Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm porownojecie tu spalanie ,temu pali tyle temu tyle ale kazdy ma inny silnik istyl jazdy co ma duze znaczenie,mialem niedawno audi a4 kombi i bez problemu kolo 5l sie krecil wkolo komina,a w trasie przy niemalych predkosciach w 4 osoby laTO z klima 4.5,teraz mam passka 116km AJM no i pali wiecej,ile wam pala te silniki???? ile l miesci bak?? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 km do zaświecenia rezerwy - shell fuelsave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam passka 116km AJM no i pali wiecej,ile wam pala te silniki???? ile l miesci bak?? pozdro

masz mojego posta z nieco dłuższą statystyką ;)

http://forum.vw-passat.pl/threads/25406-Ile-kilometrow-przejedziesz-na-baku?p=1665988&viewfull=1#post1665988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
850 km do zaświecenia rezerwy - shell fuelsave

 

Zalalem caly zbiornik z odpoeietrzeniem na fulla na SHELLU disla extra tego tanszego i w Polske. Po przejechaniu 1270 km po sprawdzeni na ile jeszcze zostalo paliwa km wyswietlalo sie ze 6 km. Jak lalem na Shellu znow z czubkiem do pelna weszlo 63,70 litra mam faktore na ta ilosc.Trase robilem z Kolobrzegu do Bukowiny Tatrzanskiej i spowrotem. Szybkosc na drodze to rozna tak w porywach 140 km/h a jak sie zachaczylem za TIRami to wiadomo 90 km/h i i nawet mniej takie zycie na naszych drogach i te Fotoradary,wiekrzosc tras biore noca.Lepiej wymienic klocki hamulcowe co 30tys.km niz pokutowac punkty. Jeszcze jedno jak robilem pomiar to w bagazniku mialem banieczke 5 lit ropy,zeby Mnie nie zaskoczylo brak poliwa w lesie na trasie w nocy.Pod koniec czerwca jade ponownie to znow zrobie TEST Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1270 - piękny wynik:) Mało mi brakuje żeby go pobić, zobaczymy jak pojdzie tym razem. Na razie 1000km przejechane i wskazuje komputerek zasięg 400km. Podczas odcinka zrobilem tylko jedną głupotkę - odcinek około 40km z AVS=135km lapiac momentami 200. A po za tym reszta to ekonomiczna jazda w trasie i około 250km spokojnego miasta. Pomysł z banieczką jest lepszy niż stanięcie w polu, ale z tego co czytalem wyjechanie paliwa do zera jest ogólnie złe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wyjechanie paliwa jest ogolnie zle ,dla tego ta banka to tylko takie zabezpieczenie jak sie okaze ze komputer na wyswietlaczu sie pomyli.Tak sie stalo u mojegoSzwagra w Niemcach jak kupil Peugota 307 sw W HDI 110km , tez testowal autko i stanol na autostradzie pod Hamburgiem,Na kompie pokazywalo u niego jeszcze poliwa na 28km jazdy. Ogolnie jestem przeciwnikem wozenia banki z paliwem w bagazniku to tylko do sprawdzania bylo wozone .

 

---------- Dodano o 16:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:39 ----------

 

Mysle ze na zuzycie wplyw ma gdzie tankujemy i co tankujemy, sasiata do skody subry z 1.9 TDI na pompo-wtryskach pokusila sie i wlala BIO POLIWO na Orlenie Nova .Przejechala ok.3000 km i padly pompo-wtryski .Autko mialo 60 000km. w serwisie powiedziano ze to od paliwa koszt wymiany pompo- wtryskow to masakra stare dostala na pamiatke to tyle pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej nie odpaliwa, bo w instrukcji od superb TDI piszą, ze mozna lać biodiesel - ale to już sprawa na inny wątek.

 

A żeby było coś na temat - jedni piszą, ze mogą zatankować 60l, inni, że 70. Oczywiście z zalewaniem poduszki powietrznej (wciskając odpowietrzacz). Ale ci co wlewają 60 też mówią ze z odpowietrzaniem. A zbiorniki ZTCW wszyscy mamy takie same...

 

Więc moze jest kwestia wyskalowania komputera odnośnie poziomu paliwa w zbiorniku? Ci co wlewają 60, pewnie przy wskazaniu 0km mają jeszcze 12l paliwa, a ktoś kto wlewa 70, ma przy tym samym wskazaniu wysuszone prawie do zera

 

Mi na razie udało się zalać 66,58, ale poprzedni własciciel - kolega raportował tankowania po 69 i 70l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2007r passkiem w 1z, delikatnie ponad 2100km na zbiorniku 110l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy ktoś z was tankował stając kołem na klinie? Na forum B4 czytalem, że ludzie tak robią. I zastanawia mnie czy w B5 też to ma sens i jak wysoko trzeba wjechać tylnym kołem. Rozumiem, ze pod to koło gdzie się wlewa. Ciekawe też ile więcej wtedy wejdzie.

 

Zachęcony postem Kojot121 poczytalem na forum B4, ze tam goście rozdmuc***ą zbiorniki gorącym powietrzem i im wchodzi po 115litrów, a niektórzy wsadzają też zbiornik od VW T4 o pojemności 160litrów, max co wlewają to 180l. Hehe fajnie, ale do normalnego użycia to już raczej bez sensu taka pojemność, tylko do kontrabandy... Ale fajnie by było mieć zasięg 3400km;) Tankowanie raz na kwartał hehe, tylko spora nadwaga.... Pewnie się juz mocno odbija na przyspieszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zauważyć że tematem jest Ile kilometrów przejedziesz na baku a nie ile komu pali albo jaki kto ma zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860 km do rezerwy. Auto po chipie... a jeszcze niedawno 1000 nie był problemem. Jutro kończę montaż 6-ki skrzyni to przedstawie za jakis czas nowy raport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

820,4 KM na 51,50 litrach auto po chipie i koncowkach 0.216. Uwazam ze i tak dobry wynik tym bardziej ze 380 trasa a 440 miasto (Łódź) i czasem przeganiany;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1356km na 63,74l. Zatankowałem gdy od 10km świeciło 0km. Odbiło przy 60,0, odpowietrzyłem i powoli dolałem do 63,74

 

Średnie z komputera to 4,9l/100, średnie z podzielenia 4,7l/100

350km miasto, reszta trasa. Ecodriving 80-100kmh

201206089442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1356km na 63,74l. Zatankowałem gdy od 10km świeciło 0km. Odbiło przy 60,0, odpowietrzyłem i powoli dolałem do 63,74

 

Średnie z komputera to 4,9l/100, średnie z podzielenia 4,7l/100

350km miasto, reszta trasa. Ecodriving 80-100kmh

 

Imponujący wynik. Ja swojego niestety tak nie wyjadę "do sucha", bo jeszcze gdzieś w polach stanę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile przejedziecie na baku b6? Silnik 2,0TDI-CR 140km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile przejedziecie na baku b6? Silnik 2,0TDI-CR 140km

Nie ten dział. Zapytaj w dziale b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ten dział. Zapytaj w dziale b6

W dziele b6 nie ma takiego działu a jak taki założyłem to go usunęli i powiedzieli że taki dział już jest i odesłali mnie właśnie do działu b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziele b6 nie ma takiego działu a jak taki założyłem to go usunęli i powiedzieli że taki dział już jest i odesłali mnie właśnie do działu b5.

A to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziele b6 nie ma takiego działu a jak taki założyłem to go usunęli i powiedzieli że taki dział już jest i odesłali mnie właśnie do działu b5
wystarczy poszukać w tym temacie bo nie tylko tutaj jest B5 ale i inne passaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy poszukać w tym temacie bo nie tylko tutaj jest B5 ale i inne passaty

niedawno przeglądałem ostatnie chyba 200 wpisów, to prócz B5'ek były dwie sztuki B6 i jeden Superb, także nie wiem gdzie te Be'Szóstki są w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności