Skocz do zawartości
Gość ditey

pompowtryski regeneracja czy wymiana na nowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ditey

Witam mam pytanie czy pompowtryski warto regenerowac ....czy wiemienic na nowe? aha i jeszcze jedno jesli regenerowac to tylko te popsute czy wszystkie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Regenerować można tylko mechaniczne uszkodzenia pompowtryskiwacza. Jeśli elektryczna usterka to kosz. Regeneracja 1 sztuki to koszt od 250zł do 450zł, tak sobie liczą. Przy takim dobrym silniku to poszukać nowych w dobrej cenie i zmienić kpl.

 

A na początek powinno pojawić sie pytanie czy napewno są pompowtryskiwacze uszkodzone ?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ditey

na komputerze wykazalo ze 1 i 3 niebardzo chodza.... jesli silnik juz sie nagrzeje jest wszystko ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie, prosze o odpowiedz

 

Witam mam pytanie czy pompowtryski warto regenerowac ....czy wiemienic na nowe? aha i jeszcze jedno jesli regenerowac to tylko te popsute czy wszystkie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w większości droższych podzespołów chyba czasem lepiej używki oryg wkładać ale trzeba by dać też sprawdzić przed montażem bo nigdy nie wiadomo w jakim są stanie, no chyba że jest możliwość sprawdzenia na "dawcy" i dopiero samemu wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez montażu na swoim samochodzie w miejsce uszkodzonego pompowtrysku moim zdaniem nie można ocenić stanu nowego. Wartości będą w dużej mierze zależały od pozostałych pompek w samochodzie.

Regeneracja polega na czyszczeniu i wymianie rozpylacza z zaworkiem oraz korpusu plus nowy zestaw uszczelnień. Jak góra pompki jest sprawna lepiej regenerować. Chyba że masz używane pompowtryski z pewnego źródła w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regenerować można ale tylko w dobrym warsztacie co ci sprawdzą wszystko a nie tylko zawiozą do regeneracji i skasują za wymianę najlepszy warsztat to taki gdzie regenerują i sprawdzają na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz wartości że uważasz że kwalifikują się do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie masz wartości że uważasz że kwalifikują się do wymiany?

 

Witam, ja mam wartości w przybliżeniu -20,-30,-50,-50 sprawdzone programem VCP6. Silnik mi kuleje na wolnych obrotach. Jestem już umówiony z mechanikiem ale problem w tym, że jestem w Holandii i nie wiem czy auto dojedzie do Polski, zupełnie nie mam pojęcia ile takie pompowtryski mogą wytrzymać. Dodam, że silnik mam 1,9 BKC. Może ktoś coś się orientuje ile one jeszcze mogą pociągnąć, a może to nie one są przyczyną nierównej pracy silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie tragedia, jechać się da. Ja miałem w AVF 3 sztuki o skrajnych wartościach, problem był jedynie na zimnym jak się rozpędzałem, wypadał któryś z nich i auto szło na 3 gary. W twoim wypadku bym jechał, max 130-140 na blacie i dolecisz. W Noordwijkerhout ul.Walserij 80 masz Auto Electronica Sebastian, konkretny gościu, może akurat masz blisko to ci pomoże na czas drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jakie są objawy padających pompowtrysków?

U mnie jak na postoju przy gazuję do oporu i za chwilę puszczę gaz to tak dziwnie auto się trzęsie ?

Co może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze nie tragedia, jechać się da. Ja miałem w AVF 3 sztuki o skrajnych wartościach, problem był jedynie na zimnym jak się rozpędzałem, wypadał któryś z nich i auto szło na 3 gary. W twoim wypadku bym jechał, max 130-140 na blacie i dolecisz. W Noordwijkerhout ul.Walserij 80 masz Auto Electronica Sebastian, konkretny gościu, może akurat masz blisko to ci pomoże na czas drogi.

 

Dzięki za konkretną odpowiedź! Do Noordwijkerhout mam trochę kilometrów więc się wstrzymam i może jakoś spokojnie dojadę do Pl. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie to jakie są objawy padających pompowtrysków?

U mnie jak na postoju przy gazuję do oporu i za chwilę puszczę gaz to tak dziwnie auto się trzęsie ?

Co może być tego przyczyną ?

A kto gazuje diesla na postoju do oporu? W czasie jazdy pod obciążeniem masz jakies niepożądane objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto gazuje diesla na postoju do oporu? W czasie jazdy pod obciążeniem masz jakies niepożądane objawy?

 

szarpie mi przy obrotach 1800-2000 takie drgania jakby, i nie wiem co to jest

a kto gazuje to ja kilka razy do roku, wtedy jak mi coś w nim nie gra i jak się zdenerwuje to mu przypier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności