Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Wtryski czerwone są do 40KM z cylindra u mnie wychodzi 37KM ,reduktor do 160KM
40KM ale na duzym cisnieniu reduktora, co nie jest polecane.

A reduktor sie zaklada polecany z zapasem, a nie na styk, tym bardziej ze to silnik turbo, a wiec ma wieksze zapotrzebowanie na paliwo niz wolnossacy silnik o podobnej mocy. Polecany AC R-01 wg producenta oblsuguje max 150PS. Wczesniej producent podawal wartosc 250PS co bylo przegieciem. Mimo obnizenia przez producenta gwarantowanego minumum reduktor ten bez problemow obsluguje nawet 190PS. No ale, to powie tylko doswiadczony gazownik i oczytany forumowicz ;)

 

powinno chodzić.
Powinno, ale nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno, ale nie bedzie.

 

Normalnie cud a u mnie śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Normalnie cud a u mnie śmiga aż miło.

Cieszymy sie razem z Toba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stag 4 plus,reduktor Omvl cpr,wtryski Hana czerwone,
Dopiero co wróciłem z wakacji i doczytałem, mogę powiedzieć stanowczo za słabe wtryski i reduktor do bani, mozna go założyć maks do 125km i nie do silnika turbo, rzyczę szybkiej sprzedazy auta albo mało kilometrów jazdy bo szkoda silnika, no chyba że gazdruciarz wiedział jak go w programie podeprzeć pb, szkoda silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda silnika
Wazne, ze wlasciciel zadowolony i nie przyjmuje slow krytyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lpg w 1.8T i jest rewelacja. Na trasie jak się nie ciśnie to pali 8.3l GAZU, ale potrafi oczywiście i koło 12.9l (tyle mi spalił jak go kupiłam i naprawdę leciałam do domu; średnia >100km/h, bo trochę krajową a potem autostrada i obwodnica). W mieście koło 11l. W b3 1.6 palił mi 1-2l gazu więcej na trasie a w mieście nawet koło 3l więcej. Gaz do 1.8T był zakładany po 250 000km więc nic tylko zakładać i jeździć.

 

Mam za to pewne pytanie- dzisiaj byłam na regulacji gazu, bo od kupna auta z 5-dniową (lewacka jakaś) instalacją gazową potafił mi czasem mocno falować i czasami było tak, że nie nie mogłam w ogóle jechać. Udałam się w końcu do gazownika i ten mi ustawił ładnie, ale wyjął mi jakiś przewód, który mówi, że nie wie czym jest, ale musiał się go pozbyć, bo i tak wisiał a zaburzał mu odczyty. Przewód ten był podłączony do kolektora ssącego i szedł w dół do jakiejś puszki i tam był ułamany i nie wchodził do niej a wisiał sobie. Teraz tego przewodu w ogóle nie mam, bo gazownik go uciął. Co to jest za przewód i czy brak niego będzie mi mieszał w czymś lub może doprowadzić do jakiejś awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego miejsca w kolektorze skąd szedł ten przewód . Tak dla potomności napisz co to za instalacja że tak rewelacyjnie mało pali.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możecie polecić jakis dobry zakład w okolicach trojmiasta montujący landi renzo bo chyba na tą instalacjie sie zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam lpg w 1.8T i jest rewelacja. Na trasie jak się nie ciśnie to pali 8.3l GAZU, ale potrafi oczywiście i koło 12.9l (tyle mi spalił jak go kupiłam i naprawdę leciałam do domu; średnia >100km/h, bo trochę krajową a potem autostrada i obwodnica). W mieście koło 11l. W b3 1.6 palił mi 1-2l gazu więcej na trasie a w mieście nawet koło 3l więcej. Gaz do 1.8T był zakładany po 250 000km więc nic tylko zakładać i jeździć.

Sorry ale w taką bajkę nigdy nie uwierzę. Mam LPG w takim pasku od 4 lat i średnia w mieście to 14 l w górę. Zależy czy klima chodzi, korki itd. Auto kilkakrotnie regulowane. Jeżeli jest tak jak piszesz to ja też proszę o dane co ta za instalka i gdzie montowana to ja na drugi dzień montuję taką u siebie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki doki podaję więc średnią z dokładnie 6723,5km (robię statystyki bardzo skrupulatnie odnośnie spalania i napraw). średnia wynosi 10.18 l gazu (miasto, trasa, wszystko razem). świadkiem mi mój chłopak, który też ma passata tylko, że 2.3 4x4 torsen (stały więc o wiele więcej w mieście ciągnie niż na haldexie) i jemu w mieście dochodzi do 15l, ale poza miastem zeszliśmy do 11.2l gazu. Moja instalacja to 4gas II (Inter Cars). http://gazeo.pl/lpg/nowe-produkty/4Gas-II-po-ulepszeniach,artykul,1451.html

 

Acha, jeszcze gdzie zakładana- otóż sprawa jest szemrana, bo kupiłam to auto z 5dniową instalacją zakładaną gdzieś na lewo- kolega koledze gdzieś w Warszawie. Wczoraj byłam u siebie wyregulować ją, bo bywało, że falowała (no i nikt jej po instalacji nie oglądał), szczególnie po tankowaniu do pełna i zobaczę, ile będzie palić. Gazownik powiedział, że może więcej. Nie czuję różnicy w mocy więc zobaczymy.

 

Poza tym ja mam manualną skrzynię a nie automat i kolega na pierwszej stronie też pisze o 8.5l gazu w takim samym silniku jak mój. One tyle palą. Mówię- miałam passata b3 1.6 (awatar) i palił więcej a miał 72KM a tu mam 150KM i pali mniej. Rewelacja jak na moją kieszeń.

Edytowane przez Olab3
dodanie info o instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam lpg w 1.8T i jest rewelacja. Na trasie jak się nie ciśnie to pali 8.3l GAZU

Na jakiej podstawie i jak obliczyłaś to spalanie?? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel 2 tyg temu zakładał sekwencje do paska 1.8T dał 3000 zł, mówił że nie przekroczy mu 12 litrów jak jeżdzi ostro a normalnie to bierze mu 10l gazu.

Zakładał BRC gaz jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1,8T AWT.Trasa 10,5 do 120km/h,powyżej wiadomo.Potrafił i 17:D.Miasto z klimą 12,5.

Stag300,magic jet,acR01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dyskusja o spalaniu to prawie jak dyskusja o gustach więc myślę że szkoda zaśmiecać tym temat, zwłaszcza że już kilka razy miła ona miejsce w tym wątku. Skoro koleżance autko pali 8,3 L gazu /100km to (użyje tu słów kolegi Jericho) cieszmy się razem z nią bo najważniejsze że właściciel zadowolony;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale o co wam biega? Nie tylko mi tyle pali. Mojemu chłopakowi 2.3 z torsenem pali, z tego co widzę, czasem mniej niż wasze 1.8T (17l? Trzeba chyba lecieć pod górę, bo ten 2.3 tyle nie pali). Ze względu na niskie spalanie na wycieczki jeździmy moim więc nie tylko "moja noga", tyle pali. Jasne, że jak jadę szybciej to nawet w trasie potrafi wziąć 12.9l tak jak pisałam wyżej, ale jak jadę do 120km/h i pilnuję się na autostradzie to pali mało. Mam np. spisaną całą trasę znad morza w góry. Po płaskim 8.7l, potem 9.4l a w górskiej miejscowości już 10.7l a potem z powrotem do domu 8.8l, 8.2l. Najniższe spalanie jakie uzyskałam w b3 1.6 wyniosło 8.7l, ale w mieście to było prawie zawsze >11l. Najlepsze jest to, że te wyniki są np. z trasy, na której cały czas pracowała klimatyzacja, wiozłam mamę i psa i trochę bagaży. Ostatnio wracaliśmy z kempingu (2 rowery na dachu, torby, auto siedziało) z półwyspu a wiadomo co tam się dzieje. Odcinek 25km jechaliśmy >4h a potem skoczyliśmy za Nakło n. Notecią i spalił z tym korkiem 11.22l. Od razu jak postałam to spalanie podskoczyło. Tu macie średnie ze 186 raportów spalania http://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/passat/b5/silnik-benzynowy-1.8-t-20v-150km-1996-2005/ Przedział 8.9-13.4l gazu.

 

Gościu podaje <7l, ale to trzeba umieć wytrzymać niską prędkość na trasie. Mi się nie udało na razie zejść <8l. http://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/passat/b5/raport-spalania-75354356/

 

Pozdro.

Edytowane przez Olab3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajki z tym spalaniem ponizej 10l LPG przy 1.8T.

Mi na chwilę obecną z klimą pali nie mniej niż 15l, maskara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu gościu ma zczipowanego:

"Zawsze palilo mi maksymalnie na dluzszych trasach ok, 13,5l lpg maksimum - preskosci 160-200kmh, teraz jest to wartosc 16l lpg przy tych predkosciach. Jednakze jesli go nie cisne i jade ze stala predkoscia ok 160kmh pali 12-13l."- On też minimum podaje 8.2l, jak u mnie. Taka jest prawda, wszyscy co się burzą to albo niech uwierzą i się nie burzą albo niech dadzą do regulacji. Przecież nie kłamiemy dla frajdy.

 

http://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/passat/b5/silnik-benzynowy-1.8-t-20v-150km-1996-2005/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez Olab3 Zobacz posta

Ja mam lpg w 1.8T i jest rewelacja. Na trasie jak się nie ciśnie to pali 8.3l GAZU

Na jakiej podstawie i jak obliczyłaś to spalanie??

Jak ktoś pyta to wypadało by odpowiedzieć???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie już spokój z tym spalaniem. Należy przyjąć że zawsze auto spala o jakieś 20% więcej gazu i nie ma o czym dyskutować, a szczególnie o tym że pali mniej niż by spalił benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17l? Trzeba chyba lecieć pod górę, bo ten 2.3 tyle nie pali)

Trzeba jeździć ,a nie się wlec za PKS-em;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności