Skocz do zawartości
Gawial

Zbyt duży poziom oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy zmianie oleju trochę przedobrzyłem i zalełem nieco więcej.Jakieś 2-3 milimetry ponad maxa.Czy jazda z z takim poziomem czymś grozi.I czy jest jakiś inny sposób na zmniejszenie stanu niż zlanie go poprzez korek spustowy?Wydaje się mi że będzie problem ze spuszczeniem takiej niewielkiej ilości.A może nie... prosze o radę i opinie.Dodam jeszcze że po wymianie nasiliło się klekotanie zaworów,które mija po przejechaniu jakieś 5 km.Na starym oleju tego nie było.Zalałem mineralnym Liquli Moly MOS2 - 15W40

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw. spali go. tylko nie szalej z butem na zimnym oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też mi mechanicy przelali oleju, dowiedziałem się o tym przez przypadek bo przy odpaleniu na drugi dzień zaleciało z tyłu białym dymem i obawiałem się najgorszego. Olej uciekł w moim przypadku chyba odmą i zatrzymał się na MAX. Można też zawsze próbować wyciągać strzykawką przez bagnet nadmiar.

 

Jeżeli Twój samochód posiada katalizator to jest to raczej jedyna rzecz która mogła ucierpieć. Zazwyczaj po pewnym czasie olej powinien się w nim wypalić, jednak może też dojść do jego trwałego uszkodzenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaopatrz się w rureczkę i strzykawkę. zakładasz rurkę na końcówkę strzykawki, uszczelniasz, drugi koniec rurki wkładasz w otwór (tam gdzie się leje olej) i odsysasz pożądaną ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

raczej załóż wężyk na strzykawke i odeśsij przez bagnet, a ogólnie to trzeba unikać przelewania stanu oleju bo potem ten olej musi gdzieś uciec.a 2-3 mm ponad maxa to troche już jest biorąc pod uwage że lejemy po międzi min a max, czyli jak mi się wydaje przelane ok 2-3 setki (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyczna informacja, po stwierdzeniu (niestety dopiero w dmou), nadmiaru oleju nalanego w warsztacie zabrałem się za odsysanie. Miałem 5 mm powyżej max poziomu. Odsysałem wężykiem plastikowym za pomocą jedynej dostepnej ssawki - ustami :). Ściskałem końcówkę i do butelki po piwie :). Kiedy wyssałem do poziomu max, miałem prawie pełną butelkę 0.5 litra po złocistym trunku... Teraz już wiem, czemu mi nie oddał baniaka, w końcu 5litrowy był. Czyli wlał wszystko!! Co za ludzie?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyt duzy poziom oleju moze uszkodzić silnik nie tylko katalizator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co sie uszkodzi ja lałem 2l ponad stan jak pasek żłopał po 3l na tysiaka oczywiscie w silniku 9A i nic się nie działo a jak schodził tak że na miarce nic nie było to zaczynal się tłuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tez muszę odessać trochę oleju, węzyk i strzykawka to dobry pomysł, tylko mam pytanie: gdzie taki wężyk kupić? To się jakoś fachowo nazywa np w aptece? Gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie taki wężyk kupić?

 

Cienki wężyk kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym, a resztę w aptece tzn strzykawkę:D.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, tez muszę odessać trochę oleju, węzyk i strzykawka to dobry pomysł, tylko mam pytanie: gdzie taki wężyk kupić? To się jakoś fachowo nazywa np w aptece? Gdzie tego szukać?
tylko dlaczego masz go za duzo ? zaleles zbyt duzo czy przyblo samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja głupota i sugerowanie się instrukcją, miałem bardzo mało oleju, w instrukcji było napisane, że przy tym stanie dolać 1 litr oleju, dolałem 0,6 a poziom mi wskoczył 5 mm ponad stan maksymalny... przedobrzyłem. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w instrukcji było napisane, że przy tym stanie dolać 1 litr oleju, dolałem 0,6 a poziom mi wskoczył 5 mm ponad stan maksymalny... przedobrzyłem.

Następnym razem sprawdzaj na równej powierzchni i chwile poczekaj po tym jak zgasisz silnik.

Nie wierze że ze stanu minimum po dolaniu 0,6 litra zrobił się nadstan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto w garażu stało kilka godzin, więc wszystko ściekło, zobaczyłem, że tak mało jest i dolałem 600 ml i nagle patrze, że mam za dużo. W międzyczasie dowiedziałem się, że od stanu min do max jest 800 ml, więc faktycznie dziwna sprawa. Zresztą powiem Wam szczerze, że ten bagnet w B6 to jest do du**, no bo jak inaczej nazwać sytuację, w której bagnet jest cały koloru czarnego i olej również jest czarny... to wiecie ile tam widać... teraz to już zaczynam wątpić ile było na początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności