Skocz do zawartości
Gość misiofazi

problem z rozgrzanym silnikiem 1.6 AHL 97r.

Rekomendowane odpowiedzi

korczak1987 czujnik temperatury cieczy znajduje sie za przepustnica bardziej na lewo! Tj tak gdzies na wysokości akumulatora! Znajdziesz go łatwo! ma 4 piny Czujnik ma Kolor Niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. W moim passacie 1.6 ahl dzieją się dziwne rzeczy, np. czasami odcina zapłon przy ok 5000 obrotów i dziwne rzeczy dzieją się z temperaturą, z 90 stopni w bardzo krótkim czasie spada na 0 stopni, a potem znowu szybko rośnie na 90... Rano mam problem z odpaleniem... Czy ktoś mi może pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie. W moim passacie 1.6 ahl dzieją się dziwne rzeczy, np. czasami odcina zapłon przy ok 5000 obrotów i dziwne rzeczy dzieją się z temperaturą, z 90 stopni w bardzo krótkim czasie spada na 0 stopni, a potem znowu szybko rośnie na 90... Rano mam problem z odpaleniem... Czy ktoś mi może pomóc??

Wymień ten czujnik temperatury cieczy chłodzącej i problem zniknie, zobaczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo. Wymieniłem ten czujnik, ale problem nie zniknął, tylko temperatura trzyma się na poziomie ok 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie termostat również do wymiany. A sprawdzałes na vagu czy na nowym czujniku tez nie wyskakuje błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie sprawdzalem jeszcze na vagu ale sprawdze dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam auto zimne chodzi super jak sie rozgrzeje słabnie problemy z odpaleniem błąd 512,513 100% poszedł czujnik połozeniawału korbowego (czujnik wału) w orginale w serwisie kosztuje 380zł a w podróbce kupywałem w minimocie zapłaciłem 100zł i autko chula aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co koledzy z czujnikiem wału korbowego /cewka wykonana z cienkiego drutu miedzianego - nie naprawialna /dostawała zwarcia zwojowego przy ciepłym silniku ,wymienił i po sprawie koszt 130 zł.

Należy uważać na wtyczke są dwa wykonania połączenia !!!!:mlask

Po wymianie silnik pracuje równo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc pomocy mam passata b5 1.6 ahl wymienilem czujnik temp. i termostat a autko dziwni sie zachowuje odcina zaplon przy 5 tys obrotow i np. jest 90 stopni a przy przygazowaniu na wyzsze obroty temperatura spada w ciagu paru sekund na 40 stopni po czym po chwili zaczyna rosnaci moze ktosi wie czemu tak sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc pomocy mam passata b5 1.6 ahl wymienilem czujnik temp. i termostat a autko dziwni sie zachowuje odcina zaplon przy 5 tys obrotow i np. jest 90 stopni a przy przygazowaniu na wyzsze obroty temperatura spada w ciagu paru sekund na 40 stopni po czym po chwili zaczyna rosnaci moze ktosi wie czemu tak sie dzieje

 

 

Jeżeli możesz napisz jak sobie proadziłeś z problemem odcinania przy 5000tys ?

 

 

Mam taki problem, Passat nie szarpie, moze lekko zamula nie wiem bo takiego go kupiłem ale odcina przy 5000tys.

 

Wymieniłem termostat bo się nie dogrzewał, czujnik cieczy niby działa, błedów nie ma, ale odcięcie jest przy 5000 tys obrotów i moze faktycznie trochę go muli wpaśmie 2-3.5krpm

 

Co może być problemem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja miałem te same objawy z tym szarpaniem silnika , najpierw padł czujnik wału korbowego /należy zwrócic uwage na wtyczke są dwa rodzaje / pomogło.Po roku znowu te same objawy zimny ok gorący telepie prawie całą budą brak kopyta na niskich obrotach i okazało się , że padł wtrysk , który w benzynie jest nie rozbieralny. Wymieniłem i rakieta :mlask.po drodze swiece,przewody i cewke nie potrzebnie wymieniłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam problem mam z moim paskiem 98 r 1,6 ahl na 1 biegu wkreca sie na 2 biegu tez wchodzi w obroty wbijam 3 i chwile idzie i spada mu moc jjak wcisne sprzeglo i probuje przygazowac jest dobrze wkreca sie w obroty po puszczenia sprzegla po powrocie do jazdy na 3 np chwile podciagai znowu spada moc pomocy co moze byc .vag podpinany wywalilo blad przeplywki wymieniona nadal to samo pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedl mechanik co mu bylo przestawiony rozrzad ... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci kolego że niezły znawca zakładał ten pasek wcześniej skoro przeskoczył lub był od początku źle złożony . Ja w swoim AHL-u samo sobie wszystko robię i nie mam żadnych usterek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tym samym modelu mam problem przy przekraczaniu prędkości 120 km/h; zaczyna szarpać i się dusi. Po podpięciu komputera wyskakuje sporadyczny błąd przepływomierza i sondy gdzie obie rzeczy i wiele innych było wymienione na nowe. Ktoś mi powiedział coś o przegrzewaniu sondy lambdy??? Albo jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności