Skocz do zawartości
Gość MMarcu

Odgrzybianie klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 0lo

Dziś spróbuje sprawdzić i dam znać czy znalazłem. Jakby co to jeszcze skorzystam z Waszej pomocy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze dość szczegołowo przejrzałem cały topic i nie znalazłem odp na pytanie, czy przy climatronicu, wlaczyc tryb AUTO, obieg wew czy moze ECON...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze dość szczegołowo przejrzałem cały topic i nie znalazłem odp na pytanie, czy przy climatronicu, wlaczyc tryb AUTO, obieg wew czy moze ECON...

 

ECON od AUTO rozni sie tylko tym ze przy ECON nie zalaczy sie kompresor i nie bedzie chlodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas ozonowania filtry kabiny powinien być wyjęty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ozonowałem w sobote. Pierwsze pytanie jakie padło od mechanika to to czy wymieniłem filtr, albo czy mam nowy filtr przeciwpyłowy, ktory chce zalozyc. A wiec mysle, ze przeplyw powietrza ma znaczenie podczas odgrzybiania. Ile u Ciebie (u was) kosztuje ozonowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy podczas ozonowania filtry kabiny powinien być wyjęty?

 

Wymieniony na nowy i wtedy ozonowanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem w norauto Katowice.

Facet z obsługi mi powiedział, że ozonowanie zabija zarazki z tapicerki i wnętrza samochodu oraz kanałów klimatyzacji. Jednak gdy grzyb się rozwija a tego nie możemy być pewni należy zrobić odgrzybianie, co powoduje zabicie zarazków rozwijających się gdzieś tam głęboko w klimie. Zrobiłem komplet oprócz napełniania klimy i sprawdzenia szczelności.

Kolejność czynności i ceny:

- wyjęcie filtra i puszczenie odgrzybiania chemicznego na 30-40min - kilka wężyków do samochodu przez szybę z jakimś gazem 49 zł

- ozonowanie ok. godziny 99 zł

- filtr 29 zł

- wymiana filtra 18 zł (żenada, następnym razem sam zrobię)

 

razem 195 zł

 

Na początku jest specyficzny zapach z klimy pewnie dlatego, że człowiek przyzwyczaił się do starego zapachu (nie śmierdziało mi w aucie, po prostu był określony zapach) ale z czasem zapach ustał i teraz czuć tylko świeżutkie powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana filtra 18 zł (żenada, następnym razem sam zrobię)

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chlebos73

mam problem z klima czuc woń ,robiłem pianką w nawiewy 1 miesiąc bylo ok ale tylko miesiac i slyszalem ze przy wymianie freonu powinno sie wymienic olej bo tam sie znajduje czy to prawda? pozdrawiam:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łysy, nie śmiej się - to była wymiana filtra łatwego :) Trudny do wymiany filtr kosztuje chyba ze 30 zł oczywiście tylko robocizna.

 

Hahaha sory nie mogę się powstrzymać :D Filtr łatwy i trudny :rotfl:

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi sie wydaje że nic nie da właczanie raz na miesiąc klimy w zimie jak mamy mrozy bo przeciesz klima działa gdy na dworze jest min 5 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Ale mi sie wydaje że nic nie da właczanie raz na miesiąc klimy w zimie jak mamy mrozy bo przeciesz klima działa gdy na dworze jest min 5 stopni
No to żle ci sie wydaje. Zrobisz jak uwazasz. Ale zimą tez można trafić +5st choć to nie ma większego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie przy +4 klma się załącza a nie przy +5 i to ma znaczenie przy uruchamianiu tak jak kolega www1986ful napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
i to ma znaczenie przy uruchamianiu
Ciekawe jakie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo po niżej +4 klima nie ruszy przez czujnik temp zew sprężarka się nie włączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
sprężarka się nie włączy
No ale w spręzarce nie gnieżdzą się grzyby i bakterie tylko w osuszaczu i nawiewach. A te działają poniżej zera również.

Więc jeszcze raz: Jakie to ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale w spręzarce nie gnieżdzą się grzyby i bakterie tylko w osuszaczu

Nie w osuszaczu tylko w parowniku.

 

Parę dni temu umieściłem temat dotyczący odgrzybiania klimy i czyszczenia parownika ale z powodu dziwnych przyczyn poleciał na śmietnik. Link http://www.intercars.com.pl/pliki/PLK/wiadomosci26_dodatek.pdf warto poczytać.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale serwis klimatyzacji polecam zrobić!

 

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

 

Mimo wszystko serwis klimatyzacji nalerzy zrobić!

Edytowane przez qakaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem coś takiego. Moim zadaniem firma dobra, znana i cena OK/.

http://moto.allegro.pl/item940267264_wurth_serwisowy_odgrzybiacz_klimatyzacji_zestaw.html

to jest do wnętrza kabiny i kanałów a nie do całej klimy

a w jaki sposób chcesz tym "wyczyścić" osuszacz praownik lub inne elementy klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności