Skocz do zawartości
Fokus

Wentylator, wiatrak klimy, Sprawdzony sposób na uzdrowienie

Rekomendowane odpowiedzi

Do poolk :

Jakbyś przeczytał wszystko od początku to pewnie znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo często w Passatach zdarza się że wentylator nie załącza się po włączeniu klimatyzacji.

Przepis na jego uzdrowienie jest taki że trzeba wziąć (to nie jest żart) długi śrubokręt lub przecinak i puknąć delikatnie w metalową obudowę silnika wentylatora oczywiście przy załączonej klimie.

Bardzo często wiatrak zaskakuje za pierwszym razem. Niekiedy trzeba wyłączyć klime, poczekać aż wiatrak przestanie się kręcić i uruchomić klime ponownie. Jeśli nie działa to należy całą procedurę powtórzyć kilkakrotnie.

Tym prostym sposobem udaje się zreanimować zdecydowaną większość wiatraków.

W sporadycznych przypadkach ta metoda jest nieskuteczna i pozostaje jedynie wymiana na nowy.

pozdrawiam:)

 

Witam

A czy to normalne jeżeli mi się załącza wentylator od klimy zaraz po włączeniu zapłonu. Nigdy nie miałem samochodu z klimą i nie mam pojęcia czy to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli masz klimę w trybie AUTO lub nic się nie świeci po prawej stronie to układ jest włączony, tak więc wentylator startuje od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to u mnie to walenie breszką poskutkowało. Zgasiłem silnik odczekałem 5 minut i działało, auto postało 30 minut i nie działa, wiec znowu troszke powaliłem i chodzi do momentu az auto postoi dłużej niż 30 minut. Szczotki zmienie bo wyjdzie taniej niż nowy wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Dał by ktos poradik jak rozebrac wentylator i wymienic szczotki ? najlepiej oparty o jakies zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dał by ktos poradik jak rozebrac wentylator i wymienic szczotki ? najlepiej oparty o jakies zdjecia.

TAK - jak się postarasz to ta OPCJA ci pomoze - nieraz juz o tym było, jak rozebrać, jak wymienić szczotki, itp... żdjecia tez tam znajdziesz.

 

beztytuuba7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, na alledrogo sa wentyle po 140 zeta ale trzeba przerabiac wtyczki, jest tez kilka aukcji i trzeba wiedziec jaki się ma, zaglądałem u siebie i bez zdejmowania nie da sie rozszyfrowac czy to Valeo czy inny. Kto wie jak jest różnica we wtyczkach??

 

Edit:

W moim roczniku jest typ Gate wiec juz nie kłopotajcie sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, na alledrogo sa wentyle po 140 zeta ale trzeba przerabiac wtyczki, jest tez kilka aukcji i trzeba wiedziec jaki się ma, zaglądałem u siebie i bez zdejmowania nie da sie rozszyfrowac czy to Valeo czy inny. Kto wie jak jest różnica we wtyczkach??

 

Edit:

W moim roczniku jest typ Gate wiec juz nie kłopotajcie sie ;)

 

da się rozszyfrować bez demontowania gdzyż w pasku po lifcie wtyczka znajduje się pod osłonką zbiorniczka wspomagania układu kierowniczego

z tego co się orientowałem typ valeo wychodził w b5 sprzed liftu w a w wersjach po lifcie był właśnie gate

cały pic polega na tym, że jest inna wtyczka a różnica w cenie to ~50pln

ja kupiłem z wtyczką typu gate bo w razie reklamacji mogą robić problemy, że przerobiłeminstalację/przelutowałem kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wentylator nie działa czy można sprawdzić żarówką czy dostaje volty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go roruszac jak w 1 poscie jest opisane, ja wczoraj ponawałem jeszcze kilka razy, poleciał czarny pył i o dziwo chodzi wentyl za każdym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie też wentylator od klimy nie chodzi, i po dłuższym czasie używania klimatyzacji jak staje, na wysokości nóg wycieka woda(oczywiście pod zawieszeniem nie w srodku), byłem u mechanika i powiedział mi że to normalne (przy niby dużych temp. na zewnątrz niby oddaje temperature i skrapla się woda ), ale moje pytanie brzmi jak włączyć tylko wiatraki a nie klime, bo jak niejest grąco to poco klima jak wystraczy sam nawiew??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wentylator klimy ci nie chodzi to jak ci ta klima działa? I co masz w ogóle za auto? Co to za antyk z '77 roku :confused:

Wyciek wody pod auto, podczas działania klimatyzacji, to normalny objaw. Ciesz sie, ze ci lejkiem do środka nie leci. A jak wyłaczyc klimę? Przyciskiem ECON - wtedy identyczny napis pojawia się na wyświetlaczu. No chyba że masz B4 to raczej nic nie wskórasz, jeśli sam nie zamontujesz wyłacznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Dzisiaj wziołem majzel i młote ze 50 razy przypierdzieliłem w wentylator z kazdej strony, wyleciało dosc troche brudu itp. i odziwo jak narazie dziła :-]

 

Jutro z rana sprawdze czy efekt bedzie trwał nadal jezeli nie to wymienie na nowy w cs serwis w tychach licza sobie ok 300 zł podobno originał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiju

Witam,

dzisiaj wlasnie mialem problem z rosnacym cisnieniem w ukladzie chlodzenia- okazalo sie ze wentylator klimy nie dziala. Pierwsza rzecz jaka zrobili fachowcy to wlasnie kilka razy uderzyli w ta metalowa oslone silnika wentylatora. Na chwilke zaskoczyl po czym padl i juz nie ozyl- diagnoza nabyc nowy wentylator. Majac nadzieje ze uda sie zregenerowac szczotki rozebralem (dzieki wskazowkom szanownych forumowiczow) wentylator i to co zobaczylem odebralo mi nadzieje:(. Komutator mial juz rakie rowki od sprezynek ze niestety nic juz sie nie da zrobic- szczotek dawno juz nie bylo wiec po komutatorze "chodzily" sprezynki dociskajace szczotki. Wniosek stad taki ze lepiej juz przy pierwszych objawach wymienic szczotki, a nie pukac w oslone silnika wentylatora- no chyba ze ktos nie planuje regeneracji tylko zakup od razu nowego wentylatora. Gdybym zabral sie do tego nieco wczesniej daloby sie jeszcze to uratowac. Teraz pozostaje zakup nowego. Przy okazji podam nr tego wentylatoraklimy, ktory wyciagnalem ze swojego paska: 8D0959455C

Pozdrawiam

Kiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Z mojego po tylu uderzeniach wyleciało duzo brudu i mysle ze to było przyczyna blokowania sie szczotek. JEsli nie to kupie nowy wentylator ale narazie chodzi ten (przjechane 1300 KM) wiec po co go wymieniac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyłaczyc klimę? Przyciskiem ECON - wtedy identyczny napis pojawia się na wyświetlaczu.

Czyli jak napis ECON sie swieci to znaczy ze klima nie dziala?

Tak wogole to skoro moj wentylator od klimy ciagle dziala tzn. zalacza sie co kilka chwil wyjec jeden to jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak napis ECON sie swieci to znaczy ze klima nie dziala?

 

W rzeczy samej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rzeczy samej

:ups:No to dzieki :wstyd:dzisiaj to sprawdzalem i rzeczywiscie i sie okazalo ze jak taki duren:krzeslem:caly czas z klima wlaczona jezdze tylko sie rozpedzic i:mur: badz ewentualnie znalezc kogos kto mi :wpale:lub tak :idiota: po prostu jestem :zakrecony: jak tampon w p*****ie hrrrrrrrrrrr. Potem ze cos duzo pali:p

W kazdym razie dzieki za wazne infooooo i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sie okazalo ze jak taki duren.... tylko sie rozpedzic i:mur: badz ewentualnie znalezc kogos kto mi :wpale:lub tak :idiota: po prostu jestem :zakrecony: jak tampon w p*****ie

 

Nie ma to jak samokrytyka :ok: No i chyba już jasne wszystko w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności