Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem w internecie wszyscy są zgodni co do jednego. Hertz mają beznadziejne gwizdki, a midwoofery z serii DSK i ESK różnią się tylko wykonaniem zawieszenia górnego (DSK pianka, a ESK guma).

Mi zależy tylko i wyłącznie na midwooferach i wszystko napędzi samo radio (wyżej wspomniany Pioneer DEH-2300UBB)

 

Swoją drogą to są te same midwoofery czy inne?

http://allegro.pl/helix-b6b-b-6b-gwarancja-pl-i2209766264.html

http://allegro.pl/helix-blue-b62c-b62-c-wysylka-lub-dystanse-gratis-i2157790330.html

 

Hmm... mają inne oznaczenia na magnesach i na papierze B6B przenoszą pasmo od 50Hz a B62C od 55Hz.

Edytowane przez Cops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że na moim radyjku (JVC KD-R322) rozkręcam radio na maksa i gra średnio-głośno (często tak słucham, więc szału nie ma) na fabrycznych głośnikach, więc tak jak koledzy wcześniej radzili mi, tak i ja teraz poradzę - wsadź fabryczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak, że na moim radyjku (JVC KD-R322) rozkręcam radio na maksa i gra średnio-głośno (często tak słucham, więc szału nie ma) na fabrycznych głośnikach, więc tak jak koledzy wcześniej radzili mi, tak i ja teraz poradzę - wsadź fabryczne :)

 

Jednak coś w tym prawdy jest. Załorzyłem na tył Alpine SPG-17CS i jednak rużnica jest między oryginałem a alpine troche ciszej alpina gra :-/ przy tych samych ustawieniach radia a niby ma 70 W RMS a radio 50 W

Teraz myślę zeby je załorzyć na przód a na tył dokupić coś jednak lepszego a żeby było podłączone pod same radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a radio 50 W

 

Max 50W kolego a RMS niestety 16-20 W co kilka dni o tym piszę ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Max 50W kolego a RMS niestety 16-20 W co kilka dni o tym piszę ........

 

Ale nie zmienia to faktu że słabiej grają te głośniki niż oryginalne.

Przecież głośniki też mają max 70W RMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori głośniki mają max 35 W rms-u. 70W pod standardowym radiem zawsze będą słabiej grały, nawet do 50 W wskazany jest już wzmak

 

Jak dobrze rozumuje porównujesz moc głośnika 70 W do radia które daje 20 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ori głośniki mają max 35 W rms-u. 70W pod standardowym radiem zawsze będą słabiej grały, nawet do 50 W wskazany jest już wzmak

 

Jak dobrze rozumuje porównujesz moc głośnika 70 W do radia które daje 20 W

 

 

Nie. Kompletnie zapomniałem o tym że na radiu raczej npisana jest moc muzyczna a tu na głośnikach 70 w rms. (dawno nie bawiłem się w modernizacje car audio :-) )

To co możesz polecić pod same radio bez wzmacniacza ??? 50 rms czy ciutek mniej jeszcze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcjonalnie 30-40 W RMS - było kilka propozycji w tym temacie. Pogrzeb w postach a znajdziesz odpowiedź bo pisaliśmy o tym sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a czy moja koncepcja na teraz potwierdzi dobroć jaką kolwiek u Ciebie tzn.:

Te co mam 70 rms Alpine spr-17cs dam na przód z gwizdkami ( przód i tak lubie mieć ciszej ze 3 tony niż tył ) dokupi coś na tył max 40 rms ( albo kupić oryginalne używki ??? ) + mam tubę jbl która b. ładnie daje basik.

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opcjonalnie 30-40 W RMS - było kilka propozycji w tym temacie. Pogrzeb w postach a znajdziesz odpowiedź bo pisaliśmy o tym sporo.

 

Dopuszczalna moc RMS nie gra tu roli. Głośniki, które zamontował kolega mają po prostu niższą skuteczność od fabrycznych.

Pod samo radio należy wybierać głośniki o jak najwyższej skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne midwoofery mają jakieś zwrotnice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabryczne midwoofery mają jakieś zwrotnice??

nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/21650-Montaz-glosnikow-w-B5-Rezanie

 

Ja zastosowałem swoje zwrotnice. Jest możliwość wymontowania - wyłamania zwrotnic doczepionych do oryginalnych głośników.

 

 

Dzisiaj w wolnym czasie załozyłem jeden głośnik Helix Blue 6B (i tak sporo roboty). W porównaniu do serii nie dudni tak w okolicach 80-120Hz i ładniej przetwarza niższy bas. Ogólnie różnica warta dodatkowej roboty. Została jeszcze prawa strona :D I tył... Na tył może trafią nowe seryjne? Zastanawiam się ile wytrzymają użyki z allegro... żebym w przyszłym roku znów nie musiał obydwóch wymieniać :D

Edytowane przez Cops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kupilem skrzynke Raveland X-1118 po promocyjnej cenie :) Pytanie mianowicie jest takie, jaki wzmacniacz kupic do niej? Raveland X-1118 (2x8 Ohms, 25-120 HZ, 2x100 WATTS R.M.S., 2x200 WATTS MAX)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie.

 

 

 

a wlasnie ze tak! moze to nie zwrotnica ale cos ala zwrotnica - sprawdz sobie tweetery to zobaczysz zwrotnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar ale Cops się pytał czy woofery mają zwrotnicę;)

tweetery oczywiście mają inaczej by z dymem poszły, ale oryginale woofery lecą pełnym pasmem.

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, myslalem ze chodzi o calosc.

woofery - dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Planuje wymiane przednich glosnikow.Oczywiscie beda dystanse MDF oraz wyciszenie drzwi.Mam glosniczki EDGE Street 240watt,mniejsza o jakosc,mi pasuja.Oczywiscie jest to zestaw odseparowany.Mam dosc fajne zwrotnice niemieckie [no name] ale trzydrozne,sprawdzone,dzialaja.Pomyslalem o zmianie tweeterow,zostawic fabryczny midbass [oczywiscie mowa o przodzie] aa w tylne drzwi dac basowe glosniki z EDGE zestawu.Wszysko razem pod 3way zwrotki.Czyli sopran i srednie w frontowych drzwiach a bass w tylnych.Mysle zostawic tylne tweetery,puscic je przez kondensator a sygnal dac z wyjscia radia tyl.Mam w pasku juz radyjko Alpine i gra to ladnie jednak brak mi soczystego sopranu i glebszego basu.Ewntualnie prosze o rade jak podpiac 2 way glosniki do zwrotki 3 way?Dodam,ze mam subwoofer w domu ale nie chce zajmowac bagaznika bo go potrzebuje w calosci.

Edytowane przez basand12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś doradzi jakie granie mi polecacie do swojego paska tak w granicy 550 zł...Radio już mam firmy lg lcs510ur które jest proste w obsłudze i czytelne a moc wyjściową ma 4x53W...A w planach zakupu chce kupić głośniki na tył(czytaj tweetery i normalne) i jakaś tuba ze wzmacniaczem...ale chce mieć czysty i piękny efekt dźwięku a nie jak w niektórych autach robionych na szybko i tanio pierdzenie i uczucie że jedzie się w zdezelowanym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności