Skocz do zawartości
tacza

Czy opony 205/60/15 wejdą do B4

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ci obciera o talerzyk amora to albo inne ET felgi albo dystans. Lub zmiana opony na węższą/niższą

 

Jeśli obciera ci o nadkole to przydało by się zagiąć i wypchać nadkole na zewnątrz lub też coś pokombinować z oponą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie Adamsie nie wiem gdzie mi obcierało, cisza była, dopiero zauważyłem po jakimś czasie że rogi poobcierane mam obydwu stron, myślę albo sprzedac koła(Borbet RST) albo dystanse, no tak mi ich szkoda, tak mi się podobają, inne koła do tego auta nie pasują. a wymieniac co roku przód opon to też nie kalkuluje się :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na forum i nie wiedzialem gdzie zadac moje pytanie wiec pomyslalem ze ten watek bedzie odpowiedni, jezeli zle ocenilem to prosze o przeniesienie do odpowiedniego dzialu. Moje pytanie tyczy sie felg aluminiowych do passata b4 w wersji sedan. Jestem jego posiadaczem od listopada i nie wiem jakie felgi wybrac rozmyslam nad takim rodzajem:

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b4-golf-3-7-5-mm-felgi-opony-alusy-4x100-i2013896331.html

i czy oponki bede musial zmieniac czy te sa odpowiednie. Bede wdzieczny za kazda podpowiedz i w miare szybka. W opisie nie ma podanych et i np czy to jest 6j o co moge jeszcze ewentualnie pytac zeby byc pewnym ze beda pasowaly do passata b4. Mam zawieszenie orginalne i silnik 1.9 tdi 90 km

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o ilości i rozstawie śrub. Jeśli masz koła mocowane na 4 śruby to te felgi będą pasować. Rozmiar opon też będzie pasować na 100% Tylko ET będzie ważne. Gdzieś nawet widziałem Paska na takich felach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w tytule aukcji jest passat b4 golf3 to będą pasować , sprzedający ma prawie 600 komentarzy 99,8% to leszczem nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem jego posiadaczem od listopada i nie wiem jakie felgi wybrac rozmyslam nad takim rodzajem:
Gdzieś nawet widziałem Paska na takich felach.
zobacz u mnie w temacie,ja takie miałem tyle że w kombiaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz u mnie w temacie,ja takie miałem tyle że w kombiaku ;)

 

Kolego Dark24 a czy miales taki sam rozmiar opon zalozony na swoje felgi i czy Ci obcieraly gdzies? Pytam bo jestem laikiem i chcialbym dobrze dokonac wyboru, a i jeszcze jak mowicie cena warta tych felg i jaka marka bo nie orientuje sie za bardzo z jakiej firmy one moga pochodzic

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oponki miałem na przodzie 205/45 a tył 205/50 i nic mi nie obcierało i to na obniżonym zawiasie tyle,że przód ranty powycinane :D ale powiem Ci że te same koła miałem wcześniej w B3 na ori zawiasie i nic nie podginane/wycinane,oponki przód 205/50 a tył 225/45 i też luzik nic nie obcierało,co do ceny to myślę,że jest w miarę jak za takie koła z ładnymi oponami a te wyglądają spoko chociaż można szukać taniej,ale czy znajdziesz to inna sprawa ;) firma to alluet czy jak to się tam pisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejda ci kolego bez problemu w opisie sa to r15 i na moje oko ok. j7/j7.5 .Ja mam w swoim pasku r 16 j7.5 na kapciu 205/55

chocx mam b3 to jest to to samo

POZDRAWIAM

 

---------- Dodano o 00:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:24 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejda ci kolego bez problemu w opisie sa to r15
na to nie zwróciłem nawet uwagi,że to 15" sorki :wstyd myślałem że to 16" bo takie miałem,więc tak jak napisał Przemek wejdą bez najmniejszego problemu :) ale teraz to nad ceną to bym się zastanowił bo jak za 15 to troszkę chyba dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na to nie zwróciłem nawet uwagi,że to 15" sorki :wstyd myślałem że to 16" bo takie miałem,więc tak jak napisał Przemek wejdą bez najmniejszego problemu :) ale teraz to nad ceną to bym się zastanowił bo jak za 15 to troszkę chyba dużo

 

Co do 16 to znalazlem takie felgi borbeta:

http://moto.allegro.pl/borbet-rant-4x100-205-55-r16-vw-passat-b4-i2050803467.html

ale troche sie boje obcierania i niskiego balonu ( niby pisala ta osoba ze nigdzie jej nie obcieraly i bylo wszystko ok) . Zawsze mam pecha i lapie gume:) Nawet troche sie obawiam tych pietnastek ze gdzies je przebije. Mam jeszcze 14 z golfa 3 tylko ktos mi mowil ze bedzie na nich licznik oszukiwal i w wygladalo to bedzie jak male kolka i dlatego sie zdecydowalem na rozmiar 15.

 

Ps. Kolego Dark24 fajnie wyglada ten Twoj passacik jak sie uporam z felgami to bede mial romans do Ciebie w sprawie tempomatu:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do 16 to znalazlem takie felgi borbeta:

http://moto.allegro.pl/borbet-rant-4...050803467.html

ale troche sie boje obcierania i niskiego balonu

ja bym nie powiedział,że to niska opona :D
Mam jeszcze 14 z golfa 3 tylko ktos mi mowil ze bedzie na nich licznik oszukiwal i w wygladalo to bedzie jak male kolka i dlatego sie zdecydowalem na rozmiar 15.
to zależy jaki profil opony,przecież passat ori wychodził na 14" ale według mnie 15" to minimum ;)

 

Ps. Kolego Dark24 fajnie wyglada ten Twoj passacik jak sie uporam z felgami to bede mial romans do Ciebie w sprawie tempomatu
Dzięki :) co do tempomatu to wal śmiało,tyle że ty masz diesla a tam tylko manetka i VAG i tempomat śmiga ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale troche sie boje obcierania

Dowiedz się jakie mają felgi ET i szerokość XJ. Jeśli ET jest powyżej 30 to nic nie będzie obcierać. Na samych ET30 przy szerokości opony 205 może delikatnie z przodu przycierać o błotnik ale nie ma na to stuprocentowej reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dowiedz się jakie mają felgi ET i szerokość XJ. Jeśli ET jest powyżej 30 to nic nie będzie obcierać. Na samych ET30 przy szerokości opony 205 może delikatnie z przodu przycierać o błotnik ale nie ma na to stuprocentowej reguły.

 

Wiec tak te felgi 15 maja et 38 szerokosc to 7j x15 h2 wiec beda pasowaly? Jak zapytalem o marke felg to Pan nie umial mi odpowiedziec:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak te felgi 15 maja et 38 szerokosc to 7j x15 h2 wiec beda pasowaly?

przyjedz do Stalowej Woli mam BBS z golfa 3 i ładną oponę KUMHO na shell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam takie pytanie mam felgę 7j ET25 r15 chce założyć na to oponę 205/50 i właśnie nie wiem czy przy takim ET w b3 opona nie będzie obcierała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno nic obcierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7j ET25 r15 chce założyć na to oponę 205/50

Będzie przycierać...mi przy ET30 7J 205/50 lewa strona gryzie czasem błotnik...o dziwo prawa nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie przycierać
a jednak może? :kwasny przód chce zostawić na 195/50 chodzi mi głównie o tył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności