Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

1,9 tdi AFN z moich obliczeń wyszło ze pali ok 6,2- 6,5l /100km. Na pełnym baku zrobiłem ostatnio 950km. Cały czasz mam wrażenie ze pali dużo jestem na etapie zakładania MFA wiec zobaczymy jak komp będzie pokazywał. Potem będę szukać przyczyn podwyższonego spalania i je eliminował.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a ile najmniej jesteście w stanie spalić swoim TDIkiem? Powiedzmy średnie z komputera na odcinku 100km. Dacie rade zejść np do 4/100? Mój AWX po mapach na 170KM niestety nawet przy 100kmh nie spali 4. Jadąc non stop 100kmh to bedzie spalanie około 5,1. I wydaje mi się, że to ciut dużo

 

Ja tankuje mniej więcej co 1100km, ale zalewam 65-68. Większość trasa i jezdżę ekonomicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF 131 kucyków, skrzynia tiptronic, 750 km do skargi księgowego ( bitte tanken)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nieźle Maniek ssie Twój tedeik;)

 

---------- Dodano o 23:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:56 ----------

 

Tu moje staty http://www.spritmonitor.de/en/detail/493252.html

Uważam, że powinien palić mniej (jeżdżę ekodriving) a silnik to AWX. Fajnie by było miec dwie mapy - np jedna na 170KM nieoszczędna i druga np 100KM oszczędna na której w trasie można spalić np 4,0/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 - 950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.

Ja tankuje mniej więcej co 1100km, ale zalewam 65-68. Większość trasa i jezdżę ekonomicznie

 

To chyba cie dystrybutory ciulaja. Ciekawe jakim cudem zalewasz 68 litrow skoro pojemnosc baku w passacie lacznie z rezerwa to 62 litry :)

A po drugie skoro spalanie 5,1 wydaje ci sie za wysokie to kup sobie moze Lupo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba cie dystrybutory ciulaja. Ciekawe jakim cudem zalewasz 68 litrow skoro pojemnosc baku w passacie lacznie z rezerwa to 62 litry :)

Ja wczoraj wlałem do swojego 63 litry (ale na UAH czyli klin pod kołem), a na stacje dojechałem o własnych siłach. Bak w pasku to chyba 65 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co Wy byscie chcieli zeby wam te passaty palily po 5 litrow i mniej ? :lol2 Ja jutro jade w trase 1100km z Danii do Wrocka i dam wam znac ile mi wyszlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe co Wy byscie chcieli zeby wam te passaty palily po 5 litrow i mniej ? :lol2 Ja jutro jade w trase 1100km z Danii do Wrocka i dam wam znac ile mi wyszlo...

A co? Jak latałem afn-em z programem z Holandii do Polski, z prędkościami po 160 km/h, to palił 5.2 l/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba cie dystrybutory ciulaja. Ciekawe jakim cudem zalewasz 68 litrow skoro pojemnosc baku w passacie lacznie z rezerwa to 62 litry :)

 

Nie wiem dlaczego dziwi Cie pojemność 68l - moze nie tankujesz do pełna?. Zrób test - wyjedz paliwo tak aby wskaznik zasięgu pokazał 0, przejedź jeszcze parę kilometrów, zalej do oporu, wciśnij odpowietrznik, powoli lej czekając. Jak odbije, odczekaj chwilę i znów lej. Skończ jak gnojówka będzie stała na równo z korkiem. Zobaczysz ile wchodzi do passata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHH (pompa 11mm) + wtryski 0.216 + soft wyszlo niecałe 5l (4,98). Jest to wynik z wyliczeń przebieg/dystrybutor, czyli 1220km i spalone prawie 60l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego dziwi Cie pojemność 68l - moze nie tankujesz do pełna?. Zrób test - wyjedz paliwo tak aby wskaznik zasięgu pokazał 0, przejedź jeszcze parę kilometrów, zalej do oporu, wciśnij odpowietrznik, powoli lej czekając. Jak odbije, odczekaj chwilę i znów lej. Skończ jak gnojówka będzie stała na równo z korkiem. Zobaczysz ile wchodzi do passata:)

 

Kolego od roku robie to 2 razy w ciagu tygodnia, przez ten rok przepalilem wiecej paliwa niz ty przez okres ktory masz prawo jazdy wiec prosze cie nie ucz mnie tankowac auta :) Skoro wchodzi ci 68 litrow to zmien dystrybutor bo ci mowie ze cie ciula. Jeszcze przenigdy nie udalo mi sie wlac do passka wiecej jak 60 litrow (zalozmy jakas granice bledu +- 1 litr ale nigdy w zyciu 8 litrow), nawet raz go zapowietrzylem z braku paliwa. Tankuje zeby nie bylo na roznych stacjach.

 

A zeby bylo smieszniej jezdzilem juz wieloma passatami bo jadac do austrii bierzemy dosc czesto auto z wypozyczalni a tam tylko passki lub golfy takze wiem co mowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

68 to faktycznie przydużo. Wg danych fabrycznych pojemność zbiornika 62 litry. Ale zbiornik jest plastikowy, ktoś go mógł ciepłym powietrzem rozdmuchać np na przemyt. Częsty trik w B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie moj samochod to Skoda Superb, ale nie sądze aby miało to znaczenie bo numer części zbiornika jest ten sam co w passacie (porównywałem). Zapiski z kilkunastu tankowań

63,32

68,38

66,83

68,09

51,57

67,42

67,91

67,97

65,42

68,01

67,63

19,10

65,46

64,14

65,57

66,89

56,86

65,70

67,53

53,75

67,21

61,30

68,97

59,61

63,05

65,04

Tankowany na różnych stacjach i zawsze tyle wchodzi. Oczywiście zawsze zalewany jest z poduszką powietrzną tzn do odbicia około 60 litrów a potem jeszcze 4-8 litrów ale to już trzeba bardzo powoli lać z wciśniętym odpowietrznikiem. Pojemność odpowietrznika to około 8-10 litrów, więc jak sie dobrze wyjedzie i dobrze zatankuje można wlać 68.

 

Podobnie jest w fabii 1, bak 45, a można zatankować 53. Goscie na stacjach (np shell) wiedzą o co chodzi i jak się poprosi o wlanie na maxa wlewają właśnie powyżej 50.

 

Teoretycznie poduszki nie powinno się zalewać, ale mój ma zalewaną od pierwszego tankowania i nic mu nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe co Wy byscie chcieli zeby wam te passaty palily po 5 litrow i mniej ?

 

kolego jesli chodzi o moj AVG to 5 z " , " litrow jest do osiagniecia :) teraz dolewam specjalnego dodatku do ropy,ktorego nie kupisz w zadnym sklepie,w zadnej hurtowni gdyz dodaja go w bazach paliwowych do wzbogacania ropki i portafie zejsc do 4,9 ale tylko na trasie,przy malym ruchu (malo wyprzedzania) z predkoscia do 130 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
68 to faktycznie przydużo. Wg danych fabrycznych pojemność zbiornika 62 litry. Ale zbiornik jest plastikowy, ktoś go mógł ciepłym powietrzem rozdmuchać np na przemyt. Częsty trik w B4.

 

tez sie z tym zgodze do mojego tez nigdy nie weszlo wiecej niz 65 pod sam korek a wskazowka dawno byla prawie na zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI ABV do rezerwy na 50l 100km normlanej drogi + 700km autostrada (4 osoby, bagaże i trumna) prędkość około 140 na autostradzie. Czyli 800km, 50l średnio 6,25. A jak jeżdże sam w cyklu mieszanym też robię koło 800km na baku. Max zalałem do tej pory 59 litrów. Normalnie jest koło 55l i wtedy 800km. Zauważyłem że do jak zaleje pod korek to do połowy wskazania licznika jest 35l a potem do rezerwy jakieś 20:) rezerwa mi się świeci jak mam 1 kreskę na liczniku ale nie wiem na ile km starcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rezerwa mi się jeszcze nie zapaliła, komputer pokazywał zasięg 130km. Pierwsze odbicie przy 53l, zalałem 58,8l, przejechane 153km, średnie z komputera 5,7, średnie z tankowanie/przebieg=5,58l/100. AWX 170KM, jazda bardzo spokojna, na trasie 100-120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że powinien palić mniej (jeżdżę ekodriving) a silnik to AWX

Chyba żartujesz 6,22 na takie auto to dużo. Ja mam ze 113 tys. spalenie 6,75 i uważam, że nie ma co narzekać!

 

Najlepszy wynik jaki miałem to suma przejechany dystans+zasięg z komputera=ponad 1500 km :) Realnie myślę, że 900-950 km.

Ale oczywiście to tylko teoria. Natomiast w 99% tankowań, po zatankowaniu zasięg jest ponad 1000 km.

Edytowane przez tomek_wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.9 TDI AJM / przebieg nie'allegrowy ;)

 

pełny bak - 785 km do zaświecenia rezerwy - pełny bak // z wyliczeń jakieś 6.5/100 przy 70% miast Górnego Śląska :>

ponownie 1.9 TDI AJM :>

 

przy tej pogodzie, co prawda nie "na pełnym baku", ale na 49.5L zrobiłem 790km ;)

 

zobaczymy ile teraz zrobi, jak jest po ~ -20*C :lol

no i teraz już wiem, przy tych mrozach na 43.8L zrobiłem 620km - 50% trasa / 50% krótkie miejskie odcinki :)

 

IMO nawet nieźle :>

teraz mi wyszło na 54 L 906km i zatankowałem do pełna, z tego jakieś 410km na trasie - reszta miasto :>

 

teraz na 100% miasto od pierwszego odbicia, do rezerwy, zrobiłem 810km i weszło ~52 L :) co daje jakieś 6,4/100 :D

 

jest OK jak na ten przebieg :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności