Skocz do zawartości
Gość gruberek123

Szyberdach vw passat b3:((

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gruberek123

Witajcie

Naczytałem się dużo o szyberdachu(

Mam kłopot, moj szyberdach działał super , dzisiaj po skonczonej jezdzie mialem otwarty szyberdach i chciałemn szyberdach zamknąc. Szedl prawie do konca gdy zaczal zwalniac coraz bardziej i stanął:(

Jakims cudem go zamknalem. Teraz tylko idealnie sie uchyla ale nie otwiera się - tj opuszcza się ale pozniej juz nie odsowa się, slysze jakby cykanie jak wciskam guzik, co moze byc przyczyna?

 

Gdzie znajduje się silnik w passacie b3 kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gruberek123

Cykanie slychac na przycisku:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik znajduje pod plastikiem gdzie masz przycisk. widac stawia zbyt duzy opor i silnik nie moze ruszyc. dzieki zabezpieczeniu slyszysz cykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gruberek123

a co moze byc przyczyna?

Jesli odkrece recznie szyberdach to będzie szyberdach działac?

Jak sprawdzic czy prowadnice umarly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisałeś wygląda na typową dla modelu usterkę - podczas odsuwania jeden z elementów mechanizmu wsuwa się w drugi odblokowując go i jednocześnie spinając w całość. Gdy powstanie na tym łączeniu luz, to podczas zamykania elementy rozsuwają się i jednocześnie klinują. (Też to przechodziłem). W FAQ działu B3/B4 znajdziesz opisy jak zdemontować szyberdach. Aby umożliwić wstępne oględziny mechanizmu, zdemontuj osłonę z szybra. Musisz szarpnąć ją do tyłu i zdjąć uszczelkę podsufitki (tę wokół otworu) początek uszczelki jest pod osłoną, osłona przykręcona jest dwiema śrubami dostępnymi po wyjęciu lampki oświetlenia wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

 

Gdzie znajduje się silnik w passacie b3 kombi?

Silnik znajduje się z przodu auta pod maską. Zarówno w kombi jak i w sedanie.

SORKA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik znajduje się z przodu auta pod maską. Zarówno w kombi jak i w sedanie.

SORKA ;)

 

jakoś strasznie wredny się zrobiłes ostatnio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GALESZ

Ja też w swoim Passacie mam z nim problem mechanik jakoś cudem mi zamknął i kazał szukać włącznika w Auto VIWIE ponad 200zł ale drugi mechanik mi powiedział że niekoniecznie to musi być włącznik. Może ktoś wie gdzie gdzie mógłbym kupić włącznik czy pytać się po szrotach ? Chciałbym zreperować powyższą usterkę .wczoraj podczas jazdy w czasie burzy i ogromu wody z nieba parę kropel przeciekło ale to może wskutek niesprawności w/w Proszę o podpowiedź. serdeczności dla użytkowników spod znaku V Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Tomcio, najczęstszą awarią szyberów w VW jest uszkodzenie lewego ślizgu. Ponoć jest to wada konstrukcyjna, usunięta w późniejszych modelach. Byłem u magika od szyberów w Zgierzu i to od niego się dowiedziałem kilku tajemnic. Jeżeli nie wymienisz tego ślizgu na ten zmodyfikowany (ulepszony) to problemu nie usuniesz. Wiem już coś o tym. Koszt ok. 200 PLN-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wie gdzie gdzie mógłbym kupić włącznik czy pytać się po szrotach ?

 

Proponuję zacząć poszukiwania od dzisiejszego spota - bez problemu mogę wyjąć swój przełącznik do zdiagnozowania. Jak stwierdzisz, że to na 100% wina przełącznika, rozpoczniemy poszukiwania :ok:

 

Więcej o spocie: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18205

Edytowane przez Tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Ze szrotu proponuję nie tłumaczyć gościowi jaki elelment szyberka chcesz.

Ja przy poprzednim tez miałem z tym zabawę. Skończyło się na zepsuciu przez Pana szrotowca 3 szyberdachów aż w końcu kupiłem kompletny ( Pan już miał dość i poszło za 100 zł :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PAPAJ

Siemka ja mam ten sam problem z lewą prowadnicą pękła i szyber nie działa jak go uchylę to zamknąc nie mogę i nie mogę go otworzyc . Dajcie cynka gdzie pytac o zmodyfikowane cudo do szyberka. PAPAJ:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem cały czas działał mi szyber w moim passaciku B3 i nagle pszestał.Sprawdziłem bespieczniki są sprawne rozkreciłem podsufitke okazało sie ze niema pradu na kablach co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, zaznaczam że w aucie nic nie było robione z elektryką przez czas jaki go mam.Niewiecie czy jest jeszczegdzies zamontowany bespiecznik.Szyberdach jest fabryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy słusznie zauważają wina nieodmykającego sie szyberdachu leży po stronie prowadnicy. Elementy są według mnie kruche. U mnie jeden element pekł, sklejenie go nie pomogło. Polecam szukanie po szrotach..mi sie udało i chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szyberdach z B4 pasuje do B3 ? Czy w b4 montowali już ten zmodyfikowany ślizg ?

Mam ten sam problem.. Szyber tylko się uchyla i zamyka, a żeby się otworzył to nie ma bata, tylko pykanie na włączniku. A może od golfa III lub vento będzie pasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności