Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy może ktoś wie dlaczego to wyjście na turbine jest zaślepione. Jaki wężyk powinien tam iść?

Z góry dziękuje.

attachment.php?attachmentid=2296&stc=1&d=1209412008

DSC00815 [640x480].JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.

wężyk z pompy wtryskowej.ktoś to zaślepił żeby nie kopcił na czarno z rury wydech.:594:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem zaślepione jak miałem B3 auto igła od jednego właściciela 3 lata jazdy 0 problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaślepione żeby nie dymił to musi być jakiś powód tego dymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.

na pompie wtryskowej jest taka gruszka podciśnieniowa jeśli jest w niej uszkodzona membrana będą takie efekty jak wyżej opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wpływa jakoś negatywnie na silnik albo turbinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.

można z tym patentem śmiało jeżdzić jak to opisał ;ziewal;żadnej szkody nie wnosi chyba że jak to podłączysz będzie mocno kopcił na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję podłączyć tak z czystej ciekawości żeby zobaczyć co będzie się działo.

Dzięki za info

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego chcesz podlaczyc? przeciez to b3 1.9 i pompa nie ma zadnej membrany!!!

 

doradzacze od siedmiu bolesci...

 

 

 

se wskaznik doladowania mozesz tam podpiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

u mnie tez tak jest odkąd kupiłem auto i przejechalem juz prawie 60k km i nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.
do czego chcesz podlaczyc? przeciez to b3 1.9 i pompa nie ma zadnej membrany!!!

 

doradzacze od siedmiu bolesci...

 

 

 

se wskaznik doladowania mozesz tam podpiac

widziałem silniki 1.9 td [nie pamiętam symbolu]gdzie takie połączenie istniało,mógł być to starszy model niż [aaz] nie nazywaj mnie 'souler'doradzaczem od siedm......poniewarz podpowiadam koledze 'mario 0770'co mogło być tam podpięte.widocznie w tym motorze 'AAZ' orginalnie występuje gumowa zaślepka którą ktoś tak ładnie ''umodził''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem silniki 1.9 td [nie pamiętam symbolu]gdzie takie połączenie istniało,mógł być to starszy model niż [aaz]

 

 

widocznie w tym motorze 'AAZ' orginalnie występuje gumowa zaślepka którą ktoś tak ładnie ''umodził''

 

 

 

widocznie sie mylisz... starszy model aaz? no miszczu tos pojechal po calosci, bo najstarszy model aaz to 91 rok, a to ze widziales to brawo, bo to byl b4/golf/vento/audi gdzie rzeczywiscie jest tam wezyk kolanko-pompa. napisalem wczesniej wyraznie, ze b3 mialy pompe bez lda, a co za tym idzie jest to oryginalna zaslepka i nie trzeba nic robic tylko jezdzic!!!:mad:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AAZ na tym króćcu jest oryginalnie zaślepka. Nie ma w pompie pina podciśnieniowego. Tak ma być.

kolektorssacy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym obejżeniu pompy tez stwierdzam że nie ma tam żadnej gruszki i że pompa nie ma podciśnienia. I jak już wszyscy wiemy jest to tylko zaślepka.

Czy tam mozna podlaczyc sie zeby sprawdzic ile cisnienia daje turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.
widocznie sie mylisz... starszy model aaz? no miszczu tos pojechal po calosci, bo najstarszy model aaz to 91 rok, a to ze widziales to brawo, bo to byl b4/golf/vento/audi gdzie rzeczywiscie jest tam wezyk kolanko-pompa. napisalem wczesniej wyraznie, ze b3 mialy pompe bez lda, a co za tym idzie jest to oryginalna zaslepka i nie trzeba nic robic tylko jezdzic!!!:mad:

nie pisałem o wcześniejszym modelu motoru AAZ tylko że się spotkałem z 1.9td gdzie występowało takie połączenie owym wężykiem GOŚCIU ''souler'':634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dokładniejszym obejżeniu pompy tez stwierdzam że nie ma tam żadnej gruszki i że pompa nie ma podciśnienia. I jak już wszyscy wiemy jest to tylko zaślepka.

Czy tam mozna podlaczyc sie zeby sprawdzic ile cisnienia daje turbina

 

Witam! Właśnie sprawdziłem u siebie, i ten wężyk jest połączony z pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz inną pompe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Właśnie sprawdziłem u siebie, i ten wężyk jest połączony z pompą.

 

Kolego widocznie masz pompe z 1.6TD bo tak to jest połaczone w tym modelu (od turbiny do pompy).. a ja mam ten sam silnik co ty 1.9 TD i tez miałem to miejsce zaslepone ale podpiołem tam wskaznik cisnienia doładowania turbiny(zeby sprawdzic ile dmucha i ja podkrecic..:D) tamtedy po prostu idzie sobie cisnienie.. Jedynym kto mi to wytłumaczył był kolega souler..

 

Pozdrawiam..:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego widocznie masz pompe z 1.6TD

 

 

 

ma normalna pompe z lda. zadne tam 1.6. tylko b3 aaz mial ta ekopompe, natomiast golfy, b4 i vento normalna pompe z lda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma normalna pompe z lda. zadne tam 1.6. tylko b3 aaz mial ta ekopompe, natomiast golfy, b4 i vento normalna pompe z lda.

 

Wtam!

 

Kolego Souler, a jakie są różnice miedzy tymi pompami poza tym połączeniem? I co to jest "Ida"? Mam dopiero 2 m-ce diesla, wcześniej tylko benzyniaki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności