Skocz do zawartości
53th

Nietypowe Paski Klinowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to normalne,i czy powinienem panikować,ale u mnie w silniczku jeden pasek jest od Matiza,a drugi też od jakiegoś paskudztwa.Samochód jest bez klimy.Czym taka zmiana pasków może być spowodowana?Jakaś ponura przeszłość?Czyżby koła pasowe były tak wytarte że ktoś wstawił grubsze paski??

 

Jakieś sugestie?:6:56:

 

Chciałem jeszcze zaznaczyć że paski różnią się nie tylko grubością ale i długością..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, można tylko gdybać co było przyczyną. Jeśli oryginalny pasek wchodzi luźno w koło pasowe to pewnie dlatego zastosował ktoś grubszy pasek aby nie zmieniać koła pasowego. Ale wtedy dlaczego wrzucał dłuższy? Przecież dostępność różnych długości i szerokości pasków jest ogromna! Może nieoryginalna pompa wody/wspomagania/alternator? Może to jest przyczyną zmiany pasków? Sprawdź czy te podzespoły są oryginalne czy może jakieś matizowe :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passku jest kilka nietypowych pasków - sam jednego szukam. moze ktoś dobrał coś na miare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moze sa takie same tylko do matiza taniej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo moze sa takie same tylko do matiza taniej???

Dobra myśl! Tak jest z łożyskami do bodajże Reni 19 i jeszcze jakichś innych francuzów, takie same można kupić w sklepie z częściami do ciągników, tyle że cena jest kilkakrotnie niższa! Wystarczy znać wymiary :D Reno-traktor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować - paski, podobnie jak łożyska czy uszczelniacze są dobierane przez producentów aut ze znormalizowanego typoszeregu. W przypadku pasków, producenci pasków miewają różne typoszeregi, i tak np. Gates jako typową szerokość ma 10mm, a Bosch 10,2. (To tylko przykład, nie wiek kto jakie robi naprawdę).

Byłoby wysoce nieekonomicznie dla producenta pasków produkować konkretny rozmiar dla tylko jednego modelu auta.

Równie dobrze mogę powiedzieć, że mam żarówki od Poloneza - nie przeraża mnie to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a skąd Ci wiadomo że to od matiza pasek? pisze tak na nim czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe..nie no typ w sklepie z książki wyczytał że to niby do koreańców:):Dtrik jest taki że mam założony pasek firmy Gates..a właśnie ten producent do tego silnika stosuje zupełnie inny pasek.Zostaje mi zdemontowanie pasków i kupienie na wymiar..wtedy będzie grać.

Mam jeszcze jedno głupie pytanie, odnośnie rozrządu-czy minimalne opóżnienie lub przyspieszenie momentu wtrysku(czy jakoś tak)ma jakiś znaczący wpływ na spalanie??

 

Dziękuje i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba mam opóżniony bo taki mół się zrobił i w dodatku pije więcej:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez nie ma znaczenia czy masz gatesa, goodyeara, conti czy cokolwiek innego, ważne aby rozmiar był odpowiedni, producentów zamiennie możesz śmiało stosować, jest też taka ewentualność że się typ w sklepie klepnął w odczycie symbolu na pasku albo w katalogu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze pytanie odnośnie tego opóznionego kątu wtrysku-czy moge jeżdzić z wyciągniętym przyspieszaczem?grozi to czymś.

 

Obiecuje że to moje ostatnie pytanie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności