Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie coś jest spieprzone przy montażu. Poczytaj sobie tematy w dziale "Wasze Istalacje" na forum Strefa Car Audio.

 

PS to radio nie ma aktywnych zwrotnic. Ma jedynie jak już to tylko LPF i może jeśli Alpine zaszalał to masz jeszcze HPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma prosty filtr LPF/HPF co widać w specyfikacji w poście Kamila - ale ciekaw jestem zastosowanych ustawień.

 

A próbowałeś w ogóle tych zwrotnic z zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak masz teraz ustawione cięcie woofera?? na radiu ? jak ustawiony filtr? czy na piecu filtry powyłączane?

Jak zamocowany woofer? na mdf'ie?

Ten zestaw lepiej zagra aktywnie niż na fabrycznej zwrotnicy.

Podbijać bas jak Ci pasuje możesz - na pewno nic się nie stanie pod warunkiem że masz dobrze ustawiony gain (który nie jest regulatorem głośności)

 

Kabelki do TW wystarczą 2x1,0 albo 2x1,5 mm

 

aktualnie podłączone mam pod zwrotnice z zestawu. na piecu filtry wyłączone (mam tylko on/of LPF/HPF 80hz), w radiu także wyłączone. Woofer na dystansach z mdf przykręcone blachowkrętami i uszczelnione klejem do szyb. Co do gaina na wzmaku to mam skręcony na 1/3 (kanały zmostkowane)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak dla mnie coś jest spieprzone przy montażu. Poczytaj sobie tematy w dziale "Wasze Istalacje" na forum Strefa Car Audio.

 

PS to radio nie ma aktywnych zwrotnic. Ma jedynie jak już to tylko LPF i może jeśli Alpine zaszalał to masz jeszcze HPF.

 

Myślałem że filtry LPF i HPF (hpf jest aktywny gdy w ustawieniach radia włączę subwoofer) można nazwać aktywnymi zwrotnicami, wybaczcie:)

 

zamówiłem już dodatkowe kable (do tweeterów). podłączę każdy głośnik pod inny kanał i pasmo podzielę na radiu/wzmacniaczu i zobaczę co to z tego wyjdzie.

Edytowane przez kamillos88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem już dodatkowe kable (do tweeterów).

pamietaj też o jeszcze jednej parze sygnałowych (RCA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat mam już zamontowane, mianowicie hollywood pro 425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem już dodatkowe kable (do tweeterów). podłączę każdy głośnik pod inny kanał i pasmo podzielę na radiu/wzmacniaczu i zobaczę co to z tego wyjdzie.

 

Jak chcesz to zrobić? Dokładnie ze szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tweetery podepne bezpośrednio pod wzmaka (dwa przednie kanały), woofery podepne pod tylne kanały i w radiu włącze filtry lpf & hpf. coś ala bi amping? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I spalisz tweetery a woofery będą grały niżej w systemach 3-drożnych. Tłumaczyłem że to radio posiada co najwyżej LPF i HPF. Nie potniesz na tym woofera i tweetera. Najtańsze nowe radio z aktywną zwrotnicą 3-drożną to Clarion CZ703. Po czytaj o bi-ampingu, musisz przerobić zwrotnicę albo wylutować elementy zwrotnicy i podłączyć między głośnikiem a wzmacniaczem.

 

edit/: Jest jeszcze taka opcja że kupisz zewnętrzną zwrotnicę aktywną. Za 200zł można już coś dorwać.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakbym wf podłączył bezpośrednio pod wzmaka i włączył filtr na wzmaku lpf 80hz, a tweetery zostawił pod zwrotnicą z zestawu? DSC_1072.jpg

albo zastosować tylko tłumik lpad pod tw celem ściszenia ich w stosunku do wf?

Edytowane przez kamillos88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz woofery bezpośrednio pod wzmacniacz to puścisz na nie cało pasmo, poza tym co obetnie LPF. Czyli jak będziesz miał pecha to spalisz cewkę. Nie wiem jak tam wygląda zwrotnica, ale widzę że nie masz pojęcia na temat zwrotnic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz w tej kolejności: Radio->wzmak->zwrotnica->głośniki.

I wtedy powinno być ok. Zwrotnica rozdzieli odpowiednie częstotliwości jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak podłączysz woofery bezpośrednio pod wzmacniacz to puścisz na nie cało pasmo, poza tym co obetnie LPF. Czyli jak będziesz miał pecha to spalisz cewkę. Nie wiem jak tam wygląda zwrotnica, ale widzę że nie masz pojęcia na temat zwrotnic.?

 

oglądałem kilka odcinków reduktora ale do zwrotnic jeszcze nie dotarłem. W końcu pojąłem o co chodzi z tymi dB na oktawe;) chociaż nie do końca rozumiem dlaczego mogę uszkodzić wf gdy będzie on dostawał 0-80hz (o ile takowy zakres będzie mu wzmacniacz przesyłał przy pomocy tego filtra?)

 

poleć mi jakiś prosty sposób na ściszenie tw względem wf, a druga prośba jest o podanie modelu zwrotnicy aktywnej w tym zakresie cenowym który pisałeś wcześniej. z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to są tak naprawdę midwoofery i one mają przeważnie dolne częstotliwości od powiedzmy 55-60 Hz. Jak dasz mu niższe częstotliwości to może tego nie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woofer jeśli gain będzie odpowiednio ustawiony wytrzyma od dołu brak cięcia - pytanie tylko czy efekt będzie satysfakcjonujący:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonaliście mnie :) jaką zatem zwrotnice polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj normalnie te od zestawu. One powinny być dobrane odpowiednio pod te głośniki. Tylko podłącz jak pisałem. Radio - wzmacniacz-zwrotnica-głośniki. I wtedy baw się filtrami aż uzyskasz satysfakcjonujące Cię efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj normalnie te od zestawu. One powinny być dobrane odpowiednio pod te głośniki. Tylko podłącz jak pisałem. Radio - wzmacniacz-zwrotnica-głośniki. I wtedy baw się filtrami aż uzyskasz satysfakcjonujące Cię efekty.

 

mam tak podłączone i mi się nie podoba. chciałbym mieć każdy głośnik pod innym kanałem i swobodnie je kontrolować. Więc jaką aktywną zwrotnice polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ustawiać filtrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tak podłączone i mi się nie podoba. chciałbym mieć każdy głośnik pod innym kanałem i swobodnie je kontrolować. Więc jaką aktywną zwrotnice polecacie?

 

Najlepiej Kupić dobrej klasy radio z Aktywną zwrotką niż samą zwrotnicę , przede wszystkim dlatego , że ciężko z ich dostępnością. a Radio z Aktywką np Alpine CDA-9855r można już za 400 zł kupić i są to naprawdę bdb jednostki . Sam z Takiej korzystałem jakiś czas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany robiłem rok temu suba, teraz czas na jakiś dobry przód. Obecnie posiadam sub rockford fosgate r1 25 cm, wzmacniacz rockford fosgate prime r250-1, radio Pioneer fh-x700bt. Chciałbym do tego zrobić przyzwoity przód, obecnie fabryczne głośniki. Drzwi mam zamiar wygłuszyć matą hollywoda.

Co chce osiągnąć? Ma być głośniej i lepiej niż na stockowych głośnikach.

Moje wymagania

- zestaw najlepiej dopasowany do drzwi, nie chce rzeźbić itp,

- cena nie wygórowana, będzie coś przyzwoitego do 3-4 stówek?

 

Rozumiem że będę musiał zmienić wzmaka. Obecnie mam wzmak schowany w prawym schowku bagażnika i chciałbym aby tak zostało. Znajdę coś dobrego, rozmiarowo zbliźonego do tego rockforda? Mogę zapolować na jakąś używkę.

 

Głównie będzie grała muzyka elektroniczna.

Będę wdzięczny za wszelkie rady

ps. ile wychodzi maty na parę drzwi w b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności