Skocz do zawartości
szkielu

8 zł za litr benzyny juz po wakacjach ?czas sie pakować

Rekomendowane odpowiedzi

za Dziennik.Pl :

 

Analitycy Goldman Sachs wieszczą dramatyczny wzrost cen ropy na świecie w najbliższym półroczu. Twierdzą, że podwyżki są nieuniknione. W najbardziej optymistycznym scenariuszu mogą być rozłożone na - góra - 24 miesięce.

 

Prognozowana cena 200 dolarów za baryłkę przeraża tym bardziej, że jeszcze niedawno szokiem było przekroczenie poziomu 100 dolarów. Podwojenie ten ostatniej ceny przełoży się oczywiście na nasze portfele.

 

Jeśli złotówka osłabi się względem dolara, to sprowadzając ropę do Polski zapłacimy za nią horrendalnie wysoką cenę. Koncerny paliwowe odbiją to sobie oczywiście przy dystrybutorach. Zażyczą sobie takich kwot za benzynę, że zbankrutują nie tylko kierowcy. Uderzy to w każdego Polaka. Bo drożyzna na stacjach paliw to drożyzna w sklepach, do których towar trzeba przecież jakoś dowieźć.

całość tekstu :

 

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article171053/Osiem_zlotych_za_litr_benzyny_juz_po_wakacjach.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ale w koncu nasze Panstwo tez musi wysysac pieniazki z naszych portfeli i jesli paliwo nadal bedzie tak bardzo "opodatkowane", to moze troche nam zagrozic... :dobani: A wystarczyloby, gdyby Panstwo chcialo mniej wycisnac z naszych portfeli za paliwo... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie artykuły to robota ludzi od "czarnego PR"...

jest w tym ukryty cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to państwo traci - widzę ilu znajomych rezygnuje z jeżdzenia samochodem na codzień z powodu drogiej wachy. a jeszcze kilka lat temu ciezko było im odkleić tyłki od foteli a ręce od kierownicy.

Np. kumpel z około 80 tys. km zszedł do około 30 tys. km rocznie. Stosuje zasade - jeżdżę tylko gdy musze.

 

takie artykuły to robota ludzi od "czarnego PR"...

jest w tym ukryty cel.

 

jaki? osłodzenie podwyzki akcyzy na LPG?

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki? osłodzenie podwyzki akcyzy na LPG?

hehe, poczytaj trochę o PiaRze...takie teksty są zazwyczaj sponsorowane przez konkretne koncerny....duże koncerny

jak będzie po 8 zł po wakacjach to wrócę tu i przyznam się do porażki :)

ale nie spodziewaj się mnie raczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego mam nadzieje ze pieprzysz ! IMO to nie mozliwe (taka cena). Cięzarówki przestaną jeździc. Spalanie cięzarowego to około 35 na 100 czyli około 280 zł /100km przyjmująć ze ON bedzie tak drogi jak wacha. No to będzie popyt na węgiel i maszyny parowe ... Leżym i Kwiczym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe, poczytaj trochę o PiaRze...takie teksty są zazwyczaj sponsorowane przez konkretne koncerny....duże koncerny

jak będzie po 8 zł po wakacjach to wrócę tu i przyznam się do porażki :)

ale nie spodziewaj się mnie raczej ;)

 

mam nadzieję,że nie będziesz musiał przepraszać. ale obawiam się,że połaczenie wysokiej ceny ropy z chęcią drenażu naszych kieszeni przez państwo moze sie skonczyć w przedziale 6-8zł. Od 12 lat pracuje w mediach i powiem Ci,ze nie tak łatwo zamówić tekst całkowicie oderwany od rzeczywistości - konkurencja na rynku prasowym jest tak duża,że byłby to doskonały sposób na podważenie wiarygodności konkurenta. z drugiej strony "fakt" jest chyba nadal najchętniej kupowanym dziennikiem...

Michal.Enter no kolego mam nadzieje ze pieprzysz ! IMO to nie mozliwe (taka cena). Cięzarówki przestaną jeździc. Spalanie cięzarowego to około 35 na 100 czyli około 280 zł /100km przyjmująć ze ON bedzie tak drogi jak wacha. No to będzie popyt na węgiel i maszyny parowe ... Leżym i Kwiczym :-D

 

to nie ja autorstwo masz w linku.

 

poprostu ceny paliw mamy już unijne ... tylko zarobki jeszcze nie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My polacy zawsze jestesmy o krok do tyłu za innymi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My polacy zawsze jestesmy o krok do tyłu za innymi :(

nie dramatyzuj ;) jak dobrze pojdzie to będziemy pierwsi!! w cenach paliw :)

jak narazie to jestesmy pierwsi tylko w stosunku zarobki do cen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma cysterny i handluje paliwami, dzis bralem ON po 3.75 i mówil ze w wakacje bedzie po 5zl. A ludzie i tak kupia bo musza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie artykuły to robota ludzi od "czarnego PR"...

jest w tym ukryty cel.

Właśnie - i nikt przy rosnących cenach ropy nie mówi o dolarze lecącym na pysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już rok temu benzyna miała kosztować ponad 5 zł i co? Te prognozy są tyle samo warte co biadolenie Bohdana spod monopolowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my nie zostajemy z tyłu , my zawsze chcemy wszystkich wyprzedzić.my musimy być pierwsi .POLSKA!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My polacy zawsze jestesmy o krok do tyłu za innymi :(

 

W kwestii wynagrodzeń tak... ceny niestety dorównują zachodnim... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny niestety dorównują zachodnim... :(

 

Nawet bym powiedzial ze bardzo mocno dorownuja skoro srednia cena paliwa (ON) w Polsce jak popatrzec na ceny z roznych miast to 4,25zl :eek:

to mozna smialo usiasc i plakac bo przy obecnym kursie funta tj 4,3zl za paliwko w GB ktorego cena to srednio 1,2£ co w przeliczeniu na zlotowki daje 5,16zl czyli zlotowka to nie jest duza roznica a teraz spojrzmy na zarobki przecietnego Kowalskiego i przecietnego Browna i ich pozostale wydatki roznica jest kolosalna, a nawet Angolowi zaczyna byc drogo wychodzi na to ze w Polsce zamiast autostrad to proponuje zaczac zwiekaszac ilosci drog rowerowych:( :) i to jest ani smieszne ani smutne tylko po prostu przykre. Niestety nie pamietam jaka byla cena za paliwko kiedy jechalem do GB to tankowalem sie w Holandii i wyszlo mnie taniej za pelen zbiornik niz w PL.

Takze 8zl za litr w Polsce to wcale nie musi byc straszenie to moze byc realne tylko niech sie tam na Wiejskiej w koncu opamietaja i niech dadza ludziom w Polsce zarobic na godne zycie i na to paliwo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za paliwo nigdy sie nie zmniejszy, tylko bedzie stopniowo sie zwiekszac

 

Ci, co pamietaja slynne podwyzki cen paliwa w w II polowie lat 90-tych kiedy litr zdrozal z niecalych 2zl do ponad 3: powod byl prosty czyli powolne dostosowanie cen do poziomu z krajow UE.

Spojrzcie panowie na taka zapyziala Ukraine: tam gnojowica do mojego silnika jest 2x tansza niz w mojej kochanej ojczyznie tylko ze Ukraina na razie nie wybiera sie do UE a i zarobki nie sa tam jak przyslowiowa miska ryzu za dzien pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

witam

 

nie wiem czy u was tez, ale u mnie cena ropy jest juz drozsza od Pb95!! krew mnie zalewa jak widze 4.62zl/litr ropy i 4.60zl/litr benzyny.Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.Mianowicie czemu zawdzieczamy taka sytuacje skoro ropa wymaga mniejszych nakladow zarowno pienieznych jak i pracy aby byla gotowa do uzywcia,benzyna jest duzo drozsza w produkcji..Moze jakis strajk przeciw takiemu stanowi rzeczy?jak u was z cenami?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma się dziać ? Drożeją i będą drożeć, wiadomości nie oglądasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie cena ropy jest juz drozsza od Pb95

Nie tylko u Ciebie tak jest. Na większości stacji jest taka sytuacja. A ten stan rzeczy spowodowany jest tym, że jest coraz więcej diesli i tym samym zapotrzebowanie na ON też jest większe. To tak samo jak z cenami mieszkań: duży popyt = wysoka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w kraku w tamtym tygodniu cena ON była 4,75 :) na slasku ( katowice) 4.69 :DD nic tylko si cieszyc i przesiasc sie na rower - jak to juz ktos powiedzial ;)

 

a tak powaznie slyszalma niedawno ze cena ropy w okresie wakacyjny ma skoczyc do 6 zł a PB na okolo 5 wiec roznica okolo 1 zł na litrze .... moze jednak trzeba sie przesiąśc na PB/LPG ... tak bedzie najtaniej ;)

 

a pozatym podnosza ceny paliwa , podnnosza sie ceny wszystkiego .... a pensje .... stoja w miejscu lub ida nie proporcjonalnie w góre - powoli, bardzo powoli !!!!

 

jak wszystko w gore to wszystko w gore ... bo bedziemy biednym drogim społeczeństwem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności