Skocz do zawartości
rjarosz

Stuki na kierownicy.

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję sprawdzić wewnętrzne końcówki drążków kierowniczych. Każdy sprawdza zewnętrzne, a o wewnętrznych cichosza. Więc to na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na luz na kolumnie kierowniczej na tym "krzyżaku" który łączy sie już z maglem.

Bardzo łatwo to zbadać wystarczy jedną ręką sięgnąć pod kierownice złapać za ten krzyżak przy pedałach i drugą ruszać kierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzyzak ok bo sprawdzalem, koncowki magla tez nowe wewnetrzne i zewnetrzne, mozliwe zeby magiel stukal..? jak krece kierownica na lewo i prawo bez odpalonego auta mam podobne stuki. jakby to magiel, ale zadnych wyciekow nie mam, mozliwe zeby sie wybila maglownica..? po prawej stronie, jak magiel wyjelem to nie czuc bylo luzuw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stuki są wyczuwalne na kierownicy to może byc magiel - czyli końcówki drążków w maglownicy konkretniej. A jak nie czuć na kierze nic, to klocki lub guma nad amorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa listwa maglownicy i po problemie!!!

Edytowane przez jurekjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i troche spieszy mi sie poniewaz mam rozebrane dzwi kierowcy i musze je szybko poskladac.problem jest taki ze cos stukalo w drzwiach od kierowcy w pasku b5 1998r.rozebralem tapicerke i okazalo sie ze spadlo wahadelko sprezyna i pierscien od wkladki.mam pytanie czy ma ktos jakies zdjecie zebym mogl to poskladac do kupy i wlozyc na swoje miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tu nowy i troche spieszy mi sie poniewaz mam rozebrane dzwi kierowcy i musze je szybko poskladac.problem jest taki ze cos stukalo w drzwiach od kierowcy w pasku b5 1998r.rozebralem tapicerke i okazalo sie ze spadlo wahadelko sprezyna i pierscien od wkladki.mam pytanie czy ma ktos jakies zdjecie zebym mogl to poskladac do kupy i wlozyc na swoje miejsce
w złym temacie piszesz ale to http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=naprawa+zamka ci pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo wymieniłem maglownice bo sie pociła drazki i koncówki i nabawiłem sie stuków w kolumnie kierowniczej

mój zas mechanik stwierdził ze w kolumnie jest łozysko rolkowe i podczas wymiany magla sie cos przesuneło i latego stuka lecz nie grozna sprawa ponoc 2 h roboty zeby to rozebrac i poskładac skoro nie grozne jezdze juz rok i nadal to samo i trzeba sie przyzwyczaic ze przy starcie z postoju stuknie w kierownice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie ostatno pojawił sie problem a mianowicie przy jezdzie ok. 100km/h jest lekkie bicie na kierownicy,ale jak pusze wtedy noge z gazu to nie mogę utrzymać kierownicy tak mocno bije :( czyżby to wina nie wyważenia opon? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym stawiał na którąś poduszkę pod silnikiem lub skrzynią. Skoro puścisz gaz, to auto hamuje silnikiem i jeśli wtedy trzepie mocniej to właśnie poduszki bym najpierw sprawdził. Potem luzy na końcówkach drążków. Przyczyna może też być zerwana tuleja na "bananie".

Wiec najpierw sprawdź luzy w zawieszeniu, potem poduszki. Sprawdzić koła na wyważarce nie zaszkodzi, bo to groszowa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź też przegubu wewnętrzne półosi napędowych, one mogę również czasami powodować wibracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności