Skocz do zawartości
Sedris

Zmiany cen paliw, gdzie ile i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

na Pd Polski ewidentnie najdrożej...

powiat krośnieński 5,90...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś LOTOS Tuchów (powiat tanowski, woj. małopolskie): zwykły diesel 5,84 zł, a "power" (czy jak tam oni go zwą) 5,99 zł :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shell, ul. Puławska w Warszawie:

V-Power Diesel: 6.29 za litr... :debil

 

A to już drożej niż w Niemczech gdzie dokładnie za to samo paliwo tej samej sieci w przeliczeniu na złotówki płaciłem w tym roku 6 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że po nowym roku jeszcze nikt się nie odważył napisać ;)

Tarnów i okolice - ON +/- 5,70.....

:/

 

A co tu pisać jak większość z nas tankuje u kierowców Tirów albo ma inne lewe żródła.......nie każdego stać płacić 6.00 zł za ON.Ja kupuje na dzień dzisiejszy po 4.00 zł raz w tygodniu 100 litrów a w sezonie jak rusza firma budowlana lepiej to nawet 200 litrów tygodniowo się kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety i juz diesel staje się nie opłacalny:( nie każdy ma dostęp do lewego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu wież mi że i tak diesla opłaci się bardziej kupić jak autko na gaz ..kalkulowałem to wielokrotnie.

Mały przykład Passat spali ci 6 litrów ON po 6.00zł masz 36 zł -100km.Tej samej pojemnosci Passat benzyna 1.8-2.0 spali gazu 12 litrów razy 3.00 masz 36.00zł tyle samo dolicz droższy przegląd częstsze przeglądy instalacji itp ........Pierdzielenie się z benzyną i gazem.

Moim zdaniem nie warto.

Liczę oczywiście rope po 6.00 zł a taniej w nocy na CPN sie zawsze załatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no gazu bym nigdy nie kupił,ale kto to słyszał zeby ON był drozszy od Pb!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8-2.0 spali gazu 12 litrów razy 3.00 masz 36.00zł tyle samo dolicz droższy przegląd częstsze przeglądy instalacji itp ........Pierdzielenie się z benzyną i gazem.

 

A policz benzynę nie gaz. Mój dziadek 17-to letni pali 10l/100 km w cyklu miejskim , a jest to stare auto.

 

 

CPN

 

Ostatni chyba zamknęli w 1992 r. albo jakoś tak :wmorde

 

Z resztą to nie o tym wątek.

Cena paliwa czy to ON czy Pb jest coraz wyższa i będzie rosnąć niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo nic sie nie bedzie opłacało nie Pb nie ON nie LPG nic dwa koła i ogień:)

 

---------- Dodano o 21:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:22 ----------

 

a tak w temacie orlen eco diesel 5.83 verva 6.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena paliwa czy to ON czy Pb jest coraz wyższa i będzie rosnąć niestety...

heh jak to spokojnie napisałeś:) ciekawe do jakiego momentu będzie rosnąć aby polacy przejrzeli na oczy i co z Tym zrobili.

przeglądałem z ciekawości wpisy "5.12.2008 ORLEN ON 3,56zł" dziś ON 5.75(lotos) 2.19 zł podwyżki w przeciągu nieco ponad 3 lat(przy czym nie wspomnę o podwyżkach prądu, gazu i ogółem prawie jak nie wszystkiego. taka podwyżka daje na dodatkowe ok 130 zł na pełne tankowanie

w "cywilizowanym" kraju takie jajca by nie przeszły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie tego roku wejdą przepisy, że będzie można do Obwodu Kalingardzkiego poruszać się bez większych problemów (jakaś wiza która będzie kosztować niewielkie pieniądze + oczywiście odprawa na granicy) z województwa Warmińsko- Mazurskiego. Przerobię auto na gaz i w weekendy będę jeździł aby co nieco zarobić :) . Już teraz dostałem cynk na benzynę za 4.50zł ze wschodu. Jak mi potrzeba 100 litrów PB miesięcznie to w skali roku niezła oszczędność się szykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma "Import-export"

 

ON- 4.50zł

PB 95- 4.30zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ON- 4.50zł

PB 95- 4.30zł

 

Może napisz że z przemytu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może napisz że z przemytu

 

No przecież napisał: Import-Export.... :-D;)

 

U mnie Pb 5.62, ale dostałem 15 groszy rabatu na litrze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przecież napisał: Import-Export.... :-D;)

 

U mnie Pb 5.62, ale dostałem 15 groszy rabatu na litrze. :P

 

eeeeeeee to zaszalałeś 15 groszy na litrze to jak by nie patrzeć na 20 litrach masz bochenek chleba :wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym zapłacił 341 PLN, ale wyszło mi jakieś 332 PLN, więc zniżka widoczna. :P Wyliczyłem, że za zaoszczędzone 9 złotych mój Passat przejeździ jakieś 18 km, czyli trasa do pracy w jedną stronę gratis. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle sie pisze o zaniżających licznikach w dystrybutorach gazu, znalazłem stacje gdzie na pusty zbiornik LPG tankuję 30 litrów (inne stacje 32 do 33) wg spalania nabjia mi właśnie o te dwa litry więcej, czyli mam dwa litry gazu gratis a przy cenie 2,82 na tej stacji to już gość się sam okrada....silnik jakoś dynamki nie stracił...zacznę tam częściej wpadać...na razie dwa razy tam zatankowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle sie pisze o zaniżających licznikach w dystrybutorach gazu, znalazłem stacje gdzie na pusty zbiornik LPG tankuję 30 litrów (inne stacje 32 do 33) wg spalania nabjia mi właśnie o te dwa litry więcej, czyli mam dwa litry gazu gratis a przy cenie 2,82 na tej stacji to już gość się sam okrada....silnik jakoś dynamki nie stracił...zacznę tam częściej wpadać...na razie dwa razy tam zatankowałem .

Wszystko jest kwestią kalibracji licznika.Zawsze może pokazywać co chce poniekąd.Nie sądzę osobiście,by którykolwiek z właścicieli stacji działał na własną szkodę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności