zamka. I tak jeżdżę od dwóch dni z otwarta klapa. Zdejmowałem pokrywę nic nie wygląda na spalone ani załamane czy ktoś ma jakiś pomysł. Szwagier mówił ze miał podobna sytuacje w BMW i tam jakaś sprężynka była, czy ktoś może wie coś na ten temat. Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Mam problem otwieraniem tylniej klapy kombi.

 

Po nacisnieciu lub przytrzymaniu srodkowego przycisku na pilocie (orginalne piloty) migna tylko kierunki a zamek nieodryglowuje klapy(nie slychac pracy silownika)

Klamka wcale sie nie rusza tak jakby byla fabrycznie nieruchoma albo zapieczona - czy to narmalne?

Przycisk do odryglowania klapy wewnatrz auta dziala ale po jego nacisnieciu trzeba szybko pociagnac za klape do gory, jezeli zrobi sie to za pozno klapa jakby otwarta (ma okolo 2 cm luz) ale dalej ja cos trzyma i komputer pokazuje ze bagaznik otwarty.(w tym przypadku slychac prace silownika)

W klapie wkladka zamka znajduje sie w pozycji poziomej. Do zamka moge wlozyc kluczyk ale nie moge go przekrecic ani w lewo ani w prawo. Obficie popsikalem w srodek zamka wd-40 ale jak narazie dalej tak samo.

Dodam ze te auto mam prawie pol roku i jak go kupilem tak juz bylo.

Szukalem na forum ale nie znanazlem rozwiazania do mojego przypadku. To czesta usterka w passkach wiec moze ma ktos jakies pomysly.

Edytowane przez dariush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie u siebie z tym że u mnie dało się otworzyć z kluczyka i z pilota , pomogło ściągniecie tapicerki z klapy i przeczyszczenie mikro wyłącznika w klapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zdjalem tapicerke z klapy i rozlozylem klamke. Okazalo sie ze jest zasniedziala wiec wyczyscilem ja i teraz moge otworzyc klape z klamki - wkoncu jakies rozwiazanie. Pilot reaguje na otwarcie klapy wiec spooks!Ale wkladka zamka dalej zablokowana w pozycji poziomej pomimo uzycia duzej ilosci WD-40.

Edytowane przez dariush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie odkopuję temat.

Mam problem, czasami (nie zawsze) kiedy zamykam klapę bagażnika kombi, w momencie trzaśnięcia klapą centralny zamek zamyka mi wszystkie drzwi, oprócz bagażnika. raz zostawiłem kluczyk w stacyjce i musiałem dymać przez bagażnik.

 

Mam fabryczny c.z. i dokładany alarm. Proszę o pomoc i sugestie.

Edytowane przez przemo81
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem odkopanie tematu kolejne :marecek

Jak przeczyscic ten cholerny mikrostyk? Bo mam niestety brak reakcji z pilota. Otwieram tylko z kluczyka.

Zatem ma ktos receptę na jego przeczyszczenie? Moze jakies focie?

Pozdro i z gory danke. :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z tylną klapą jest następujący: Świeci oświetlenie bagażnika stale, brak sygnalizacji na wskaźnikach o otwarciu klapy bagażnika. A teraz doszedł jeszcze taki patent: mianowicie po naciśnięciu klamki w klapie słychać jak siłownik bardzo wolnym ruchem powraca na pozycję wyjściową. Upraszczając po otwarciu klapy nie mogę od razu jej zamknąć, bo się nie zatrzaśnie. wersja variant. podejrzewam mikrostyk, ale nie jestem fachmanem. Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedźcie mi jak wyciągnąć zamek klapy w kombiku, bo za cholere nie moge rozkminić jak to zrobić. Jak wyciągnąć ten bolec który jest na drugim zdjęciu? DSCF9553.jpg

DSCF9552.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam trochę głupi problem ale wyjąłem wczoraj akumulator i nie mogę się dostać do samochodu żeby otworzyć maskę bo centralny zamek pozamykał mi wszystkie drzwi:/ czy jest jakis sposób na dostanie się do środka????? Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odchylić którąś szybe i jakimś kijem pociągnąć klamke od środka, ja w ten sposób otwarłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj odchylić którąś szybe i jakimś kijem pociągnąć klamke od środka, ja w ten sposób otwarłem
Zamki są ryglowane. Otwarcie od wewnątrz nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co do mnie piszesz. W każdym passacie można od środka otworzyć jak jest zamknięty. Pociągniesz raz odblokowuje się zamek, za drugim razem możesz otworzyć drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem co do mnie piszesz. W każdym passacie można od środka otworzyć jak jest zamknięty. Pociągniesz raz odblokowuje się zamek, za drugim razem możesz otworzyć drzwi
Po zamknięciu drzwi pilotem, czy kluczem nie jest możliwe ich otwarcie od wewnątrz(nawet jeśli kilkakrotnie ciągniesz za klamkę). LED pulsuje. Funkcja ta zapobiega otwarciu drzwi po wybyciu szyby.

Dwukrotne naciśnięcie przycisku "zamknij" pilota lub dwukrotne przekręcenie klucza w pozycje "zamknij", auto pozostaje zamknięte z możliwością otwarcia od wewnątrz. Led nie pulsuje.

Opis dotyczy Passata FL, myślę jednak że w wersji przed liftowej jest/powinno być tak samo.

 

To co Ty opisujesz dotyczy sytuacji, gdy komfort zamknie zamki w przypadku włączonego silnika i przekroczeniu prędkości 18 km/h. Wtedy otwarcie zamków od wewnątrz jest możliwe poprzez dwukrotne pociągnięcie klamki.

 

PS. Zawsze staram się pisać zrozumiale.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przed liftem, nawet dwa w jednym oryginalny alarm w drugim zakładany. W obydwóch można otworzyć drzwi w ten sposób. Nieważne czy na postoju czy w trasie, na zapłonie czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przed liftem, nawet dwa
W obydwóch można otworzyć drzwi w ten sposób. Nieważne czy na postoju czy w trasie, na zapłonie czy bez.

Co nie znaczy, że :

 

W każdym passacie można od środka otworzyć jak jest zamknięty.

 

Np. http://forum.vw-passat.pl/threads/10480-ryglowanie-drzwi?p=109342&viewfull=1#post109342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już otworzyłem dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeśli można wiedzieć? Może komuś się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem klemy pod przednią szybę i podłączyłem je przez kable rozruchowe do akumulatora na zewnątrz:) autko dostało prądu i jakoś się udało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności