Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam bixenon skrętny i pokrętłem mogę regulować tylko góra dół, na boki się po prostu nie da... Cz komputerowo można to jakoś ustawić ??

Masz trzy śruby regulacyjne w bixenonie skrętnym. Jedną regulujesz góra-dół, drugą regulujesz na boki, trzecią regulujesz wysokość świecenia odbłyśnika H7 od doświetlania zakrętów.

Nie pamiętam dokładnie którą śruba za co odpowiada. Jedną ze śrub uwidocznisz sobie przez otwór w błotniku.

Jeśli któraś ze śrub nie daje efektu regulacji, oznacza to, że jst uszkodzony mechanizm tych śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

góra dół - działa aż miło, niestety ta na boki ani drgnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety ta na boki ani drgnie...

A może kręcisz śrubą od odbłyśnika H7 :?: W stacji diagnostycznej też mi facet powiedział, że na boki mam uszkodzoną regulację-okazało się, że kręcił niewłaściwą śrubą i H7 doświetlała mi później krawężniki zamiast drogi.

Śruba od regulacji na boki soczewki jest chyba ukryta pod błotnikiem.

http://www.yas-group.com/WebRoot/Store17/Shops/61615219/48B6/6162/7926/5F98/A8EE/C0A8/2936/6320/223.JPG

To będzie ta śruba najbardziej w bocznej części reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie żarówki polecacie do passka? nie mam xenonów a chciałbym coś godnego polecenia. aktualnei mam zolte stand.

Może Nightbreakery? H7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę dobrą duszę o podpowiedź, spalił mi się xenon wymieniam komplet. Rocznik 2009 nie wiem co tam siedzi, przeczytałem cały wątek już bodajże drugi raz ale na temat. Po obejrzeniu tego filmiku

nie ryzykuję i wolę nie kupować na allegro, chyba, że podacie kogoś zaufanego. Czy autor tego filmiku czyli xenon-serwis.pl można im zaufać i zakupić u nich za 200 zł żarówkę ? http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/d1s-xenarc,42,29.html ?? Czy może http://allegro.pl/xenon-ksenon-zarnik-d1s-osram-vw-passat-b6-f-vat-i4156820858.html ?? Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, proszę dobrą duszę o podpowiedź, spalił mi się xenon wymieniam komplet. Rocznik 2009 nie wiem co tam siedzi, przeczytałem cały wątek już bodajże drugi raz ale na temat. Po obejrzeniu tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=vhaT...s_digest-vrecs nie ryzykuję i wolę nie kupować na allegro, chyba, że podacie kogoś zaufanego. Czy autor tego filmiku czyli xenon-serwis.pl można im zaufać i zakupić u nich za 200 zł żarówkę ? http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/...arc,42,29.html ?? Czy może http://allegro.pl/xenon-ksenon-zarni...156820858.html ??

troche tani ten osram, sam kupowalem do siebie osrama po hurtowych cenach i kosztował dużo drożej:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ta firma xenon-serwis ? U mnie w mieście są tylko Philipsy za 250 zł i co mnie zdziwiło są bez opakowań taka cała paleta.. Czy odłączaliście akumulator podczas wymiany ?

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ta firma xenon-serwis ? U mnie w mieście są tylko Philipsy za 250 zł i co mnie zdziwiło są bez opakowań taka cała paleta.. Czy odłączaliście akumulator podczas wymiany ?

 

ja nie i błąd spalonej żarówki sam znikł po tym jak zamontowałem nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na tą żarówkę Philips Xenstart 9285141294 u mnie w sklepie są i myślę, czy nie jechać i kupić, tylko coś czytałem, że bywało iż się przetwornice nie dogadywały z Philipsem ? Czy w roczniku 2009r. nadal to występuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie na tą żarówkę Philips Xenstart 9285141294 u mnie w sklepie są i myślę, czy nie jechać i kupić, tylko coś czytałem, że bywało iż się przetwornice nie dogadywały z Philipsem ? Czy w roczniku 2009r. nadal to występuje ?

kilka żarników a b6 już zmieniałem i z philipsem, boschem i osramem nie mialem takich problemów. Ale jak i klient przywiózł żarniki HID to już mu powiedzialem z góry że przetwornica się spali i wsadzamy na jego ryzyko. Klient mówi że wsadzamy bo sprzedający zapewniał że sprzedaje i jest wszystko ok:d . Po wsadzeniu żarnika oczywiście przetwornica powiedziała papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te Philipsy jutro będą montowane.

 

edit. zamontowane:

 

Też tam siedziały Philipsy Xenstart, zajęło nam to trochę, przede wszystkim wtyczki od świateł... Nie szło ich wyjąć.

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Pytanie dotyczące żarników. Muszę wymienić wspomnianą część w reflektorze i kolega polecił mi serwis http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/...,44,499,1.html. Czy ktoś korzystał może z ich usług? Ceny są okej, opinia kolegi też, ale warto zawsze dowiedzieć się więcej

tutaj na forum tez dobre opinie zbierają więc śmiało można się do nich udać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników Paska.Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem VW.Mam Pytanko,gdzie w szczecinie można wymienić w rozsądnej cenie xenony. Właśnie jeden mi zaniemógł.Może jest możliwość kupienia oryginału na miejscu bez wysyłek. B6 2005 Bi xenon z doświetlaniem pobocza.Dzięki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zwolenników Paska.Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem VW.Mam Pytanko,gdzie w szczecinie można wymienić w rozsądnej cenie xenony. Właśnie jeden mi zaniemógł.Może jest możliwość kupienia oryginału na miejscu bez wysyłek. B6 2005 Bi xenon z doświetlaniem pobocza.Dzięki za podpowiedz.

 

poszło na pw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam następujący problem w moim pasku 06 r. Jeden xenon mi się powoli wypala, przy wł. świateł drogowych (długich), zapalały się dwie lampy, po czym po chwili jedno długie gaśnie, zapala się kontrolka spalenia żarówki na desce rozdzielczej, po dłuższej chwili gaśnie druga lampa i świecą krótkie światła, wył. i wł. i zapala się jedna lampa, po mrugnięciu kilka razy, zapalają się ponownie dwie, i tak cyklicznie. Co mogą oznaczać takie objawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina żarnika. bo przecież krótkie świecą. A przełączanie następuje przesłoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze reflektor może być uszkodzony, dokładniej przesłona z krótkich na długie?? i skąd w takim razie błąd żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie,

u mnie ułamał się kabelek od cewki. To jest wada tych reflektorów, kabelek jest za sztywny, a łączy część ruchomą z bazą reflektora.

Trzeba wyciągnąć reflector i dolutować ten kabelek do wtyczki i spowrotem podłączyć do cewki długich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności