Skocz do zawartości
Gość pixel969

Oswietlenie Bagaznika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pixel969

witam dzis przez przypadek znalazlem lamke do bagaznika do mojego paska... poprzedni wlasciciel ja odlaczyl a powodem bylo chyba to ze ciagle sie paliła. macie może jakiś pomysł jak to zrobić aby po zamknięciu bagażnika żarówka gasła??

 

URL%5D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napraw switch przy zamku bagażnika i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... a co zrobić jak nie świeci, żarówka na 100 % dobra i prad tez dochodzi, dodam ze czasami się zapali, gdzie szukać przyczyny tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy winny może być wyłącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prad tez dochodzi
a jak to sprawdziłes że prąd dochodzi ? jestes świadomy tego że VWje maja wyłączniki na masie, +12 zawsze do lampki dochodzi a minus jest "dolączany". to tak dla świadomości, myśle że to wiesz, więc tylko sie upewniam ;) jesli masz 12V to musisz zobaczym czy masa tez jest, najprosciej doprowadz mase osobno do zarowki jak bedzie swiecic, wtedy albo gdzieś kabelek do włącznika będzie przełamany albo sam włącznik w zamku szwankuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz miałem inna masę i wtedy świeciło, a jak dostać sie do tego zamka, co ewentualnie tam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego Ci nie powiem bo nigdy nie zaglądałem do zamka, nie miałem takiej potrzeby. napewno będziesz musiał ściagnąc ten plastik z tylnej klapy i odkręcić zamek tam będziesz musiał troszkę pokukać, bo nie mam pojecia jak to wygląda, napewno wylącznik jest w samym zamku, bo kiedyś godzine szukałem wyłącznika:D w końcu doszedłem :P ale szukałem żeby alarm podpiąć ;) jak odkrecisz zamek to zobacz jeszcze czy kabelek ma przejście. najlepiej miernikiem :) a jeśli takiego nie posiadasz to poprostu wykorzystaj go jako przewód np od lampki go odlacz, od zamka też i puść przez niego napiecie12V np zasilajac jakakolwiek zarowke która wpadnie Ci w reke jeśli będzie dobry to wina samego zamka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację - lampka się nie zawsze chciała palić (wersja kombi). Pierwsze co zrobiłem to spryskałem WD40 zamek od zewnątrz, bez zdejmowania plastikowej pokrywy klapy bagażnika (patrząc od wewnątrz auta). Do dziś jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskałeś zamek od zewnątrz tzn. tu gdzie się zatrzaskuje i pomogło? (zapomniałem dodać, że mój tez wersja kombi:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mathiasan

Tak dokładnie. Zauważyłem że ruchome elementy zamka chodzą z oporami. Wyglądało to tak jakby znajdujący się smar w zamku był już mocno zabrudzony i wyschnięty. Po spryskaniu elementy zaczęły chodzić lżej, a i problemy z lampką ustały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chcialem dolaczyc sie do tematu.Moje auto to passat B3. Mam podobny problem,tzn.nie mialem oswietlenia wcale,zajrzalem do zarowki poruszylem nia i swiatlo zaswiecilo.Jednak gdy zamknalem bagaznik,to swiatlo nie gaslo.Zajrzalem do tego zamka,rozkrecilem i nacisnalem na mikrowtyk,wydaje mi sie ze powionno to zadzialac jak zamkniecie bagaznika i powinno swiatlo zgasnac a tu nic!!Odpialem ten mikrowtyk - wyciagnalem atyczke i swiatlo dalej swiecilo - nie powinno zgasnac??Pali sie nawet wtedy gdy zadne swiatla nie sa wlaczone,auto tez nie jest wlaczone.Co to moze byc? Jestem poczatkujacy wiec prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem poczatkujacy wiec prosze o pomoc

zarowka jest "sterowana"minusem znaczy z mikrostyku podawany jest na zarowke minus, ja bym obstawiał żebyś wyciągnął lampkę i zobaczył czy gdzieś minusowy kabel nie dotyka blachy... i zobacz obowiązkowo wiązki w gumowych harmonijkach na górze klapy ;) pozdraVWiam noVWatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję kotleta :D

W moim przypadku winny był stycznik ( a zasadzie urwana jedna z nóżek) więc WD40 nie pomoże.

Do wymiany na nowy też mi było daleko więc postanowiłem zrobić po swojemu i nie chciałem tej lampki mostkować z innymi wewnątrz jak to się często robi.

Koszt wykonania 3 zł + 45 min. pracy.

Efekt: działająca lampka nie tylko przy otwartej klapie ale wtedy kiedy ja sobie tego zażyczę :).

A jak to zrobiłem:

Zdjąłem osłonę plastikowa klapy aby dostać się do instalacji przy zamku.

v.php?id=bfi1269693280a.JPG&ame=1bfi1269696652s.JPG

potem obciąłem fabryczną kostkę ponieważ w niej znajdował się ułamany pin i nie pasowała do nowego przełącznika

v.php?id=opt1269693404y.JPG&ame=1bwy1269696683n.JPG

zamontowałem na kablach ( po małym ich przedłużeniu) końcówki męskie ( ale to zależy od rodzaju użytego przełącznika) i sprawdziłem czy wszystko hula.

v.php?id=bwy1269693517e.JPG&ame=1arx1269696706w.JPG

w osłonie kalpy wyciąłem otwór na przełącznik (aby sam się nie włączał podczas przewożenia rożnych rzeczy otwór wykonałem w miejscu gdzie się zamyka klapę)

v.php?id=opt1269693616g.JPG&ame=1bfi1269696741u.JPG

potem założyłem osłonę na klapę uprzednio wyciągając przez wycięty otwór te kabelki oraz wcisnąłem przełącznik w swoje miejsce.

v.php?id=klz1269693714j.JPG&ame=1bfi1269696763a.JPG

teraz lampkę można zapalać do woli i wtedy kiedy jest potrzebna.

Efekt końcowy to zabłyśnięcie żaróweczki po minimum 5 latach :D

v.php?id=klz1269693794b.JPG&ame=1jdv1269696786h.JPG

może komuś się będzie chciało i sobie również w ten sposób naprawi.

Działa w B3/B4, sedan/kombi. ponieważ są takie same instalacje.

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez strus251
dodanie fot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, tyle że nie zapala się samoczynnie; jak to komuś nie przeszkadza to najlepsze rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel wiem, ale ma to tez swoje plusy :), jak np. na zielonej trawce w upalny dzień chciałbym dać pooddychać tym 500W co tam schowałem to przynajmniej lampka nie będzie prądu zabierać :D.

Niestety automat to nie jest ale może coś jeszcze wymyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety automat to nie jest ale może coś jeszcze wymyślę.

Zwykła krańcówka drzwiowa, niekoniecznie Passat-owska może być nawet z malucha (tylko miejsce na montaż znaleźć).

A mój sposób na wiecznie świecąca lampke po otwarciu klapy to lampka z zespolonym włacznikiem (np fordowska) ,dodatkowy kabelek do masy i świeci nawet gdy klapa zamknięta.... tak banalne że sam sie dziwię po co to piszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek wiem, i idealnie pasuje lampka od podświetlenia schowka w B3, specjalnie nabyłem dodatkową ale jednak nie che mi się schylać :D, wiesz wiek już nie ten i kości nie te :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Czy passat b3 sedan rownież ma oświetlenie kufra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności