Skocz do zawartości
Gość MAREK PASSAT

Wymiana Oleju W Automatycznej Skrzyni Biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie przesadzalbym, czytałem już wypowiedzi na forum, ludzie jezdza na czerwonym oleju 5 biegowymi tip tronicami juz od ilus tam tys km i jakos nic specjalnego im sie nie dzieje. Ja przejechałem na nim tylko 200km.

 

Pytanie do Was: gdzie wymienialiście olej dynamicznie? Jak dzwonie po mechanikach to żaden o takim czymś nie słyszał..

 

Widzę że kolega dalej nie rozumie.... lub nie czytał dokładnie wcześniejszych wypowiedzi....

po pierwsze wymienili olej z żółtego na czerwony statycznie... czyli wymieszali dwa typy oleju... czego nie robi się i wszyscy o tym piszą... nie mieszać oleju

 

po drugie bali się o rozszczelnienie skrzyni, jak byli pewni że olej był niedawno wymieniany.. np. data filtra oleju, czyli nie rozumie ich decyzji nadal

 

po trzecie pewnie że jeżdżą na czerwonym, tylko że po płukaniu skrzyni i wymianie dynamicznej....

 

a gdzie dynamiczna.... firma Olczak... www.automat.pl

 

i jak będzie kolega u nich to niech spyta czy dobrze zrobili w autoprecyzji

 

nie to żebym pouczał, tylko sam jestem ciekawy co powiedzą

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlej kolego stary olej, zalej esso atf 71141. Pojeździj na nim troszke.

Potem odkreć miske, wymień filterek zapodaj nowa uszczelke i zalej znowu nowy olej esso. Będziesz miał prawie dynamicznie i satysfakcje że sam zrobiles :D Ja bym tak przynajmniej zrobil. Bo jak skrzynia Ci się sypie to już i tak po ptakach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi te strony olczaka nie do konca dzialaja bo trzeba sie zalogowac chyba

tak czy siak czytalem ze raczej go forumowicze nie polecaja

 

sirk: wolalbym raz wymienic olej, dynamicznie, zeby juz z tym sie dwa razy nie bawic. Ile takie cos kosztuje i gdzie moge to zrobic?

 

Sam niestety nie mam warunkow zeby nawet miske odkrecic.

PS naprawde trzeba wymieniac filtr??? jest brand-new :) na nim i tak przeciez zostaja tylko syfy, czerwony olej raczej sie tam nie schował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmienisz olej dynamicznie czy w ten sposób co napisałem to i tak pewnie pójdzie taka sama ilośc oleju.

 

Ja u siebie tez szukałem mechaników którzy by mi olej wymienili, ale jak tylko padło słowo tiptronic to kazdy zaczynał sie pocić, więc postanowiłem sam to zrobic.

Tylko że ja gdyby nie dziwne zachowanie auta wogóle bym tam nie zaglądał.

Postanowiłem tylko dolać oleju myśląc że brakuje moze z litr. Ku mojemu ździwieniu weszły 4litry i na dniach zamierzam jeszcze dolać bo jest mało :D

Nie wiem co Ci doradzić, jak chcesz się dobrze czuć to zrób to sam raz a dobrze, bo pojedziesz do kolejnych niby fachowców a oni Cie ładnei zbajerują i skasuja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jankiel

Cześć wiecie co praktycznie mam też taki problem bo mam przejechane 200000 km.i jak kupowałem auto to gość mi powiedział że w skrzyni automat oleju wogule się nie wymienia i teraz już nie wiem co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak kupowałem auto to gość mi powiedział że w skrzyni automat oleju wogule się nie wymienia i teraz już nie wiem co robić?

To cię skłamał albo rzeczywiście nie wiedział. Olej się wymienia, z tym że jeśli olej nie był wymieniany do tej pory a wymienisz możesz spotkać się z tym że świeży olej wypłucze resztki zużytej skrzyni i ta zacznie się psuć. Tylko dynamiczna wymiana może być zdrowa po takim długim przebiegu. Jeśli nie wymienisz możesz liczyć się z tym że w każdej chwili skrzynia może zacząć niedomagać. Czyli jak się nie obrócisz zawsze du.a z tyłu. Decyzję musisz podjąć sam.

Jest jeszcze jednoi wyjście i skorzystaj z porady kolegi sirk może też to pomoże twojej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlew do skrzyni automatycznej nie jest na diole pod skrzynia tylko u gory przy silniku i tam masz tez bagnet i tamtedy sie wlewa. przynajmniej tak jest w kazdym automacie jakim jezdzilem i widzialem. i napewno nie wlewa sie od dolu:) w kadym autoamacie jest wskaznik poziomu oleju w skrzyni i musi byc. i tamtedy sie wlewa. ja tak mialem w omedze w automacie szukalem i nie moglem znalezc tez chcialem kombinowac zeby wlac od dolu ale poczytalem w internecie i znalazlem na zdjeciu. powiem szczerze ze bym nigdy sie nie domyslil gdzie to moze byc a to bylo na samym wierzchu:D aha i nie plucz skrzyi bo cos popsujesz a jak masz ja rozkrecona to wymien uszczelke ( nie duzy koszt) i zalej plynem tylko najpiertw poszukaj tego wlewu on nie jest tak jak od poiomu oleju tylko musi byc taki zamykany wiec popatrz dobrze i napewno znajdzisz ja zaraz poszukam a jak nie to pojade do kolegi bo ma auf=di a4 w automacie to mi pokaze bo wymienial olej w skrzyni i mowil ze ciezko bylo znalezc ten wlew. jak nie znajdziecie to piszcie to zrobie zdjecie i wstawie

 

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

 

powiem wam jedna rzecz ze skrzynia automat musi miec zawsze swoj poziom oleju bo jak ne bedzei miala to bedzie szwankowala i bedzie rozne problemy stwarzala. z tego co sie orientuje t znam jednego fachowca od skrzyni automatycznej i on ma warsztat w gdansku ale nie pamietam dokladnie gdzei. ale w google go znajdziecie napewno.

 

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

 

nawet jak samochod ma przejechane 300tys to mozna mu olej wymienic w skrzyni i napewn o nic mu sie nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post o bagnecie i dupie maryni, będzie nagrodzony ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki olej i ile wchodzi do B4 1Z? JAk go wymieniac? Jak dobrze mysle to odkrecic miske, wymienic filtr, zakrecic miske i przez okienko rewizyjne wlac az sie nie bedzie przelewac? Czy jak bede mial sciagnieta miske czy cos jeszcze robic przy skrzyni np. przedmuchac elektrozawory czy cos? Tyle pytan, ale pierwszy automat, wiec chcialbym sie jak najwiecej dowiedziec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam migor wlałeś już dobrego oleju? Ja 3 dni temu robiłem wymianę statyczną wlałem Esso i jak na razie jest ok. Daj znać czy udało ci się uratować skrzynię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to, że jeżdzę na czerwonym DEXTRONIE. Nie miałem za bardzo czasu na wymianę, w międzyczasie zrobiłem ok 1tys km i te swiszczenia ustały. Dodatkowo przed wymianą na D i na wciśniętym hamulcu falowały mi obroty a teraz tego nie ma.

 

Dojeżdże już chyba do tych 30tys na DEXTRONIE ale potem wracam do żółtego i zalewam ESSO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem na forum, olej dobiera sie do skrzyni według vinu, do mnie olej kosztował 40 zł litr, kolor zołto pomaranczowy, zmieniałem w swoim vagowym warsztacie z filtrem, weszło 6 litrów oleju. Wlew oleju jest na dole skrzyni a nie jak ktos wyżej zapewniał swoja niewiedza, że jest na górze, bagnetu w tiptronicu AG5 nie uswiadczy sie, przynajmniej w moim nie ma. Po zmianie mam zrobione 33 tysiace, brak niepokojacych objawow ( odpukac w niemalowane), ostatnio sprawdząłem poziom i uzupełnili mi 100 gramów. Wlewanie oleju było na właczonym silniku, baniak z olejem był podwieszony nad silnikiem i specjalnym węzem szedł olej na pracującym silniku ;) Co do opiłków to jak sie zmienia olej systematycznie i na czas to zostaja one na magnesach na obudowie dolnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

jako, że czas już na wymianę oleju w moim TIPTRONICu proszę Was o pomoc.

 

Olej... oryginał to G052162A2 - cena odstrasza, ale znalazłem na forum,że można go zastąpić tym: ESSO ATF LT 71141

 

znalazłem firmę z Rzeszowa, która coś takiego sprzedaje w cenie 25zł/litr.

Kupię 8 litrów będzie na całkowitą wymianę...

oto link do aukcji: http://allegro.pl/item828040597_olej_do_skrzyni_aut_esso_atf_lt_71141_audi_bmw_vw.html

 

uszczelka miski olejowej - 01V 321 371

tu zaczyna byc nieprzyjemnie, nie mogę jej uświadczyć nigdzie poza ASO a tam chcą 91,86zł:)

 

filtr oleju skrzyni - 01V 325 429

jeszcze lepsza niespodzianka, ASO chce 188,60zł

 

uszczelka - 01V 325 443

uszczelka po śrubę.........45,02 przesadzają.

 

Prośba do Was, macie może znajomego dostawcę, który ma sklep z częściami ORI ale po cenach NORMALNYCH?

 

W ASO za litr oleju chcą prawie 120zł.. tego już nie komentuje...

 

 

Pozdrawiam, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do kolegi GETEM na forum on sprzedaje oryginały w rozsądnych cenach. Podaj w jego temacie numery części a on ci poda cenę części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz linka do tematu KLIK a tu masz numer GG bezpośredni do Krzyśka 10246864

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shymi

mam pytanko. Ile litrów oleju do skrzyni tiptronic do passata 2.5 b5 fl 150km z 2001 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Cieszę się, że ktoś odgrzał temat...

 

od kilku dni mam delikatny wyciek oleju na złączkach węży przy chłodnicy. Poza tym nadszedł czas wymiany oleju, stąd kilka moich pytań:

1. ile jest typów ASB 4-biegowych stosowanych z silnikiem 1.6AHL?

2. jeśli jeden, jaki olej, filtr i uszczelkę zastosować? (zamienniki??)

3. czy ktoś wie jak te węże są wkręcone do chłodnicy? jakie gwinty, wogóle jak... a może ktoś ma jakieś rysunki, fiszki, spare parts lists, cokolwiek....

 

z góry dziękuję....

Edytowane przez Radziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Ile litrów oleju do skrzyni tiptronic do passata 2.5 b5 fl 150km z 2001 ?
Do całej 9litrów. Do zmiany tylko 6litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję numerów tych dwóch nypli wkręcanych do chłodnicy

 

 

 

NIEAKTUALNE!!!

 

pojechałem do tokarza i mi dorobił 2 szt w aluminium za 30zł (+butelka)

953243881.jpg

Edytowane przez Radziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności