Skocz do zawartości
Gość Kosik1234

Problem z tylna klapa passat 3bg kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już to rozbierzesz, to zanim złożysz wstaw w odpowiednie miejsce dodatkowy element sprężysty, coby pomóc klamce w odskakiwaniu na przyszłość. Ja tam wstawiłem dwa lekko rozgięte spinacze ;) Teraz nie ma bata, żeby nie odbiło.

 

 

 

Też mam taki problem. Może bardziej wyraźny ;) Dwa kabelki są przy samej wtyczce ugnite ;) Sam mikrostyk w ryglu też nie działa, ma zresztą ułamane piny w gnieździe...

 

Kupiłem nowy/używany zamek z wtyczką i kawałkiem kabelka. Pomierzyłem i wygląda, że działa.

 

Fajnie byłoby, żeby mi ktoś umiał potwierdzić jak ma się ten mikrostyk zachowywać. Zrobiłem tabelkę.

 

Przewody wg numeracji w gnieździe:

1. brązowo-niebieski

2. brązowy

3. brązowo-czarny

 

Nr 1 jest od zaokrąglonej strony we wtyczce, nr 2 jest w środku.

 

[table=width: 500, class: grid, align: left]

[tr]

[td]Pozycja rygla[/td]

[td]Stan między pinami 1-2[/td]

[td]Stan między pinami 1-3[/td]

[td]Stan między pinami 2-3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Otwarty[/td]

[td]Zwarcie[/td]

[td]Zwarcie[/td]

[td]Zwarcie[/td]

[/tr]

[tr]

[td]"Zaczepiony"[/td]

[td]Zwarcie[/td]

[td]Przerwa[/td]

[td]Przerwa[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Zamknięty[/td]

[td]Przerwa[/td]

[td]Przerwa[/td]

[td]Przerwa[/td]

[/tr]

[/table]

 

Czy tak zachowuje się sprawny mikrostyk rygla/zamka klapy?

 

Mat

 

Z zamku klapy tylnej idą trzy kabelki kolorów.

Pin nr 1 idzie do modułu komfortu (brązowo-niebieski i ) i zmienia się w kostce w słupku bagażnika z lewej lub z prawej strony na kolor (brązowo-czarny) w module do pinu A-10

Pin nr 2 (brązowy) dochodzi do karoserii auta.

Pin nr 3 (brązowo-czarny) dochodzi do oświetlenia w przedziale załadunkowy do pinu 1 , a z oświetlenia pinu 2 idzie do reszty oświetlenia wewnętrznego .

Ale z pinu 3 (brązowo-czarny) idzie nie tylko do oświetlenia jak i do modułu komfortu do pinu A-7 ( po drodze zmienia kolor w kostce na brązowo-niebieski).

 

Posprawdzaj czy jest przejście sygnału miernikiem miedzy modułem a zamkiem klapy.

 

Daj znać jak ci poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jeżdżącą zagadkę:confused:

Posiadam passata B5 z 2002 roku nr modułu końcowy 799 B .

 

Moduł komfortu był zalany jakieś z pięć lat temu i wymienili mu mechanicy i od tego czasu nie pamięta czy tylna klapa się otwierała elektrycznie ?

Elektrykę przeleciałem całą ( wykładziny wyciągłem i wysuszyłem wszystko) i jestem pewny na 99,9% że nie mam przerwanych kabli.

Otwieram tylną klapę kluczykiem to światło się pali w bagażniku.

Pozamykam drzwi pilotem i nacisnę otwarcie klapy na pilocie to słychać że przekaźnik się załącza w module i podchodzę do klapy żeby nacisnąć przycisk i słychać jak pracują zamki w drzwiach i po naciśnięciu drugi raz przyciskiem na klapie to otwierają się wszystkie drzwi oprócz klapy :lol3

Modułów już kupiłem ze trzy i wszystko tak samo działają bo myślałem że sprzedali lipę .

Pomóżcie bo łeb mi pęka już :mur

Było pięciu mechaników i nikt nic nie wie co się dzieje.

Edytowane przez Sobek800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam pytanie bo nic nie mogę znaleźć na ten temat. Jak otworzyć tylną klapę w kombi jak nie działa otwieranie z wnętrza samochodu, z pilota i nie mogę otworzyć kluczykiem. Klapa jest cały czas otwarta na pierwszym ryglu. Czy jest gdzieś bezpiecznik od tylnej klapy. Dziękuje z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik jest ten sam co od drzwi

tzn nr 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylna klapa działa :hurra

Pięć lat temu elektrycy wymieniali moduł komfortu razem z wtyczkami i zamienili kabelki w pinach Koloru (brązowo-zielony na zielono brązowy) czyli pin 23/4 na 23/8 :krzeslem

Przy otwieraniu klapy , otwierały się wszystkie drzwi w aucie.

Edytowane przez Sobek800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój problem jest następujący: tylna klapa z drzwi kierowcy działa zawsze, ale po jej otwarciu trzeba na jednej nodze lecieć bo po 2 sekundach się blokuje i trzeba jeszcze raz otwierać, głównym problemem jest to ze klapa nie otwiera się z kluczyka i z przycisku w klapie (otwiera si eona okazjonalnie jak ma dobry dzień) jakieś pomysły na przyczynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patos13

Witam. Mianowicie mam pewien problem z klapą bagażnika w moim kombi. klapa otwierała się tylko ze środka auta bo mechanicznie nie reagowało . po pewnym czasie narobił się kłopot gdyż w ogóle nie mogę zamknąć klapy a otwieranie dalej chodzi. Co mam robić i wymienić?? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mój problem jest następujący: tylna klapa z drzwi kierowcy działa zawsze, ale po jej otwarciu trzeba na jednej nodze lecieć bo po 2 sekundach się blokuje i trzeba jeszcze raz otwierać, głównym problemem jest to ze klapa nie otwiera się z kluczyka i z przycisku w klapie (otwiera si eona okazjonalnie jak ma dobry dzień) jakieś pomysły na przyczynę?

 

rozebrać i wyczyścić w klamce (uchwycie otwierania zapakowanym w gumę) mikrostyk bądź sprawdzić jego stan, jak okazjonalnie działa taki zazwyczaj jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozebrać i wyczyścić w klamce (uchwycie otwierania zapakowanym w gumę) mikrostyk bądź sprawdzić jego stan, jak okazjonalnie działa taki zazwyczaj jest problem

 

jak nawet mikrostyk jest walnięty to dlaczego nie otwiera się z kluczyka, w moim aucie jest taka zależność że jak z klamki działa to z kluczyka tez, jak nie dziala z klamki to z kluczyka tez nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak sie dziac sam robiłem ten zamek.

Dobrze Ci piszą, rozebrac i wyczyścic i najlepiej przemierzyc mikrostyk w zamku (u mnie walnięty był przewód i płyn z tylnej wycieraczki się lał do klapy i styki zaśniedziały) a jeżeli ten przycisk w klapie się blokuje to taki rzeczy mogą się dziac.

Możesz też posłuchac czy słychac ten mikrostyk przyciskając przycisk pod gumową osłoną w klapie.

 

Aha,a w jakim stanie jest wkładka zamka w klapie tylnej?

da się zamykac,blokowac,otwierac ją manualnie kluczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytaniw...czy jest taka możliwość że w skutek nie używania kluczyka w zamku tylnej klapy owy zamek przestaje działać? Tzn wkładam w niego kluczyk a on ani drgnie w ogóle mam wrażenie że nie wchodzi do końca bo tak się orzygladalem jak wsuwam go w zamek od drzwi to wchodzi ciut dalej...dodam że nie mam problemu z otwarciem tej klapy chodzi tylko o sam problem z kliczykiem że się nie da go obrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, skoro nie wchodzi do końca to też nic dziwnego że nie obrócisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taka możliwość, skoro nie wchodzi do końca to też nic dziwnego że nie obrócisz.

 

No z tym wchodzeniem do końca to takie przypuszczenie że nie jest do końca...cóż będzie czas to przyjrze mu się od środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, że nie używana wkładka zamka nastawiona na warunki atmosferyczne zaczyna niedomagać po kilkunastu latach, nic w tym dziwnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD 40 i wsuwanie klucza a później stopniowe obracanie załatwia sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WD 40 i wsuwanie klucza a później stopniowe obracanie załatwia sprawę :)

 

Próbowałem w ten sposób ale może być że za mało próbowałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem w ten sposób ale może być że za mało próbowałem :-)

 

Albo prawdopodobnie ktoś zmienił klapę z wkładką po stłuczce w tył i zapomnieli wsadzić wkładkę odpowiednią do tego auta.

Miałem klienta z taką przypadłością że wkładka była od innego kluczyka

Edytowane przez Sobek800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo prawdopodobnie ktoś zmienił klapę z wkładką po stłuczce w tył i zapomnieli wsadzić wkładkę odpowiednią do tego auta.

Miałem klienta z taką przypadłością że wkładka była od innego kluczyka

 

Odpada z racji tej iż ten zamek mi kiedyś działał bez zarzutu...normalnie kręcił się swojego czasu,ale człowiek zaczal sobie z pilota otwierać i nie tykal się tego zamka kluczykiem w ogóle... tak myślę że właśnie te kilka lat nie wkladania w niego kluczyka doorowadzil do tego że on przestal się kręcić... rozbierałem ostatnio wkladke od zamka w drzwiach i ona fajnie tam w środku w tulei jest nasmarowana,przypuszczam że w klapie zapiekla się na amen, a kluczyk nie wchodzi do końca bo te takie zabki to nazwijmy, ktore sa w wkladce nie wszystkie się chowają... myślę ze trzeba wyciągnąć zamek tzn wkladke tylko pytanie brzmi jak? Bo ta wkladke od drzwi kierowcy to sobie odkręcasz jedna srubke odciagasz klamke i sobie wyciagasz ,a jak jest w przypadku tylnej klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly benbenek wyciagniesz ale zeby calkiem rozebrac musisz przekrecic kluczem

spruboj wymoczyc jego w ropie itp

moze pusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
caly benbenek wyciagniesz ale zeby calkiem rozebrac musisz przekrecic kluczem

spruboj wymoczyc jego w ropie itp

moze pusci

 

A jak go wyciągnąć? Co trzeba odkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności