Skocz do zawartości
szkielu

8 zł za litr benzyny juz po wakacjach ?czas sie pakować

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam sobie będe jeździł rowerkiem. Do pracy z jakieś 8 minut jazdy, zdrowiej, lepiej, taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

ale niech mi ktos wytlumaczy taki fakt ze olej napedowy jest juz drozszy od Pb98????czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie, ze jest tak, ze lekarz w Polsce zarabia jakies 1300-1500zl podstawy na reke-a w UK rocznie zarabia jakies 80-100 tysiecy funtow...

 

w przypadku polskich lekarzy to pomyliłeś się o jedno zero... nie 1300-1500zł a 13000-15000zł miesięcznie lekarze wyciągają!!! więc ich podwyżki cen paliw raczej "walą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale niech mi ktos wytlumaczy taki fakt ze olej napedowy jest juz drozszy od Pb98????czym to jest spowodowane?

 

 

 

 

popytem misiek popytem. czyste prawo rynku. jest zapotrzebowanie - mozna windowac cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

ale kur***. to czemu ceny oleju ida tak zajebiscie do gory a benzyna stoi?u mnie olej poszedl o 50gr do gory w ciagu miesiaca a o ponad zlotówke w ciagu roku.dlaczego olej ktory jest tanszy w produkcji jest drozszy od benzyny?przeciez to sie w glowie nie miesci.To jakas kpina.i to ma byc tanie panstwo?najpierw niech zarobki beda adykwatne do zarobków europejskich a pozniej dopiero ceny bo jak narazie to zostaje sobie albo strzelic w leb albo przesiasc na skuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego dochodzi jeszcze koszt wyprodukowania ropy jest drozszy niz benzyny.2 nie ma co sie przejmowac paliwo nie bedzie w cenie 8 zl bo gospodarka siadzie, po prostu obniza cene akcyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie wierze w bajki. Nasze panstwo jest wyjatkowo zlodziejskie i tylko dlatego nie ma burd na ulicach bo...Polacy juz sa przyzwyczajeni.

 

Czy Chinczyk protestuje, gdy panstwo zabiera mu kilka ziarenek ryzu z przyslowiowej miski? Nie, zaprotestuje jak od razu wezmu mu polowe.To samo jest u nas. Podwyzka o kilka groszy na litrze ale systematycznie

 

Ceny maja byc i sa jak w UE ale poziom zarobkow jak stal tak stoi. Ludzie ktorzy nas tam zagnali maja nasz problem w 4 literach -> doskonale zdawali sobie sprawe z tego co nas czeka.

Rozmawialem z Anglikiem ktory byl u mnie w firmie z wizyta - jak mu powiedzialem ze litr paliwa = 1 godzinie pracy na produkcji nie mogl sie posiadac ze zdumienia. Z kolei Japonczyk chwycil sie za glowe jak sie dowiedzial, ze VAT w Polsce na uslugi telekomunikacyjne to 22% (w Japonii to 7% a Japonia uchodzi za wyjatkowo "drogi" kraj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
przypadku polskich lekarzy to pomyliłeś się o jedno zero... nie 1300-1500zł a 13000-15000zł miesięcznie lekarze wyciągają!!! więc ich podwyżki cen paliw raczej "walą"

Adams, studiuje na medycznej, takze wiem, jak wyglada sytuacja i wiem ile zarabiaja lekarze. Nie wiem, skad Ty wytrzansales 13000-15000tysiecy... Chyba brutto i w Radomiu po strajkach...

Ja dalem przyklad Poznania, zarobki netto bez dyzurow (napisalem przeciez wyraznie, ze podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat schodzi na psy ! Nie rozmawiamy kto ile zarabia tylko co zrobić żeby paliwko było tańsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Sarkozy dzisiaj apelowal, zeby zmiejszyc w krajach UE VAt na paliwa...

W UK tirowcy juz sie buntuja przeciwko wysokim cenom paliwa, u nas tez zaczyna sie robic glosno...

Okaze sie, co to bedzie-ale jesli ceny paliw nadal beda szly w gore, nasze panstwo musi cos zrobic, zeby gospodarki nie wyhamowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tylko problem Polski ale całej UE. decyzja o obnizce podatkow musi podjac cala unia . nie wydaje mi sie zeby np. tylko Polsca zmiejszyła liczbe podatkow na paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

dobrze nie musza zmniejszac,ale niech zarobki podniosa...w calej eu ceny paliw sa proporcjonalne do zarobków, u nas jest calkiem inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) silnik diesla zawsze byl drozszy i brzydko klekotał - teraz bedzie pewnie przerzut na benzynę

 

2) Polska dązy do Europy, wiec ceny mamy takie jak np. w niemczech, jednak chyba z zarobkami cos nie tak haha

 

3) trza by kuzwa kis strajk ogolnopolski zorganizowac, tak jak lekarze, pilegniarki a teraz nauczyciele - zwolac wszystkie bractwo z roznych for i dac popalic zarowno panstwu za akcyze jak i calemu koncernowi

 

( ja np. nie mielbym problemu i skrupółów, by nie pojawic sie w pracy, ze wzgledu na strajk paliwowy - kiedy inni mogą, gdyz walcza o podwyzki, tak samo i ja, gdyz dojazd do pracy jest dla mnie tak samo wazny jak dla lekarza podwyzka-------nie jade i ch.....j, tym bardziej ze media dalyby na pewno wczesnie znac hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys muwilem zonie teraz muwie wam. Ten kraj sie konczy bedzie u nas gorzej niz w rosji. Bedzie ktos albo bogaty albo nedza. Ludzie kupuja samochody zyja ale z dnia na dzien, wydazyla by sie jakas tragedia rodzinna to sa w dupie tak samo jak na emerytuze. Gdzie ludzie z uni moga sobie pozwolic na wakacje przez caly rok lub przynajmniej dostatnie zycie. A u nas idzie babcia z dziadkiem do apteki i biora leki na kreske i czekaja do lekaza specjalisty ponad miesiac..

Pozatym ZUS placi sie jak by miala byc kraina mlekiem plynaca a juz nie maja kasy na renty czy emerytury, to co bedzie z nami jak wydaja nasze skladki na biezaco ?

Ceny paliwa sa jak wszytsko zajebiscie wysokie kiedys znajomym oplacalo sie servisowac samochody z austrii, niemiec w polsce teraz na odwrot.

Przeglad LEXUSA is200 przy przebiegu 90tys km w polsce 2800zl !! w wiedniu kosztowal 320euro.. No ku*wa mechanik w polsce chodzi w ciuchach roboczych od DIORA ?

Ludzie w sklepach kupuja wczorajsze pieczywo bo jest o 40%tansze. Wine ponosi polski rzad! Jak w "kariera nikosia dyzmy" za pare lat wladze przejmie ktos inny niech on sie martwi. U nas wine zwala sie na poprzednich i ok tubylcy kita lykaja i jest super.

 

Niech ktos napisze jak sie myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Kiedys muwilem zonie teraz muwie wam. Ten kraj sie konczy bedzie u nas gorzej niz w rosji. Bedzie ktos albo bogaty albo nedza. Ludzie kupuja samochody zyja ale z dnia na dzien, wydazyla by sie jakas tragedia rodzinna to sa w dupie tak samo jak na emerytuze. Gdzie ludzie z uni moga sobie pozwolic na wakacje przez caly rok lub przynajmniej dostatnie zycie. A u nas idzie babcia z dziadkiem do apteki i biora leki na kreske i czekaja do lekaza specjalisty ponad miesiac..

Pozatym ZUS placi sie jak by miala byc kraina mlekiem plynaca a juz nie maja kasy na renty czy emerytury, to co bedzie z nami jak wydaja nasze skladki na biezaco ?

Ceny paliwa sa jak wszytsko zajebiscie wysokie kiedys znajomym oplacalo sie servisowac samochody z austrii, niemiec w polsce teraz na odwrot.

Przeglad LEXUSA is200 przy przebiegu 90tys km w polsce 2800zl !! w wiedniu kosztowal 320euro.. No kurwa mechanik w polsce chodzi w ciuchach roboczych od DIORA ?

Ludzie w sklepach kupuja wczorajsze pieczywo bo jest o 40%tansze. Wine ponosi polski rzad! Jak w "kariera nikosia dyzmy" za pare lat wladze przejmie ktos inny niech on sie martwi. U nas wine zwala sie na poprzednich i ok tubylcy kita lykaja i jest super.

 

Niech ktos napisze jak sie myle ?

 

 

Uuuu, ostro:D Mylisz sie na pewno co do "ludzi z unii", oni tez zyja na kredyt. Wciaz roboczo-godzina w polskim warsztacie jest tansza niz na zachodzie Europy, ceny czesci sa bardzo podobne (czasami nawet nizsze na zachodzie) dlatego korzystniej jest serwisowac w Polsce. Ktos kogo stac na Lexa nie powinien przejmowac sie kosztami serwisu, gdziekolwiek mieszka.

Poza tym, NIE MARUDZ, narzekac kazdy potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie tylko problem Polski ale całej UE. decyzja o obnizce podatkow musi podjac cala unia . nie wydaje mi sie zeby np. tylko Polsca zmiejszyła liczbe podatkow na paliwo

jeśli cała unia obniży podatki to w Polsce również ale zastapią go np jakimś np podatkiem "green-peace" co zniweluje rążnice ceni po obniżce i dalej będzie kosztowało tak samo. Taka sytuacja jest nam znana z akcyzy na ściąganie aut.

jeśli cała unia obniży podatki to w Polsce również ale zastapią go np jakimś np podatkiem "green-peace" co zniweluje rążnice ceni po obniżce i dalej będzie kosztowało tak samo. Taka sytuacja jest nam znana z akcyzy na ściąganie aut.

3) trza by kuzwa kis strajk ogolnopolski zorganizowac

zróbcie to w Spale. pojedziecie na kilka dni ,wyłączycie silniki , napijecie się "oranżady" i do domciu. Te kilka dni bez Passatów na drodze to spadek 20% sprzedaży paliw w kraju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uuuu, ostro:D Mylisz sie na pewno co do "ludzi z unii", oni tez zyja na kredyt. Wciaz roboczo-godzina w polskim warsztacie jest tansza niz na zachodzie Europy, ceny czesci sa bardzo podobne (czasami nawet nizsze na zachodzie) dlatego korzystniej jest serwisowac w Polsce. Ktos kogo stac na Lexa nie powinien przejmowac sie kosztami serwisu, gdziekolwiek mieszka.

Poza tym, NIE MARUDZ, narzekac kazdy potrafi.

 

Heh to myslisz ze lexus ile kosztuje ? Nowy ok 130tys zl wiec na tym forum sa bogacze bo kupuja b6 nowe.. A chodzi o to ze jest straszna roznica 2800zl a nawet 400euro*3.5=1400zl. Bo polacy maja za duzo czy jak?

I piszesz mi nie marudz, wczesniej ludzie uciekali z kraju bo zagranica mogli zarobic a teraz ? Zarabiaja tyle samo ale wartosc euro i funciaka spadla i wychodzi na to ze tyraja a kasy juz nie ma.

A to ze ludzie z uni zyja na kredycie to prawda ale nie biora kredytu zeby zaplacic czynsz czy tez ze jest im to potrzebne do zycia. Tam wiekszosc ludzi ma samochody w kredyt bo ich stac na splate a u nas ludzia brakuje na wszytsko i biora kredyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak Panie i Panowie, siedze sobie czytam....i co by było gdyby tak poblokować krajowe drogi, tudziez centra miast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centra miast same sie blokują/korkują, więc to różnicy większej nie zrobi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności