Skocz do zawartości
Gość dziadzia

Poskakali mi po dachu w moim pasku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziadzia

Witam wszystkich dawno mnie nie bylo w sobote w nocy pijany koles pod blokiem poskakal mi po dachu w pasku nikomu tego nie zycze autko bezwypadkowe nie jest moze to najnowszy model bo 97 ale autko igla policja zlapala sprawce mam AC w warcie jutro ma przyjsc zeczoznawca nowy dach i podsufitka 4000zl w servisie + robota niewiem jak to bedzie z tym AC boje sie ze beda mi chcieli jakies grosze dac mial ktos do czynienia z AC warta?pomozcie co zrobic z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej w Warcie miałem AC i sam raz walnąłem w słupek. Uszkodzony zderzak i wgniecione nadkole. Wycenili na około 1300 zeta a dali na "łapę" 930.

Wątpie czy rzeczoznawca przyzna ci aż taką sumę za uszkodzenie. Chyba że "bezgotówkowo" weźmiesz i po prostu serwis wystawi rachunek ubezpieczalni. Ale sądzac po roczniku auta, to taki sposób naprawy raczej odpada. Ubezpieczałem miesiac temu w Hestii, no i auta powyżej lat 10 nie mogą byc w taki sposób naprawiane. Nie pamiętam jak "fachowo" ten zapis brzmiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

mieli taki przypadek we wolkswagenie ostatnio w tarnowie wystawili rachunek ubezpieczalni na 15 tys dach musza mi dac nowy i podsufitke mialem dobry zero szpachli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaką umowę AC podpisałeś - na części nowe czy używane. Jak na nowe to możesz spać spokojnie, Warta wycenę części i robociznę bierze z ASO volkswagena i płaci bez problemu. Jeżeli używane to gorzej, Warta ma swoje cenniki i wychodzi mniej więcej jak na szrocie, ale z wypłatą nie ma problemu, tyle że i w pierwszym i drugim przypadku prawdopodobnie stracisz zniżki, więc policz sobie czy ci się to opłaci. Możesz w końcu wystąpić z powództwem cywilnym przeciwko gostkowi który to zrobił i jego obciążyć kosztami, tyle że to będzie długo trwało i nie wiadomo czy facet cokolwiek posiada co da się ewentualnie zabrać. Jak pracuje to nie problem, komornik zajmie pensję i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WARTA wyliczy ci szkodę według Eurotaxglass, tam mają podane ceny różnych zamienników. Jeśli nie występują zamienniki częsci które uległy uszkodzeniu w twoim aucie, wtedy liczą według cennika części oryginalnych w ASO. Pamiętaj o bardzo ważnej rzeczy- kwota którą ci wyliczą będzie pomniejszona o 22% VAT. Czyli np. jeśli szacujesz naprawę na 4000 i WARTA wyliczyłaby tak samo, to na konto dostaniesz 3279pln. Dowiedz się jak to wygląda w Warcie w przypadku naprawy auta starszego niż 10 lat w ASO, czasami warto oddać auto do serwisu i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

bylem na ogledzinach przyznali mi nowy dach i podsufitke za czesci mowili ze zaplaca jak za orginalne dotego robocizna malowanie rozbieranie skladanie ciekawy jestem ile wylicza gosc mowil -22% i amortyzacja auta ciekawe ile w takim roczniku 97 odbija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
bylem na ogledzinach przyznali mi nowy dach i podsufitke za czesci mowili ze zaplaca jak za orginalne dotego robocizna malowanie rozbieranie skladanie ciekawy jestem ile wylicza gosc mowil -22% i amortyzacja auta ciekawe ile w takim roczniku 97 odbija

 

Jeżeli zdecydujesz sie na odbiór kasy do ręki to pózniej nie zapomnij napisac pismo o zwrot VATu

 

A tak wogóle to chyba VAT zabierają tylko w przypadku firm a nie osób orywatnych (a może się mylę? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

a do kogo mial bym pisac o zwrot vatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

a kto chce ci go zabrać? do zakładu ubezpiecz. pisz. nie wiem jaki dokładnie to przepis ale ty kupując części przecież VAT płacisz i za usługę naprawy auta też.

Trzeba poszperać w ich paragrafach i vat jest do odzyskania. I nie są to żadne kruczki między wierszami.

 

Wiem bo jak byłem na forum forda to dokładnie ten proces był opisany. Ja przy kolizji zrobiłem bezgotówkowo i nic mnie nie interesuje. Ale na prosty rozum jeżeli blacharnia w tym przypadku forda naprawia auto to im też nie płacą VATu? wątpie bo blacharnie poszły by z torbami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoom

Może też nie stracisz zniżek.

Jeżeli policja złapała gościa, to Warta wyremontuje Ci samochód, a potem poda sprawcę do sądu. Musisz o tym pogadać z Wartą. Wtedy Warta swoje odzyska, Ty będziesz miał dalej okres bezszkodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też coś takiego jak dewastacja auta. Miałem kilka lat temu AC w Hestii i nie zabrali mi zniżek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

znizek nie zabiora mowili powiem wam tak wolal bym miec dobry dach i niechciec pieniedzy za to ,musze sie popytac jak jest z tym vatem jak go mozna odzyskac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AC VATu nie odzyskasz, rozlicz się za pomocą faktur albo bezgotówkowo i nie bedzie problemu ale też kasy do rączki nie dostaniesz, tyle że jak zależy ci tylko na naprawie to nie powinno mieć znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troszke i powiem Wam ze z tego ile ja sie orientuje to w tej chwili firmy ubezpieczeniowe nie moga dac mniej pieniedzy niz koszt naprawy czyli klient nie moze byc stratny ( dotyczy to kazdego ubezpieczyciela!!!) no chyba ze koszt naprawy jest nieoplacalny w tedy wyplacaja wartosc auta, a w tedy nie warto sie godzic na cene "przed i po" czyli roznice tylko niech zabieraja zlom i wyplacajak wsio.

Jest inna mozliwosc tz taka ze przysluguje Ci naprawa koszt do wartosi auta.

A tak klienci nic nie wiedza a ubezpieczyciele bija nas po d... :D

Popytaj w firmach ubezpieczajacych a zobaczysz ze mam racje:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Zoom ma rację jest coś takiego ten pijaczek może z długów nie wyjść przez długie lata jeśli pracuje. Bo jak to zwykły lump to można mu naskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj o bardzo ważnej rzeczy- kwota którą ci wyliczą będzie pomniejszona o 22% VAT. Czyli np. jeśli szacujesz naprawę na 4000 i WARTA wyliczyłaby tak samo, to na konto dostaniesz 3279pln.
nie jesteś podmiotem prawnym, który może odliczyć sobie VAT, wiec musisz dostać wartość równą cenie brutto. Takie zagranie jak piszesz, jest niezgodne z prawem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam jeżeli sprawca jest zatrzymany/ustalony to ubezpieczalnia ściąga z niego kasę.

możesz go chyba też pozwać niezależnie od ubezpieczyciela-jeśli używasz samochodu w pracy to np. możesz dochodzić odszkodowania za okres kiedy nie mogłeś pracować bo samochód stał w warsztacie.

trzebaby papugę mądrego znaleźć. pamiętam jak kilka lat temu motocyklista, która wyjeżdżając z podporządkowanej staranował samochód podawał kierowce samochodu o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu...takze wszystko jest możliwe.

Na pocieszenie Ci powiem, że kumpel wychodząc rano z domu zastał trabanta stojącego na dachu :(

debili trzeba tępić. jak ktoś nie umie pić wódki to niech pije mleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety boommax,to co piszę to prawda, nie dostaniesz żadnego VATu. Kwota będzie pomniejszona o jego wartość. Dlatego czasem lepiej rozliczyć się bezgotówkowo. W dodatku wartość auta zostanie pomniejszona o koszt naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to na jakiej podstawie oni tak robią.

Jeśli są tacy mądrzy, niech pokażą paragraf, który mówi o takiej praktyce....próbują na każdy sposób oszczędzić kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wypłata odszkodowania różni się w zależności czy jest wypłacana ze sprawcy Ac czy OC (wiem, że w przypadku kolegi jest inaczej bo nie jest to kolizja itp). Jeśli z Oc to wypłacają z VAT-em, a jak z AC to bez :) (tak jest w Allianz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności