Skocz do zawartości
Misio

Zmiana silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zamontować do swojego paka jakis mocniejszy motorek. Aktualnie mam 1,8 RP w doskonałym stanie ale wolałbym wiecej mocy. Jaki sielniczek byscie proponowali zeby za duzo nie przerabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaką turbinke chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

chodzi mi o doładowanie tego silnika soft turbo bez wymiany tłoków itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to wyglądało?? Z tym silnikiem nie idzie nic zrobić. Jest na monowtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Glowica od 1.8 ma wielopunktowym i masz ponad 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze mozna zalozyc glowice od G60 ma wieksze zawory. Ale jak duza roznica bedzie podczas jazdy no i kąd wziąść taka głowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moto.allegro.pl. kup glowice, wyremontuj i masz jak nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewarta skórka za wyprawke

przy zmianie glowicy od wielopunkta ida dalsze przeróbki instalacji elektrycznej pompy paliwa sterownika silnika itp.

po wymiane samej głowicy z g 60 co bedzie cie kosztowac ok 1200 zł przybyloby ci teoretycznie ok 4 KM .zostaw sobie ten silnik jaki masz a napewno odwdziczy ci sie przebiegiem z rzedy 500 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 KM to nie warto sie bawic z tym pełnym wtryskiem wiem ze duzo pracy,ale moze i to by było dobre. Mój silniczek chodzi jak zegarek ale troszke mocy by sie przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tanej i skuteczniej wykonac polerowanie układu dolotowego i wylotowego ,katalizator tez moze troche blokowac swobodny przepływ gazów wylotowych ,mozesz troche przerobic mape sterownika choc zwiekszy to spalanie jesli nie masz instalacji gazowej załóż filtr stozkowy (zmniejszy zywotnosc silnika bo nie jest tak dokładny w oczysczaniu powietrza) oczywiscie pamietaj ze stozek ma byc załozony w odpowiednim miejscu.po takiej przeróbce uzyszkasz ok 104 KM (SPRAWDZONE NA HAMOWNI) wiem bo sam miałem takiego paska z silnikiem RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam głowice kompletną od G60 do sprzedania (po taniości bo leży i się kurzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 4 KM nie warto sie bawic w glowice od G60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem teoretycznie ok 4KM moze przybyc nawet 10 KM ale nie ma zadnej pewnosci.czasem mozesz ino wyrzucic kase w bloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że samo przełożenie głowicy da bardzo skromniutki efekt (niezauważalny), trza by z tego zrobić wielopunkt, ale to już większa kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Martinez77

wsać do niego 1,8t to zobaczysz jak pójdzie. cały silnik dostaniesz za 2,5 tys i masz z głowy. ja w przeróbki silnika bym się nie bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozmyślam nad 1.8T, tylko się zastanawiam czy podejdzie to bez większych przeróbek typu łapy silnika skrzynia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro do golfa MK2 czy MK1 pakują, to do passata B3 chyba też da radę zapiąć jakiś poprzeczny 1.8T (od A3/golfa 4/leona itd). Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności