Skocz do zawartości
Gość marekendriu

Lusterka z kierunkowskazami!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiesz mnie kolego M1A o co mi chodzi albo nie przeczytałeś to co napisałem uważnie

Sprawa wygląda następująco rozchodzi się o taką opcję

Same lusterka od Golfa V bez tych trójkątów mocujących do drzwi (bo wiadomo, że nie pasują) I do tych samych lusterek przełożyć np trójkąty od lusterek z Passata b5 z przed liftu

oto mi sie rozchodzi czy będzie pasować mocowanie lusterka z Golfa V do trójkąta z Passata B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się ,że o to chodzi ale ie byłem pewny,ale nie umiem Ci pomóc bo nie jestem pewny czy pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same lusterka są takie same porównywałem w ETKE (ETCE) mają identyczne numery ale nie wiem jak to jest z tym mocowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Same lusterka od Golfa V bez tych trójkątów mocujących do drzwi (bo wiadomo, że nie pasują) I do tych samych lusterek przełożyć np trójkąty od lusterek z Passata b5 z przed liftu

oto mi sie rozchodzi czy będzie pasować mocowanie lusterka z Golfa V do trójkąta z Passata B5

same lusterka są takie same porównywałem w ETKE (ETCE) mają identyczne numery ale nie wiem jak to jest z tym mocowaniem

No to mamy chyba różne ETKI, bo mi moja ETKA podaje nieco inne dane ;)

Golf V:

Lewe: 1K1 857 507 i różne tam literki, natomiast wytłumienie ma numer 1K0 587 933

Prawe: 1K1 857 508 i różne tam literki, natomiast wytłumienie ma numer 1K0 587 934

 

W Passacie B5 3B lusterka mają oznaczenia:

Lewe: 3B1 857 507 i rózne tam literki, natomiast wytłumienie ma numer 3B0 857 933A

Prawe: 3B1 857 508 i rózne tam literki, natomiast wytłumienie ma numer 3B0 857 934A

 

Dla porównania jeszcze Golf IV

Lewe: 1J1 857 507 i rózne tam literki, natomiast wytłumienie ma numer 1J0 857 933

Prawe: 1J1 857 508 i rózne tam literki, natomiast wytłumienie ma numer 1J0 857 934

 

Natomiast jeśli chodzi o przekładkę, o której mówisz, to raczej Tobie nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt chyba nie kombinował, tak jak Ty.

Najlepiej poszukaj sobie lusterek do B5 3BG pod 2003roku z kierunkowskazami i przekładaj całe lusterka-wtedy wszystko będzie dobrze :)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zgadza się znaleźć lusterka od Passata B5 FL po 2004 to nie trzeba szukać długo. Natomiast znaleźć lusterka elektryczne sterowane, podgrzewane, elektrycznie składane z podświetleniem to juz robi się problem przyznam się szukam od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast znaleźć lusterka elektryczne sterowane, podgrzewane, elektrycznie składane z podświetleniem to juz robi się problem przyznam się szukam od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć takich.

Były takie pół roku temu na Allegro...

Jak coś, to są na Allegro lusterka składane elektrycznie ale sprzed 2004roku, czyli większe i mniejsze...

Poza tym pamiętasz, że sama wymiana lusterek i joysticka nic nie da :?: Musisz jeszcze wymienić sterowniki elektrycznych szyb-z doświadczenia własnego wiem, że te jest znaleźć najciężej.

 

Szukaj lusterek z SuperBa :)

http://allegro.pl/lusterko-prawe-skoda-superb-super-b-full-04-08-i1451182402.html

http://allegro.pl/lusterko-lewe-skoda-superb-ele-zam-full-04-08-i1454354925.html

 

http://allegro.pl/skoda-superb-pull-opcja-i1441113686.html

http://allegro.pl/lusterko-superb-prawe-lewe-2006-r-woj-mazowieckie-i1450128977.html

 

Tutaj musisz zapytać o numer lusterka ETKA, ewentualnie czy są składane lub o ilość pinów-może koleś nie wie dokładnie, co to za lusterka:

http://allegro.pl/skoda-superb-prawe-i-lewe-i1447099246.html

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do sterowników to można zaopatrzyć się tylko w odpowiedni scalak (sterownik silnika lusterka), którego tam brakuje i go wlutować, a następnie zrobić odpowiednie kodowanie i też lusterka będą się składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak można z superba ale zauważ jaka jest cena z Golfa masz na pół ceny w full opcji. bo już sobie znalazłem tylko szczegóły muszę uściślić.

Co do przełącznika to B5 ma opcje w przełączniku składania lusterek tylko kwestia pewnie podłączenia przewodów.

Czyli jeszcze oprócz tego będę potrzebował sterownik el. szyby z opcją składania lusterek. A będzie pasował np od superba albo od Passka B6 to jest operacja Plug&Play czy jakaś kombinacja jest z tym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do przełącznika to B5 ma opcje w przełączniku składania lusterek tylko kwestia pewnie podłączenia przewodów.

W 3BG nie trzeba było ciągnąć przewodów-wszystko było plug'n'play. Wymianiałeś joystick i wszystko z głowy :)

Czyli jeszcze oprócz tego będę potrzebował sterownik el. szyby z opcją składania lusterek. A będzie pasował np od superba albo od Passka B6 to jest operacja Plug&Play czy jakaś kombinacja jest z tym???

Sterowniki do B5 pasują z Passata B5, Skody SuperB, Golfa IV, Bory i Leona (oczywiście w opcji wyposażenia w lusterka elektrycznie składane.

Numery silniczków kompletnych z właściwymi sterownikami to: 1C0959801B i 1C0959802C (Golf, Bora, Leon) oraz 1C0959801 i 1C0959802A (Passat B5 i SuperB).

Tutaj masz więcej informacji: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=918855#post918855

A tutaj obszerny temat o lusterkach elektrycznie składanych w 3BG: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34446&highlight=elektrycznie+sk%B3adane

Możesz też zrobić tak, jak pisał mpmichu:

Co do sterowników to można zaopatrzyć się tylko w odpowiedni scalak (sterownik silnika lusterka), którego tam brakuje i go wlutować, a następnie zrobić odpowiednie kodowanie i też lusterka będą się składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli do takiego manewru potrzebuje

1.Lusterek elektrycznie składanych

2.Przełącznika do obsługi lusterek to każdy ma tylko nie każdy ma przewody doprowadzone do tej opcji składania

3. Silniczki od szyb el. prawa i lewa strona od wersji ze składanymi el. lusterkami. (wystarczy tylko przełożyć) ten element powinien pasować od: Audi, Golfa V, Leona, Bory z taką opcją

czy coś jeszcze?????

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli do takiego manewru potrzebuje

1.Lusterek elektrycznie składanych

Jak najbardziej :)

2.Przełącznika do obsługi lusterek to każdy ma tylko nie każdy ma przewody doprowadzone do tej opcji składania

Prawdopodobnie przewody są poprowadzone-wystarczy tylko zmienić przełącznik (nie każdy go ma z opcją do składania lusterek)-na allegro znajdziesz za ok. 40zł takie przełączniki.

Silniczki od szyb el. prawa i lewa strona od wersji ze składanymi el. lusterkami. (wystarczy tylko przełożyć) ten element powinien pasować od: Audi, Golfa V, Leona, Bory z taką opcją

Czy z Audi będą pasować :?: Nie wiem :( Na pewno sterowniki pasują z modeli, które podałem wyżej-podałem tam dokładne numery silniczków. Silniczki z Seata czy Golfa/Bory mają inne mocowania śrub-także w tym przypadku tylko przekładka sterowników-wszystko opisane w linkach, które Tobie podałem.

czy coś jeszcze?????

Ok. 2h wolnego czasu na dłubanie i chęci do roboty ;)

Przyda się też taśma klejąca, żeby szybę przykleić do ramy w trakcie podmiany silniczków (co by się jej na dół nie zjechało).

No i jak chcesz mieć kierunkowskazy w lusterkach, to musisz je podłączyć-to już było wcześniej w temacie omówione-ja się w to nie bawiłem, bo miałem większe lewe i mniejsze prawe lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja pisałeś nie trzeba nic ciąć jak ma się poprowadzoną fabryczną instalkę jeśli nie będzie zacznie się dłubanina. Pisząc silniczki masz na myśli sam wkład w ten czarny plastikowy prostokąt co jest przy silniczku el. szyb jak rozumiem.

 

Ta opcja z podmianą tych płytek/silniczków/ to jest opcja składania/zamykania lusterek tylko od środka. Prawda

 

 

No to się rozumie jak się chce mieć kierunkowskazy to dodatkowe kabelki dochodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ja pisałeś nie trzeba nic ciąć jak ma się poprowadzoną fabryczną instalkę jeśli nie będzie zacznie się dłubanina. Pisząc silniczki masz na myśli sam wkład w ten czarny plastikowy prostokąt co jest przy silniczku el. szyb jak rozumiem.

Silniczek to silniczek-ja to ubieram w całość razem ze sterownikiem... A sterownik to jest to czarne pudełko przy silniczku.

Ta opcja z podmianą tych płytek/silniczków/ to jest opcja składania/zamykania lusterek tylko od środka. Prawda

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia,ja też jestem zdania ,że cuda się zdarzają.Kierunkowskaz z twego linka w ori lusterku jest przykręcany do obudowy.

Czekamy na efekty.

Link który podałem to przykład,można znaleźć taniej.

Pozdrawiam.

Lusterko wymienione na duże. Znalazłem takie w moim kolorze za 80 zł. Już jest zamontowane i prezentuje się wyśmienicie :) Jest to niestety chyba wersja angielska bo nie da się go idealnie ustawić. Poprostu blokuje się kiedy ustawiam go w osi pionowej w kierunku auta, tuż przed pozycją idealną. Ale po lekkim odsunięciu fotela do tyłu jest to do przeżycia. A widoczność w porównaniu z poprzednim fabrycznym kurduplem jest kolosalna :) Teraz pomyślę coś z tymi kierunkami. Ale to w dalszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie potrzebuje informacji dotyczących rozpisu poszczególnych kabli we wtyczce od lusterka Passata b5 FL z kierunkowskazem chcę je podłączyć do Passata B5, lusterko z 2004r. el. składane, podgrzewane, el. sterowane z pamięcią na dwie kostki.

 

duża wtyczka obsadzonych 9 pinów

piny

1. brązowo-czerwony

3. fioletowo brązowy

5. biały - + podgrzewania szkła

7. fioletowy

9. pusty

11. pusty

 

piny

2. czerwono-czarny

4. brązowy - masa podgrzewania szkła

6. szary /stalowy/

8. szaro-fioletowy

10. pusty

12. czarno-biały - + kierunkowskazu

 

Mała kostka obsadzonych 4/4 pinów

1. żółto-biały - pamięć

3. żółto-fioletowy

 

piny

2. czerwono-zielony - pamięć

4. zielono-brązowy

 

do czego służy ta mała kostka??? Duża to pewnie do sterowania lusterka,grzania itp.

Jak ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat proszę pisać

Wiem ze dubluje ale może tu taż ktoś pomorze

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie trochę rozjaśniło ale nie do końca

+ kierunkowskazu będzie pin 12 czarno-biały a jego masa to który będzie???

czyli ta mała kostka jest od pamięci ustawienia lusterek do poszczególnego kierowcy??? a reszta kabelków.

A które kable/piny odpowiadają za składanie lusterek??? Wie ktoś

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ kierunkowskazu będzie pin 12 czarno-biały a jego masa to który będzie???

 

Minusa nie podłączasz brany jest z lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jedna kwestia rozwiązana dotycząca minusa kierunkowskazu czyli do drzwi prowadzę jeden kabel od kostki przy przednim słupku kierowcy i pasażera.

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które kable/piny odpowiadają za składanie lusterek??? Wie ktoś

 

TU masz odpowiedni wątek-dokładny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności