Skocz do zawartości
michalcz1976

Pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

to po co Tobie motór??
mnie głównie na dojazdy do tyrki no i czasem na wypad do Krakowa, ja ogólnie należę do motocyklistów emerytów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRODZY KOLEDZY!!! Mam prozbe do posiadaczy Passata b3/b4 z silnikiem 2.0 (2E) z lubuskiego a mianowicie chodzi mi o podmiane (na chwile w celu sprawdzenia) przeplywomierza powietrza. Chce kupic nowy ale musze miec pewnosc czy to faktycznie przeplywka mi siedzi a mechanicy (z Żar) nie maja pojecia jak go sprawdzic. Ewentualnie moze znacie dobrego mechanika ktory moglby to ogarnąc? Pozdrawiam i czekam na pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

potrzebowałbym podnieść autko na zawieszeniu , max do 5 - 10 cm , ma ktos jakis pomysł?/

na forum nie znalazłem nic konkretnego;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romandom jedyny sposób to wyższe sprężyny, ale nie wiem czy dobierzesz do tego amorki. Jakiś innego rozwiązania nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Art Leffe

wielu użytkowników obniża samochody , ale nikt nie podwyższa ?

dziwne;

są jakieś gumy pod sprężyny , można je zastosować bez wymiany amortyzatorów,

widziałem takie na allegro;

może jeszcze ktoś podrzuci jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romandom gumy w sprężyny powodują to, że nie obniża się na pewnym odcinku swojej długości i jest sztywniejsza. Ale jeśli chcesz mieć wyższe zawieszenie porównaj długośći sprężyn i ich ugięcie np. z zawieszeniem z wersji synchro/4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co tak wysoko podnosisz zawieszenie??

ja mam standardowe zawieszenie i opony 205/55/16 i bez problemu podjezdzam pod krawezniki 12-14cm

co do gum to jak chcesz wlozyc ja pomiedzy sprezyne to zmniejszysz skok amortyzatora co dosc szybko go zuzyje

tak zamo jak dasz za niskie sprezyny do skoku amortyzatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cel- przy wjeździe na na podwórko na którym parkuje jest garb wzdłuż , na którym już zostało kilka misek olejowych nieostrożnych kierowców ; sam szoruje osłoną ; nie zlikwidujemy garbu bo ogranicza zapędy różnych szybkobiegaczy ;wyjście to podnieść zawieszenie, bo z biegiem lat, mam wrażenie garb robi się coraz większy; ewentualnie wjazd i wyjazd z prędkością ok 2/3 km/h a i tak szuram podłożem po kamieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cel- przy wjeździe na na podwórko na którym parkuje jest garb wzdłuż , na którym już zostało kilka misek olejowych nieostrożnych kierowców
nie zlikwidujemy garbu bo ogranicza zapędy różnych szybkobiegaczy

no to gratuluje głupoty. postawcie ścianę, albo zasypcie ulice. wtedy będziecie mieli pewność. jeżeli rozwaliłbym miskę na czymś takim, na pewno spotkalibyśmy się w sądzie i nie byłoby większego problemu z odzyskaniem kasy.

pozdro :provw:

co do Twojego problemu. to jeżeli chcesz podnieść o około 5-10 cm to bez wymiany amorków się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy - z tych co byli poszkodowani , to nie słyszałem żeby ktoś sądził się z miastem/gminą ; to tak jak garby na uliczkach osiedlowych , jeżeli się coś komuś stało to tylko dlatego że jechał za szybko i pretensje może mieć tylko do siebie;

o wymianie amortyzatorów pomyślę jak przyjdzie mi wymieniać zawieszenie

choć trzeba będzie skalkulować koszty, popytam jeszcze u znajomych mechaników ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romandom jeśli nie da sie pokonać tego garba z prędkością nie przekraczającą 20 km/h bez uszkodzenia to jak ktoś przy prędkości nawet 10 km/h rozwali sobie silnik to sprawę wygra i dostanie odszkodowanie. Taniej wyjdzie w tym przypadku i bezpieczniej kupić terenówkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokonać się da , w końcu wjeżdżamy i wyjeżdżamy tamtędy co dziennie po kilka razy

lawirując i kombinując na minimalnych prędkościach

a ja chciałem się tylko dowiedzieć czy można w jakiś prosty i nieskomplikowany sposób podnieść nieco autko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokonać się da , w końcu wjeżdżamy i wyjeżdżamy tamtędy co dziennie po kilka razy

lawirując i kombinując na minimalnych prędkościach

wiesz co. może powiem to brutalnie.

nie chciej abyś musiał pokonać takiego garba z prędkością 2km/h jak będziesz wiózł swoje dziecko do szpitala, albo jak zostawisz na nim miskę. szczerze nie życzę!!!

może lepiej rozbierzcie tego garba, później ulice i zróbcie sobie błotko, wtedy nikt nie będzie jechał więcej niż 2km/h, o ile przejedzie. TOTALNA GŁUPOTA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste to nigdy nie jest. A koszt nie zawsze opłacalny. Większość producentów jak juzrobi to zawiechę na obniżenie a nie podwyższenie. I znalezienie czegoś graniczy z cudem albo jest drogie i mało opłacalne. W T4 jakoś na wahaczach daje sie regulować wysokość ale w B5 niestety nie ma takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj aku sie poddal mrozom

musialem go wymontowac do ladowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały problem w tym że ten wjazd jest własnością gminy/miasta?, właściciel nie ma pieniędzy na jakiekolwiek modyfikacje , my za własne pieniądze nie będziemy tego robić

zrobił się zaklęty krąg;

czytając Wasze odpowiedzi dochodzę do wniosku, że daruje sobie jednak podwyższanie

i zostawię sprawę tak jak jest, przynajmniej na teraz

ale może komuś jeszcze przyjdzie jakiś pomysł do głowy to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x4 też da radę się zakopać 4dc127e123f5dd77m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeździć to cza umić a nie polegać na tych wszystkich systemach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art jechałeś dziś do tyrki o 13.30 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis wymienilem swiece w autku

na 4 grzala tylko 1 i do -16 autko palilo jako tako

ponizej -16 sie juz poddalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności