Skocz do zawartości
Gość qper

Auto samo przełącza się z gazu na benzynę

Rekomendowane odpowiedzi

Reduktor jest tworem tej samej firmy co EG,lecz jest produktem tańszym,co przekłada sie na jego pracę.Głównie chodzi tu o spadki ciśnienia(czyli to że przełącza ci się podczas jazdy zapewne przy obciążeniach).Jest również czuły na wahania temperaturowe.Jeżeli chodzi o lecho główny problem to oczywiście brak korekty po temperaturze.Na początek zmień temperaturę przełączania na 40 * i 1500 obr.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Sprawdzałem już tego typu ustawienia, nawet wyższe temperatury i obroty. Sprawdzałem też czy podgrzewanie wtryskiwaczy pomaga i nic. Wygląda na to, że zacząć zabawę muszę rozwiązania problemu ciśnienia, które jest za niskie. Niestety oznacza to wymianę reduktora. Muszę poszperać na forum za jakimiś sprawdzonymi. Tym razem sam to dobiorę. Teraz już wiem, że ufać znaczy kontrolować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zobacz jeszcze lub wrzuć zdjęcie spod maski.Występowały w tych zestawach filtry FL typu czaja lub stefanelli i które po zabrudzeniu straszny opór stawiały.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, to mi brzmi znajomo. Faktycznie jest tam filtr Czaja i nie był jakiś czas wymieniany. Co jeszcze ciekawsze, szukałem uparcie filtra fazy ciekłej i nie mogę go znaleźć. Wygląda na to, że nie występuje w moim samochodzie. Zamówię oba i zobaczę co z tego będzie.

 

Wielkie dzięki. Dam znać jak tylko je wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ma podwójną filtrację.Może nie tak filtr jak jego podstawa stawia opór gdyż znajdują się tam małe ujścia,patentem na to jest rozwiercanie.Natomiast nie ma problemu z zastąpieniem go zwykłym filtrem FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Po zakupie auta wszytsko było ok do czasu jak pojechałem do gazownika na regulację. Wymienił mi 2 filtry coś ustawił na kompie i sie zaczeło. Jadę, (mam 1/2 zbiornika gzu) sygnał dźwiekowy i sam się przełącza Pb. Gdy zgaszę go to odpala na Pb i przechodzi na gaz i po kilku kilometrach sytuacja sie powtarza (dodam że wskaźnik poziomu gazu nie pokazuje dokładnego poziomu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety skonczylen na wymianie calego przodu, czyli komp i wtryski ... z tego g...wna co mi zalozyli na staga4 i czerwone wtryski magic, od tego czasu latam jak wiewiorka po kawie. Filtry w moim przypadku sie nie zmienily, zalozone byly nowe ale takie same. Filtr fazy cieklej okazuje sie jest w reduktorze ktory zostal ten sam. Komputer ktory mialem wczesniej to lecho sec ... KAZDY KTO SIE POKUSI O ZAKUP TEGO BADZIEWIA POWINIEN DOSTAC LISCIA I ZA TO PODZIEKOWAC, POJSC DO KAZOWNIKA, LISC DLA NIEGO I ZALOZYC COS CO DZIALA ... LECHO SEC TO NAJGORSZY STEROWNIK JAKI MIALEM W ZYCIU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Po zakupie auta wszytsko było ok do czasu jak pojechałem do gazownika na regulację. Wymienił mi 2 filtry coś ustawił na kompie i sie zaczeło. Jadę, (mam 1/2 zbiornika gzu) sygnał dźwiekowy i sam się przełącza Pb. Gdy zgaszę go to odpala na Pb i przechodzi na gaz i po kilku kilometrach sytuacja sie powtarza (dodam że wskaźnik poziomu gazu nie pokazuje dokładnego poziomu).

Tomek jeżeli reduktor dawał radę to zapewne fachura zmniejszył na nim ciśnienie i teraz tak się dzieje. Jedź do takiego gościa, który ogarnia w większym stopniu LPG.

Co do wskaźnika to tak to już jest, że nie jest taki dokładny, ale zawsze to jakieś odniesienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności