Skocz do zawartości
Gość Kristerr

Climatronic - problem z obrotami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kristerr

Nabicie klimy nic nie dało, niestety.

W piątek siąde przy samochodzie i podczyszczę przepustnice, i tak muszę wymienić linke od gazu więc zrobię to przy okazji.

Jak i to nie pomoże to zobaczymy co z termostatem.

 

Pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik temp silnika a głównie jego podłączenie może piny nie stykają i podaje błedne dane do komputera ,wtedy bedzie sie wyłączać klima w celu ochrony silnika przed przegrzaniem, po chwili sie załączy i tak cały czas może to powodować falowanie obrotów bo idzie duże obciążenie silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam indentyczny problem z climatronikiem falujace obroty i charakterystyczny dziek "cyk" zmiany trybow klimy .. dodatkowo brak cieplego nawiewu..

 

przy ustawieniu ECO- obroty nie faluja (z tego co zaobserwowalem)

przy ustawieniu AUTO - czasami faluja obroty

przy ustawieniu normalnym - czyli np: na przednia szyba jest najgorzej (skacza obroty i towarzyszy temu cykanie co jakis czas)

 

nie ma zadnych bledow climatronika tylko jakies 444 00 nie znalazlem takowego wiec to raczej nie blad

 

czy to wina termostatu ?

Edytowane przez zielskoglowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielskoglowy te cyferki (444 00) wskazują na to, że nie masz żadnych błędów.

 

pzdr

Edytowane przez andynoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuje temp 90 i nagrzewa sie po 5 km ale cieplego nawiewu brak.. zrobilo sie tak jakos pare dni po wymianie filtra paliwa+przymrozki -2 stopnia

czy moze to byc bezpiecznik tylko?

czy jakas mechaniczna sprawa(pompa wodna,termostat)?

dam rade wymienic termostat samemu?

 

za tydzien chce wymienic rozrzad i pompe wody.. ale wole wiedziec co to bo jak beda caly przod demontowac to moze jeszce cos wypadalo by wymienic

Edytowane przez zielskoglowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Ja mam troszke inny problem mianowicie obroty są oki natomiast po odpaleniu auta i zalączonej klimie słychać cykanie i widać delikatne przygasanie świateł na sekundkę i tak kilka razy, a ostatnio zaobserwowałem że wczasie jazdy na ECONOM (na AUTO nie sprawdziłem) silnik nagzewa się maksymalnie do 75 a jak wyłącze econom i jest na normalnym ogrzewaniu to prawie natychmiast łapie 90 czy to moze być wina termostatu czy szukać przyczyny gdzie indziej paska mam dopiero od niedawna więc nie jestem bardzo zorientowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jankor

Witam. U mnie klima chodzi ok ale falujące obroty są do uzyskania temperatury silnika 90 stopni. Później ustaje i wszystko chodzi ok. Podczas tych spadków obrotów słychać to specyficzne cyknięcie - w urządzeniu pod gumową wkładką maskownicy silnika -to tyermostat klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis odebralem autko od mechanika i obroty przestaly falowac.. problemem byl chyba cieniutki wezyk cisnieniowy ktory sterowal zaworkiem wodnym kolo zbiornika wyrownawczego (byl przetarty przez niego nie mialem cieplego nawiewu tak powiedzial mechanik - wymiana termostatu i pompa wody nie rozwiazala problemu) " przy sciskaniu rury od IC pamietam ze ustawalo falowanie moze tez tak macie

 

tera pasio smiga elegancko:)

Edytowane przez zielskoglowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego. Włączam auto obroty faluja, czasem mocniej, czasem wcale. Jak na załączonym obrazku. Na filmiku z pod maski słychać regularny syk właśnie w okolicach zbiorniczka... Trzeba będzie znaleść ten wężyk.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=lXY5VtB4k04[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=ZLVs6AkIjZc[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności