Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w Szczecinie to zagadaj do forumowicza WESO. Nie wiem jak z wymianą, ale na pewno nie wciśnie ci podróbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już go szukam, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z czujnikami przy wymianie, zderzak możesz opuścić tylko i nie musisz odłączać nawet wężyka od płynu do spryskiwaczy. Nie ma żadnego problemu z wymianą , jak masz garaż to zrobisz to samemu przy odrobinie pojęcia o ściągnięciu zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie organizuję kumpla do pomocy, mam garaż w podziemiu budynku. Wymieniałeś już sam żarniki? Jakie możesz polecić, może być allegro byleby sprzedawca zaufany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, jak u mnie lampę wyciągał mechanik, i ja też tak później robiłem, że zderzak nie był opuszczany, tylko odchylany z jednej i z drugiej strony. To znaczy wszystkie śruby/wkręty oczywiście były wykręcane. W przypadku czujników parkowania w grillu, będzie trzeba je wyjąć lub rozłączać, bo grill jest zdejmowany najpierw. Ale czujniki to prosta sprawa - uchwyty mają po dwa zaczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie organizuję kumpla do pomocy, mam garaż w podziemiu budynku. Wymieniałeś już sam żarniki? Jakie możesz polecić, może być allegro byleby sprzedawca zaufany.

 

Po co Ci allegro, jeśli jesteś ze Szczecina to masz na miejscu kolegów z forum weso i elemenateur, mają swoje sklepy z częściami. Ja kupiłem od tego drugiego żarniki General Electric, miał w dobrej cenie i przede wszystkim kupując od nich nie zastanawiasz się czy kupujesz podróbę czy oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kilka postów wyżej podałem link do gościa od którego brałem żarniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że są takie osoby na forum, podejrzewam że skorzystam o ile odpowiedzą na pytanie (pw), gorzej kto mi to wymieni?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Poszukam twoje wpisu zatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odchylaniem zderzaka to ja bym był ostrożny. Widziałem już taki, który po takim zabiegu miał popękany lakier w niektórych miejscach. Nie wiem czy lakier był ori czy zderzak powtórnie malowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może to nie do końca ten temat ale może mi ktoś pomóc w temacie wymiany żarnika? Passat b7 bixenon. Tam są takie blaszki po każdej stronie zaplonnika i stary żarnik wyszedł przez pociagniecie do siebie ale nowy coś ma opór żeby wejść. Jak to powinno być? Ten cały zarnik wchodzi tylko właśnie na wcisk czy coś trzeba przekrecic, ściągnąć ? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarnik w bixenonie skrętnym w Passacie b7 wchodzi w takie blaszki które trzymają cały zaplonnik z każdej strony. Dodatkowo od dołu 2 blaszki mocno dociskają sam plastik który otacza bańkę żarnika i to dlatego miałem problem żeby wskoczył na swoje miejsce. Aby te blaszki na dole poluzować należy znaleźć z tyłu za tymi blaszkami od mocowania zaplonnika pierścień z wystającą łopatką i przesunąć go do góry. Ten pierścień obracając się po obwodzie zwalnia na dole te blaszki i wtedy spokojnie żarnik wchodzi głębiej na miejsce. Potem wystarczy zablokować tym pierścieniem obracając go w przeciwną stronę. I ot cała filozofia. Może to trochę zawiłe ale ogólnie bardzo proste i w tej chwili gdybym miał podejść do tematu to wymiana żarnika w lampie to max 2 minuty oczywiście bez żadnych narzędzi. Temat wymiany ogarnięty.

20170301_222603.png

Edytowane przez ewelunia2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

wymieniałem kiedys xenony z swoim passacie b6 i zdejmowałem zderzak.

 

Teraz przepalił sie lewy (po str kierowcy). Dzwoniłem do majstra, który sie ogłasza ze wymiania.

 

Powiedział że z lewą stroną nei ma problemu i nie ma koniecznosci zdejmować zderzak.

 

Komus sie udało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez zdejmowania zderzaka wyjmuję lampę. Ale parę śrubeczek odkręcić trzeba i zderzak poluzować koniecznie. Po lewej łatwiej, bo zbiorniki od spryskiwaczy nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś by przygotował jakiś tutorial. Już kilka razy słyszałem, że da się bez zdejmowania zderzaka, ale nikt nic konkretnego nie napisał co i jak.

 

Ja bez zdejmowania zderzaka wyjmuję lampę. Ale parę śrubeczek odkręcić trzeba i zderzak poluzować koniecznie. Po lewej łatwiej, bo zbiorniki od spryskiwaczy nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś by przygotował jakiś tutorial. Już kilka razy słyszałem, że da się bez zdejmowania zderzaka, ale nikt nic konkretnego nie napisał co i jak.

 

Myślę, że to proste. Chodzi przecież o zasadę. Rysunki są i zdjęcia też łatwo znaleźć.

Więc grilla ściągasz, następnie wszystkie wkręty z dołu. Z osłony nadkola wkręty od przedniej strony, żeby dostać się do tych dwóch nieszczęsnych nakrętek na klucz nr 10, które dociągają śruby zderzaka do błotnika - to na rysunku musisz znaleźć i uzbroić się w długi nasadowy klucz z dość głębokim gniazdem.

Jak już zaczniesz odchylać zderzak, to pod lampą jest jeszcze plastikowy uchwyt ustalający który jest na trzy wkręty - trzeba go odkręcić i wyjąć, bo zasłania jedną z trzech nakrętek klosza. Lampa ostatecznie wychodzi nie tak łatwo do przodu, ale manewrując obracając, da się wyciągnąć.

Trzeba próbować. Świadomość, że ktoś tak zawsze robi, pomaga nie poddać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc grilla ściągasz

Dlaczego tyle osób pisze, że trzeba ściągnąć grill??? Trzeba tylko odkręcić śruby w górnej części grilla-to wszystko. Grill zostaje zawsze na zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tyle osób pisze, że trzeba ściągnąć grill??? Trzeba tylko odkręcić śruby w górnej części grilla-to wszystko. Grill zostaje zawsze na zderzaku.

 

Ale piszemy o wyciągnięciu lampy bez zrzucania zderzaka. A wtedy bez odkręcenia grilla ja nie potrafię. Chyba, że masz lepszy sposób?

A ile to grill ściągnąć?! Na górze wkręty te, co widać i dwa na dole pod rejestracją. W opcji z parktronikiem dochodzi odpięcie dwóch wtyczek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodajcie jeszcze, ze ta procedura dotyczy B6 z ksenonami bo w B7 nic nie trzeba odkrecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dodajcie jeszcze, ze ta procedura dotyczy B6 z ksenonami bo w B7 nic nie trzeba odkrecac

 

Dobrze.

Więc dodaję: Chodzi o B6 z ksenonami

:)

To jest model, gdzie żeby zmienić żarnik xenon, trzeba wyjąć całą lampę. A nie jest prosto, bo nakrętki zasłania nakładka zderzaka i jeszcze uchwyt ustalający tą nakładkę (ten poniżej lampy, co się trzyma na 3 śruby)

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale piszemy o wyciągnięciu lampy bez zrzucania zderzaka. A wtedy bez odkręcenia grilla ja nie potrafię. Chyba, że masz lepszy sposób?

A ile to grill ściągnąć?! Na górze wkręty te, co widać i dwa na dole pod rejestracją. W opcji z parktronikiem dochodzi odpięcie dwóch wtyczek .

Ja osobiście zawsze demontowałem zderzak, nie bawiłem się w półśrodki, ale nie demontowałem grilla.

Ale mój kolega odchylał zderzak, aby wyciągnąć lewy reflektor i nie demontował grilla-robił to wszystko przy mnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności