Skocz do zawartości
Gość Shogun-51

Zakup radia na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Berta

Witam

 

Moja mała sugestia.

 

Radyjko kupujcie na allegro - super sprawa - cena o 20 % niższa niż w sklepach nawet Media Markt czy Saturn.

 

Antena - można ja kupić na allegro ale proponuje odbiór osobisty.

Przesyłka - odpada kupiłem i kurier jak sie dało pogiął ja - oczywiście sprzedawca umywa ręce bo wysłał cała a ja powinienem sprawdzić przy odbiorze.

Sęk w tym ze nie można otworzyć przesyłki przed odbiorem , a jak sie ja odbierze to kwituje sie podpisem ze wszystko ok i nie ma sie zastrzeżeń co do przesyłki.

 

Wiec bajki opowiadane przez sprzedawców aby sprawdzić zawartość przy kurierze są nie prawdą.

Kurier nie pozwoli otworzyć przesyłki , gdyż jak ja otworzycie i cos będzie nie tak i nie odbierzecie jej to oni za to płacą , a nie firma kurierska.

 

Jedyna opcja to aby nadawca wykupił dodatkowa usługę sprawdzenia zawartości koszt 5 zł.

 

 

Tak wiec powiem ze radyjko można kupować w ciemno a antenę , zwłaszcza te dłuższe proponuje zakupić w sklepie , lub odebrać osobiście od sprzedawcy z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym tygodniu kupiłem i radyjko i antene na allegro. Wszsytko ładnie zapakowane przyszło, antena byłą bardzo dobrze zabezpieczona, nie miała prawa się pogiąć, przyszła w kartonie, więc różnie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam użytkownika boskyjarek a to tutaj link do jego aukcji:

http://www.allegro.pl/item393657841_nowe_cb_radio_uniden_pro_520_xl_zobacz_warto.html

Kupiłem u niego zestaw unidena 520 + ml 145 za 349 zł. Przyjechał, zestroił antenke i wszystko naprawde profesjonalnie.Koledzy z łódzkiego mogą potwierdzić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie przymierzam do zakupu radyjka.Zastanawiam sie nad tym:

http://www.allegro.pl/item396144379_cb_radio_uniden_pro_520_xl_zlutowany_wtyk.html

i tym:

http://www.allegro.pl/item392255537_radio_cb_tti_tcb_770_77cm_ze_szklana_cewka.html

To drugie ze wzgledu na kolorystyke wyswietlacza pasujaca do Passata bo na parametrach sie kompletnie nie znam.Dlatego tez prosze kolegow o opinie ktore radyjko kupic i jaka niedroga antenke do niego zeby w miare dobrze to razem dzialalo??

Prosze o porady bo chcialbym juz cos zamowic na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś idealnie pasującego kolorystyką i rozmiarami to polecam Lafayette Zeus. Niebieskie podświetlenie i rozmiary pasujące idealnie na półkę pod kierownicą. I nie jest to TTI ;-)

 

Co do anteny to Little Wil ... kabel pasuje idealnie długością ( zamontowana na lewym rogu dachu z tyłu ) - idzie cały czas progiem i wchodzi pod półkę z 5 cm zapasem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam alledrogo w poszukiwaniu następcy mojego szumofona (alan 100 plus) i sorki za lamerskie pytanie: co to jest roger-beep albo echo?

Potrzebuję sprawnego radia ale bez wodotrysków, więc chciałbym wiedzić co to za funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to jest roger-beep

 

Tak najłatwiej Ci tłumacząc to : po puszczeniu tangenty słychać bip w głośniku i oznacza to koniec nadawania a w slangu na to mówią " gwóźdź"

 

echo?

 

A to jest fajna funkcja :) Echo, jak sama nazwa mówi nadawanie jest z pogłosem i zazwyczaj można je regulować :) Sam mam w maiku echo i jest to super sprawa, jestem lepiej i wyraźniej słyszalny :) oczywiście nie można przesadzać ;)

Nie słyszałeś nigdy jak ktoś nadaje z bazy ? Zazwyczaj mają maiki z echem i wzmakiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz coś idealnie pasującego kolorystyką i rozmiarami to polecam Lafayette Zeus. Niebieskie podświetlenie i rozmiary pasujące idealnie na półkę pod kierownicą. I nie jest to TTI

Nie bardzo rozumię ostatnie zdanie:confused:.Jeśli Masz konkretne zastrzeżenia do TTI z własnego doświadczenia,to opisz je niech ustosunkują się do nich inni użytkownicy TTI.Używam TTI ponad pół roku i naprawdę nie mam się czego czepić,również moi rozmówcy na antenie nie sygnalizują mi że mam"szumofon".Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Jeśli Masz konkretne zastrzeżenia do TTI z własnego doświadczenia,to opisz je

 

Konkretne ? - na 3 m-ce posiadania tego radia ponad 1,5 spędziło w serwisie :). Najpierw niedziałający sq i RF-Gain a później blokujące się przyciski w gruszce. Jeśli chodzi o samą jakość nadawania i odbioru to nie miałem większych zastrzeżeń. Serwis może i zadziałał sprawnie tylko po co mi radio, które 50% czasu nie nadaje się do użytku ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkretne ? - na 3 m-ce posiadania tego radia ponad 1,5 spędziło w serwisie

Mogę zrozumieć,że zawiodłeś się na TTI,ale myślę,że to może się zdarzyć z każdą marką.Ja miałem problem z telewizorem SAMSUNG,ale myślę,że po prostu miałem pecha i nie powiedziałbym,że weż SONY bo to nie SAMSUNG,bo i w tym drugim też można pechowo trafić:(Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę zrozumieć,że zawiodłeś się na TTI,ale myślę,że to może się zdarzyć z każdą marką.

 

Oczywiście. Ale ... ( zawsze jest jakieś ale ... ) zajrzyj na forum cb-radio i policz ile jest postów dotyczących usterek TTI. Ja na swoje nieszczęście ( trochę przesadzam ) poczytałem już po zakupie.

 

A co do polecania/odradzania - czy to właśnie nie na tym polega, że robimy to na podstawie własnych doświadczeń ? Ja miałem takie a nie inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z Twojego postu,że obecnie masz ZEUSA,jeśli możesz napisz jak się sprawuje od strony osiągów,czystości itp.bo też myślałem o jego zakupie,ale akurat nie było go w sklepie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw piękne dzięki :)

Powiedzcie mi jeszcze, bo patrzę na unidena 520 a on nie ma szybkiej 19-ki, czy po zaniku zasilania pamieta kanał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzę na unidena 520 a on nie ma szybkiej 19-ki, czy po zaniku zasilania pamieta kanał?

 

Tak, pamięta :)

Co do "wodorostów" :D to przydatne jak dla mnie są :

- RF Gain

- Squelsch

- mikrofon ze wzmocnieniem i echem

I tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli możesz napisz jak się sprawuje od strony osiągów,czystości itp.bo też myślałem o jego zakupie

 

Od strony osiągów ? Co masz na myśli ? Odległości na które udaje się nawiązać łączność ? Hmm ... napiszę tak : wystarczające ;-) - z anteną Litlle Wil nie ma większych problemów z komunikacją pomiędzy Widzewem ( rondo Inwalidów ) a wylotówką na Katowice ( ul. Rzgowska, okolice CZMP ). Na mapie możesz sprawdzić jaka to odległość.

 

Mankamentem jest niby-działający ASQ : w mieście całkowice nieprzydatny, natomiast na trasie bardzo wygodny i użyteczny. Na szczęście ręczne ustawienie SQ załatwia sprawę nadmierne zatłoczonego eteru w większych aglomeracjach. Filtry ANL/NB idealne - cisza, nic nie zbiera. Podłączyłem na chwilę ostatnio Unidena 520 XL i w nim te filtry tak dobrze się nie sprawdzały, trochę śmieci od pompy? dawało się usłyszeć.

 

Radio pamięta ustawienia kanału po zaniku napięcia, ma możliwość zaprogramowania 3 najczęściej używanych kanałów na przyciskach, RB ( który niestety nie działa na AM ), w gruszce ma trzy przyciski - up, down i wł/wył ASQ. Sama grucha nie jest za duża, nie za mała - taka w "sam raz". Samo radio porządnie zbudowane ( metal ) i niespodziewane małe. O ile jego wysokość jest porównywalna do innych, to już głębokością bije zdecydowaną większość na głowę. Tak jak już pisałem mieści się idealnie na półce pod kierownicą. Głośnik radia nie jest jakiś specjanie super ale w zupełności wystarczający do odsłuchu, w razie takiej potrzeby można podłączyć głośnk zewnętrzny, a nawet słuchawki ( wyjście na zwykłego jack'a ).

 

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to strzelaj - postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint a do jakiej kwoty chcesz kupić nowe radyjko :?: Napisz więcej jakie masz wymagania i nad jakimi sprzętami się zastanawiasz to postaram się podpowiedzieć co i jak :-D

 

kuczlaw echo niekoniecznie, wzmocnienie jak najbardziej wskazane ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem alana 87 ale sam nie wiem czy potrzebuje takiego radia, pewnie zakupię unidena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem alana 87

 

Dobry sprzęt :-D Ale to raczej radyjko na bazę a nie do mobila, w tych pieniądzach ja od siebie polecam starego Presidenta Herberta, mam takiego i naprawdę super sobie radzi, płynna regulacja, bardzo dobre filtry i jak dla mnie najlepszy sprzęt do mobila.

 

Jeżeli już chcesz Unidena to szukaj starszych egzemplarzy Made in Philipines bo te nowe chińskie to już nie to samo :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie sobie: http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=12202&start=0

na allegro te radia schodzą po 430 zł

być może pod koniec sierpnia uda mi się ściągnąć kilka sztuk ze Stanów, bo w przeliczeniu za oceanem te radia kosztują 150-190 zł :581:

chyba że ktoś z forumowiczów jest w stanie załatwić takowe wcześniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności